Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    Tudom írták már, de szvsz RT-vel instant fail...
    (Koncepció szinten meg a Surface trilliószor jobb, más kérdés, hogy itthon 250k (NGA kollégának kommentje után utána néztem. Egy helyen van Surface RT 100k-ba, gondolom próbálnak elsózni egy beragadt darabot. Hivatalos ára még mindíg 250k), ami vicc, különösen, hogy a legtöbb embernek 5 perc használat után ingyen sem kéne.)

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz dreamdancer #50 üzenetére

    Az orosz titkosszolgálat most áll vissza az írógépekre, szóval lesz piacuk... :)

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    Csak spekulálok, de szerintem a Nokia eddig azért nem csinált tabletet, mert érezték, hogy ez az RT bukás lesz, (vagy legalábbis kételkedett a sikerében) és a már amúgy is komolyan mínuszos mérlegükbe nem akartak még egy bukót.

    Most hogy nagyjából már pluszban vannak, ÉS menet közben mindenki kihátrált az RT mögül, az MS leszólt a Nokiának, hogy "oké srácok, ideje lenne kicsit meghálálni, hogy 3 évig pumpáltuk belétek a pénzt, nem hagytuk, hogy csődbe menjetek. Cserébe most tessék csinálni egy RT-st tabit".

    Elméletem szerint, ha ez bejön az csak jó a Nokiának, ha pedig buknak, és bukik az új generációs Surface RT, akkor az MS végleg lelövi az RT-t. Már ha van esze.
    Szerintem ez most tényleg csak arról szól, hogy ne egyedül az MS áruljon RT-s tabletet (phabletet??), és megpróbálják visszarántani az RT-t a halál torkából.

    Ennek fényében az sem kizárt, hogy az lesz a "stratégia", hogy az MS árulja majd drágán a Surface RT-t, a Nokia meg árulja olcsón a saját vackát, aztán megnézik ki hova jut, "vagy bejön vagy nem" alapon.
    Én ezt tartom valószínűnek.

    Persze az sem kizárt, hogy a Nokia is a "prémium" (már ha beszélhetünk prémium kategóriáról egy alapjaiban elrontott termék esetében) kategóriában indult, de akkor az biztos halál nekik is, az RT-nek is.
    Szerintem ezt most nem merik majd megkockáztatni ebben az instabil anyagi helyzetben. Ők jelenleg nem akkora cég, hogy megengedhessenek maguknak egy 1 milliárd dolláros bukót, mint az MS a Surface-szel.
    Szóval szerintem ésszel fogják csinálni, és én abba a táborba tartozom, aki azt mondja, hogy ez egy olcsó cucc lesz.
    Mert hát nincs abban logika, hogy valaki prémiumoskodni kezdjen egy haldokló, eladhatatlan termék piacán.
    Nem, nem.
    Szerintem ez most egy utolsó kísérlet, hogy életet leheljenek az RT-be.
    (Szvsz nem fog sikerülni, és nem csak hogy ezt hiszem, de remélem is, mert én nem látom az RT létjogosultságát).

    Szóval ennek egy olcsó cuccnak kell lennie.
    Már mint a világ boldogabbik felén. Mert mire Mo-ra bejön, rögtön kétszer annyiba fog kerülni, mint az USÁ-ban (legyen az bármennyi).

    Ha pedig úgy indítanak, hogy 500+ dollárt, akkor körbe fogom röhögni a háztömböt, és tapsolni fogok a bukásukhoz. (Jah tom, szemét vagyok, de aki hüle...)

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz =Mentor= #113 üzenetére

    Egy kérdés kolléga: volt már a kezedben Surface RT????
    No csak mert nekem volt, és a 10 col után nem hiszem el, hogy van aki képes lesz 7 colon böködni az asztali felületen az ikonokat. Zoom funkció meg nincs...
    Az RT egy ergonómiai rémálom. Persze amúgy a sima W8 is, csak az legalább viszi az X86-os progikat. Ennyi előny van minden máshoz képes (amiknél amúgy lényegesen elbaxottabb OS)

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz calocsay #117 üzenetére

    "Ezért a második forgatókönyvem az, hogy alaposan átírják a Nokia RT verziót"

    Ezzel csak az a baj, hogy az appkínálat nem lesz elég ahhoz, hogy megmentsa a platformot, annyira nehezen kezelhető, és béna az IOS/Dorid-hoz képest. Magát a kezelőfelületet meg nem írhatják át, az MS nem fogja engedni, mint ahogy az WP-hez sem nyúlhatnak hozzá.

