Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • feliks

    senior tag

    válasz Shyciii #24 üzenetére

    Kösz, hogy gyakorlatilag lehülyéztél.. :(((
    Nem, nekem egy olyan rendszer kell, mint az android, biztonsági funkciókkal ellátva, mindent úgy, hogy egy program ne vághassa agyon az egész rendszert, ha sz.rul, vagy szándékosan félrekódolták.(mert ugye ha az ember egy új feladatra keres programot(ha lehet ingynest) akkor 5-10 programot is feltesz, próbálgatni, hogy melyik felel meg..) Sorolom, mi kéne ahhoz, hogy normális rendszer legyen:

    -felhasználó által beállítható programengedélyek*(erről már írtam)
    -felhasználó által beállítható programindulások* (ha egy alkalmazás bootkor indul (pl im+), ezt megtagadhassa tőle a rendszer)
    -felhasználó által beállított programfutási engedélyek (háttérben futhat-e szolgáltatásként, indulhat-e magától)
    -esetleg programizoláció (nem piszkálhat bele semmibe readonlyként üzemel, ameddig a felhasználó el nem dönti, hogy akarja-e, hogy az alkalmazás belepiszkálhasson-e)

    Persze, a csillagozottakat rootolt telefonon külső alkalmazással meg lehet oldani, de ennek a rendszer részének kéne lennie, mert ez így kicsit pocsék rendszerbiztonság szempontjából.

    Mellesleg a "Nem abból kellene kiindulni, hogy az emberek zöme holt hülye." vel csak annyi gond van, hogy de, az emberek zöme teljesen hülye. Volt ember, akinek féléves android-használat után én mutattam be, hogy mi a market. órákat röhögtem rajta, de a tipikus butajúzer ilyen. Ne a fórumozókból indulj ki.. :)

    [ Szerkesztve ]

    [Be Happy]

Új hozzászólás Aktív témák