Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LordX

    veterán

    válasz sonique #45 üzenetére

    Na öntsünk tiszta vizet a pohárba, mert itt már teljes zavar van.

    LTE esetében a csatorna szélessége lehet 1.4, 3, 5, 10, 15 vagy 20 MHz (3G esetében ez fix 5 MHz). 20 MHz esetében (jó jel esetében) a max sávszélesség per spartial stream ("antenna") 75.4 Mbps, kettőt használva ez 150 Mbps, ez az, ami a Telenornak van. Lehetne 4 stream is, amivel kijönne az LTE elméleti 300 Mbps maximuma, de ehhez én még nem láttam eszközt kereskedelmi forgalomban (mármint se UE-t, se bázisállomást). Ha valakinek csak 10 MHz-e van, akkor 75.4 Mbps helyett csak 37 Mbps (kicsit kevesebb, mint fele) per stream, 2x2 MIMO-val 73 Mbps. A T-Mobile-nak ha minden igaz 15 MHz-e van egybefüggően, ezen 110 Mbps-t tudna nyújtani, nem tudom a 60 Mbps, amit adnak, hogy jön ki, valószínűleg nem engedélyezték a 64 QAM-et (ami amúgy is csak kb. akkor használható, ha rá vagy celluxozva a bázisállomásra).

    LTE-A esetében egy dolog új (főleg): Carrier Aggregation. Ez arról szól, hogy ha a szolgáltatónak több, akár nem összefüggő csatornája van, akkor egy user tud aggregálni, max 5 csatornát (ami ha mindegyik a lehető legnagyobb 20 MHz, akkor max szumma 100 MHz), és a sebesség összeadódik. Mellé a max streamek száma 4 helyett 8, így jön ki a 3 Gbps max. Persze Rel10-ben van e mellett millió másik "apró" módosítás is, ami növeli a teljesítményt.

    Na most, nem tudok róla, hogy lenne CA a Telenornál, úgyhogy nem LTE-A hálózat, csak sima LTE.

Új hozzászólás Aktív témák