    Lehet itt akár milyen faxa appot írni, nem lesz elég semmire, ha az ember kézbe veszi az RT-t, és alapvető műveleteket 5-ször nehezebb elvégezni rajta, mint egy Ipaden/akármin. A legtöbb ember, akinek a kezébe nyomtam a Surface-t, először belelkesedett, hogy mennyire egyben van a cucc fizikálisan, majd ledöbbent, hogy mekkora ratyi az OS, és pár perc alatt eldöntötte, hogy ennék az Ipadje/Nexusa trilliószor egyszerűbb, kényelmesebb, jobb.

    Szerintem, de ez csak a magánvéleményem, az MS akkor lehet sikeres a táblák piacán, ha leül végre a hátsójára, és úgy gyúrja át ezt a csempés koncepciót, hogy nulla IQ-val megáldott népek is 1 másodperc alatt használni tudják, méghozzá kényelmesen, intuitívan, és látványosan. És nagyon kell a személyre szabhatóság. Legyen az ikonok, szín, hang, háttér, minden fixem faxom funkció ki és bekapcsolhatósága. Az emberek utálják a megkötéseke. Ha ezt az MS nem lépi meg, nem fog tudni érdemi eredményt felmutatni a tablet piacon.

    Ha viszont ezt összeraknák, és még jól is áraznák, akkor pár éven belül felnőnének a konkurenciához, sőt, szerintem le is tudnák hagyni őket. De az úgy nem fog menni, hogyha egy szenvedős, személyre szabhatatlan, ergonómiai rémálmot akarnak az emberekre tukmálni, arany áron.

    Én sokat ostorozom az MS-t de pont azért mert 20 éve MS felhasználó vagyok, és nem akarok váltani. Akarnék én Windows-os tabletet, de amíg annyiba kerül, mint egy Ipad, és tized annyit tud, meg azt is szenvedve, addig nem kell.
    Szurkolok nekik. Semmi mást nem kell csinálniuk, mint írni egy vonzó OS-t, és a többi majd megy "magától". Erősen idézőjelben persze, de a használhatóság, és az ár a két kulcskérdés. Ebben a sorrendben.

    Jah és mint mondtam az RT- t el kell felejteni. Amíg nem képes X86-os progik futtatására, addig egy halott platform, főleg, hogy most az új Bay Trial Atommal, simán lehet már élvezhető teljes értékű Win-es tabletek kihozni, ARM áron (vagy csak pár dollárért többért). Így tehát az RT-nek nincs már értelme.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz calocsay #123 üzenetére

    Én pedig a következő oknál fogva nem értek egyet veled. Az általad említett tabelteknél azért nem baj, hogy nem X86 kompatibilisek, mert ők voltak az úttörők, és mert nem Windows-ok.

    Ott az Ipad, ott a Nexus, meg egy csomó másik Droidos cucc. Már mindenkinek van. És jók. Kvajók. És évek óta használják őket az emberek. Mi az az egyetlen egy dolog, ami hiányzik belőle? Mi az, amivel rá lehetne venni a tömegeket, hogy lecseréljék a mostani tabjukat, és migráljanak?

    Az, hogy "pajti ezen aztán MINDEN megy!!!" Az is ami Ipaden/droidon nem. Ja hogy photoshop kell?? Dugd rá a tabid egy monitorra, BT-s egeret, billcsit neki és uccu.
    Ja, hogy jó lenne tolni egy Command and Conquert? Mi akadálya? Ja, hogy teljes értékű office kell? Hajrá.
    Ja hogy te kormánnyal akarsz autós játékot játszani? Ok
    Ja, hogy te egy laptopot akarsz tablet méretben? - Tessék.

    Na már most. Ha ez nincs, akkor minek cserélje le az emberke a mostani tabletjét egy lényegesen drágábbra, ami nem hogy többet nem tud a mostani gépénél, de még szarabbul is használható. Nincs rá érv, én nem tudok, de ha te igen, akkor súgd meg nekem.

    Egyetlen egy módon lenne esélye az RT-nek. Ha kínai droidos tablet áron adnák. Mondom miért.
    Az látszik, hogy a 250k+-os tabletekre világszinten marginális az igény.
    Tehát sztem nagyon hamar ott leszünk, hogy Core procis tabletek lesznek 200k környékén.

    Az Asus vivo tab Smart után tudjuk, hogy 150-ba lehet Atomos, Win-es tabletet csinálni, és ezt az árat lehet még lejjebb nyomni.
    Szvsz. elég hamar lesznek teljes értékű Atomos tabletek 120-130k környékén. Akkor az RT-nek mi marad?
    A 60-100 rugó közötti aktegória azoknak, akiknek tényleg nem kell az X86-os kompatibilitás.

    Tehát én úgy látom, hogy az RT-vel pont azt előnyét dobta el, amivel maga felé húzhatná az embereket. Az X86-os kompatibilitást, mert ez az, amit még senki nem tud.
    Minden mást tud az Ipad/Droidos tabok, és ezekről nincs értelme RT-re váltani, mert semmivel sem tud többet, cserébe jóval drágább, és ergonomiailag jóval nehezebb használni.

    Ha valaki tud értelmes érvet az RT mellett, egy Ipaddel, egy Nexussal vagy egy 150k-s Bay Trail-es, teljes értékű Win-el ellátott tablettel szemben (a már említett hiperalacson árat leszámítva), ossza meg velem.

    Tényleg kíváncsi vagyok rá.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz daniel909 #124 üzenetére

    Nem magával a csempés felülettel van a baj, hanem azzal, hogy túl lett bonyolítva, iszonyat nehézkes, körülményes használni, csomó dolgot nem tudsz elintézni a csempés felületen, tableten meg az asztali felület használhatatlan a xoar skálázódás miatt. Mindemellett baxottul nem tudod úgy beállítani, hogy neked kényelmes legyen. (És szvsz ronda is ez a vonalzóval rajzolt, 3 színnel megáldott grafikai világ. Engem nagyon stresszelt. Nagyon megszoktam az aerot, kis természeti témát. Hegyek, szép, monumentális tájak, aero glassz hatás, aztán idebaxták azt a pasztel xoart. Vááááá, hányok tőle, még az emlékétől is. Windows 3.1)

    8.1 javít valamit a helyzeten, de én már nem fogok rá váltani, eleget szptam W8-al, egy életre megutáltam. Várom a W9-et. Tőlem lehet csempés, csak legyen JÓÓÓLLLL megcsinálva (lásd, amiket írtam)!

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz azopi74 #130 üzenetére

    Office kijön Droidra és Ipadre is...

    (A Vivo Tab Smart meg csak azért nem "teljes értékű'' mert a mostani atom egy hulladék. De a Bay T elvileg sokkal-sokkal jobb lesz, 2-3-szor erősebb mind CPU mind GPU fronton (bár a legutóbbi adatok utalnak arra, hogy ebben a dumában van némi vakítás/marketing, de azért várjuk meg, s csak akkor ítélkezzünk, ha már látjuk a tényeket), tehát elvileg a Win8.1 szépen el fog szaladgálni rajta. Ergo az RT mehet a pcsba.)

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    Egy szó, mint száz, nincs érv az RT mellett. Senki nem tud mondani. Az office sem érv, mert mint mondtam, jön droidra és IOS-re, plusz ha 120k-ba kapsz egy Atomos, X86 (tehát a programok szempontjából teljes értékű) procis gépet, akkor azon is bőszen fog menni az office, meg bármi más is.

    Mint mondtam, az egyetlen érv mellette az lehetne, ha extrém, extrém olcsón adnák (50-100k között), de ennek sem igazán látom értelmét, mert ezen meg nem lenne haszna a gyártóknak és az MS-nek.

    Az RT H.A.L.O.T.T.. De nagyon.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz azopi74 #138 üzenetére

    Oké. Elfogadom az éved. De egy X86-os tabletre, meg nem hogy "majdnem" teljes értékű office-t tudsz feltenni, hanem konkrétan teljes értékűt. Tehát az RT megint csak vesztett. Én azt nem hiszem el, hogy valakinek elég fontos ahhoz az office, hogy ne legyen elég egy IOS/Droid alkalmazás, de nem elég fontos, hogy elég legyen egy Surface alkalmazás.

    No meg X86-on számtalan, akár ingyenes, és nagyon jól használható helyettesítője van. Mi cégünk is használ open office-t. Van 1-2 gép MS office-szal (inkább csak az excell miatt), de a többségre nem vettük meg, Word-özni jó az OO-is.

    Tehát RT loose ismét...

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    Meg amúgy is... tedd a szívedre a kezed. Azt mondja valaki, hogy itt egy Asus tablet, 150k, Atomos proc, full Win8.1. Illetve itt egy Surface RT 200k...

    Melyiket választod?

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz margithid #141 üzenetére

    Szerintem lehet tableten is komoly munkát végezni. Monitort rá, bluetooth egér billcsi, oszt hajrá. De aki ilyen szinten komoly felhasználó annak meg pont hogy fog kelleni a teljes értékű Windows, tehát az RT megint csak bukik.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz azopi74 #146 üzenetére

    "Olyan célra, amire egy vacak atom is elég, bőven elég egy WinRT-s tablet is ARM-mal."

    No látod itt tévedsz te rohadtul nagyot. És ha nem jössz rá, hogy miért, akkor hiába is magyarázok én neked bármi.
    Úgy fest, hogy te tipikusan az a felhasználó vagy, aki a kisebbség a piacon. Mondjuk úgy 100-ból 1. Na most abból nem fog megélni az MS, ha 100 felhasználóból lesz 1, aki megveszi.
    Úgy is megfogalmazhatnám, hogy az 1%-os piaci részesedés kevés...

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz vicze #148 üzenetére

    +1
    "Józsinak" nem jelent +értéket. - főleg úgy, hogy ha olcsóbban, de legjobb esetben is egy árban kap teljes értékű X86-os office-t.
    Akinek tényleg fontos az office az pont hogy NEM RT-t fog használni. Már csak azért SEM, mert ha feltételezzük, hogy valaki ekkora Office mágus, az sem zárható ki, hogy adott illető, időnként ki is akarja nyomtatni, amit táblán megírt. Aztán melyik nyomtatót tudod most USB-n rádugni az RT-s tabletra, és melyiken van RT-s printer driver?

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz vicze #153 üzenetére

    Jó, csak egy Win 8.1-re rádugok egy 10 éves nyomtatót, és nyomtatni fog. RT esetében nem tenném rá a nyakam.
    De amúgy hülye példa volt, belátom.

    Az itt a baj, hogy azopi74 kolléga nagyon le van maradva. Ő még mindig azt bizonygatja, hogy az RT az office miatt jobb választás, mint egy Ipad/Droid.
    Ezt még el is fogadnánk, csak a baj az, hogy az RT-s tabiknál már van olcsóbb teljes értékű X86-os tabi, amiknél meg nem jobb választás.

    Komolyan azt akarjátok nekem mondani, hogy ha valaki felkínál nektek egy RT-s és egy Atomos tabletet egy árban, mondjuk 150-kban, van aki az RT-set választaná? Miért? Erre kérnék ész érveket, és akkor ezzel vissza is tértünk az alap állításomhoz, hogy az RT mellett nem szól ma már ész érv. Tehát a platform vagy csak nagyon mély árazással lenne életképes (Bőőőőven 100k alatt), vagy halott ügy az egész.

    Még egyszer kérdezem, csak hogy ne menjünk el a lényeg mellett. Ha egy árban lévő tabletek közül választhatnátok, azonos specifikációt feltételezve (súly, kijlező méret, és felbontás, stb), tényleg van, aki az RT-t választaná? Miért? Mivel tudja megindokolni a döntését? (Pl: "Hü**e vagy? Nekem nem kell a jobb tablet, jó nekem a xoarabb is" - vagy mi?)

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz azopi74 #154 üzenetére

    Erre még csak annyit, hogy az androidot annyival könnyebb kezelni, hogy egy árban sem kéne droid helyett RT. Nekem spec ingyen sem kéne RT-s tablet, annyira nem jó a kezelhetősége. Kapnék egyet ingyen, nem idegesíteném magam, eladnám és vennék az árából valamit, amit élvezet használni, ahelyett, hogy idegesítem/szivatom magam.
    Bár ez személyes vélemény, aláírom, ha sokan nem osztják.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz vicze #156 üzenetére

    Faxa. Duplán örülök, hogy 2 hét után feladtam a W8-as pályafutásom...
    (Azóta már csak akkor találkozom vele, ha valami ismerősöm megkér, hogy az újonnan vett gépéről uninstalláljam. Szomorú, de igaz...)

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Quasi_modo #160 üzenetére

    Például azért, mert 500 gramm, egy ultrabook meg 1,xx kiló. A tabit csak becsapod a táskáda és bemész dolgozni, ahol kivált egy ultrabookot.

    No meg este, mikor már lefeküdtél, sokkal kényelmesebb az ágyban egy tabletet olvasni, mint egy ultrabookal tökölni, hogy akkor mos hova hajtsam a monitort, hová tegyem, hogy lélegeni is tudjon, a hasamat se égesse szét, és ne nyomjon már agyon, stb.
    No meg pl ezek a tabletek passzív hűtésűek, nincs bennük vent, nem zúgnak, nem "rezonálnak". Nem szívnak be a levegővel szennyeződést.
    Könnyű (lenne) őket vízállóvá tenni.

    Nekem amúgy ezért szimpi a Surface, mint koncepció. Ha akarom tablet, és az ágyban olvasom, ha akarom kvázi kivált egy laptopot (szigorúan csak a Typr Coverrel), és ha akarom, rádugom egy monitorra, BT egér, bill, és kivált egy asztali gépet. Minden egyben. Sőt, ha akarom a TV-re dugom rá, és filmet nézek róla, egy 1000 forintos kábellel. Vagy HDD-t dugok rá, és letöltök vele 2 terát. Stb. Mindent lehet vele, amit egy PC-vel. És mondom, mindezek közben ultramobil az egész. Ha akarom becsapom a hónom alár, és elmegyek haveromhoz LAN partyzni, úgy, hogy a saját gépem, a saját beállításaim vannak velem. Még a saját Joystic-omat is vihetem, ha IL-2-zünk. :) (Vihetném, ha lenne Surfice Pro-m)

    Tehát (de ezt már mondtam) a Surface pro (pontosabban nem is a Pro, mert az ventis, de mondjuk egy Temash-al szerelt Surface) számomra igen vonzó koncepció. Ami a bajom vele az ára, és a Win8 használati nehézségei.
    De lesz ez még jobb is, bízom benne. Az MS kukázza ki az RT-t, feküdjön rá a W9-re nagyon keményen, és 3 év alatt piacvezető lehet(ne, ha lenne esze). Ha nem is mint hardver gyártó, de mint szoftvergyártó, az biztos.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz pzstm #164 üzenetére

    Az a cikk egy hablaty. Meg a magyarázom a bizonyítványom. Kezdi azzal, hogy kevés országban jelet meg a Surface, blabla. Az MS eredeti tervei szerinte azon "kevés" országokban havi 1 millió Surfice-t kellett volna eladniuk. Csak erre már nem akarnak emlékezni, meg bíznak benne, hogy a legtöbben nem emlékeznek rá. Valahogy meg kell magyarázni az egyest, ugye.

    Aztán ha ez lett volna a gond, akkor a vásárlók egyharmada nem vitte volna vissza a megvásárolt Surface-t, ugye.

    Ja, hogy az RT hosszú távú projekt? Oké. Mondom, van létjogosultsága, ha olcsón tudják adni. Megy ott a szájtépés konyhai tabletekről, stb, de ennek csak úgy van értelme, ha alá van árazva a legolcsóbb Atomos tableteknek. Gyakorlatilag 100 de inkább 80k alatt van létjogosultsága. Különösen igaz ez hosszú távon, hiszen az Intel most rendesen alá nyúlt az Atomnak, és 4 év semmittevés után elkezdték fejleszteni, ráadásul átálltak tikk-tokk fejlesztési ciklusra, ami arra utal, hogy végre tényleg lekezdik tolni a szekerét. Ez pedig jó eséllyel azt jelenti, hogy 1-2 év alatt elég komoly szintre gyúrják az atomot. Azzal szemben egy ARM-nek nem lesz esélye, hacsak nem féláron...

    Más:
    A vérpistikés fórumozókról meg csak annyit, hogy mi ÉRVELTÜNK, méghozzá kellő logikával, de az RT párti fórumozók nem tudtak ész érveket letenni amellett, hogy miért is kellene nekünk az RT, X86 helyett...
    (Mondom, max fele áron még látnám értelmét, de azonos áron (sőt ahogy most áll a dolog, drágábban) már nem logikus választás. Íme:

    (#126) cairojack
    "Ha valaki tud értelmes érvet az RT mellett, egy Ipaddel, egy Nexussal vagy egy 150k-s Bay Trail-es, teljes értékű Win-el ellátott tablettel szemben (a már említett hiperalacson árat leszámítva), ossza meg velem."

    (#163) Glenda
    "Én azért akarok RT-t, mert tabletnél egyáltalán nem kell az x86 alkalmazások futtatása + így megvédem magam magamtól, még ha eszembe is jutna Visual Studiot indítani a tableten, akkor se tudnék."

    Vissza utalnék arra, hogy milyen logika is szól az RT mellett?

    (#155) cairojack
    " Mivel tudja megindokolni a döntését? (Pl: "Hü**e vagy? Nekem nem kell a jobb tablet, jó nekem a xoarabb is" - vagy mi?)"

    Tehát látszik a "logika": "Én azért választom a rosszabb terméket, nehogy már haszni tudjam"

    Awesome

    No igazából amit akartam, elmondtam, a témával kapcsolatban, s szerintem ez nem fröcsögés volt, hanem kellő logikával alátámasztott érvelés. Ezzel szemben az RT létjogosultsága mellett az ég egy adta világon semmilyen ész érvet nem tudtak felhozni a Win fanok.
    Részemről nem látom tovább értelmét ennek a fórumnak.

    Ami a lényeg, továbbra is fenntartom, hogy az RT csak az atom alá árazva életképes, minden más esetben halott ügy.
    Mondjuk az még egy lehetőség, hogy az atom árát felnyomják 200k fölé, és akkor lehet próbálkozni a 150K+ RT-s tabikkal, de ez esetben szvsz mindkét platformot kinyírják.

    Az MS tényleg jobban tenné, ha lelőné az RT-t. Jelen állás szerint nincs értelme.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Glenda #183 üzenetére

    Na jó, de akkor is az RT-t vennéd, ha ugyan azon az áron kapsz egy sokkal magasabb funkcionalitással bíró (tegyük fel, hogy mostantól lesz ilyen atom :) ) atomost tabletet? Komolyan?

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Mr. Double B #186 üzenetére

    No akkor ugorjunk vissza pár kommentet:

    Office érv:
    Tegyük föl, egy árban lenne a 2 cucc. Nem érne meg neked +20-t, hogy egy teljes értékű X86-os eszközöd legyen???? Komolyan? Jézus...

    Arról nem is beszélve, hogy van ám OpenOffice, ami a felhasználók 99%-ának tökéletesen elég. Ingyen. Azoknak nem elég, aki nagyon professzionális felhasználók. De nekik meg így is - úgy is X86-os eszköz kell, pont azért, mert professzionális felhasználók.

    Tehát megint csak nincs ész ért az RT mellett.

    (Azt most fel sem hozom, hogy jelenleg kapható RT-s tabletek nem 20kval drágábbak a atomos tabeleteknél, hanem jóval többel)

    És részemról itt van vége. Nem fogom ugyan azt újra meg újra meg újra elmagyarázni. Nincs érv az RT mellett, csak a hiperolcsó ár. Az, ha radikálisan az atom alá árazzák. Ennyi. Nem tudtok mást mondani.
    200 komment alatt sem jött fel értelmes érv, csak önmagatokat ismétlitek, logikus érvelések ellen baromságokat hoztok fel. (Jah és még mi vagyunk a vérpistikék, akik tényleg ész érveket írunk le, ugye?)
    Ennek így nincs értelme tovább.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák