Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz azopi74 #18 üzenetére

    Tudom, hogy a kompakttal nem a konkrét Compact-ra jeleztél, de hogy ne keveredjen meg senki, hadd kanyarodjak el ide:

    A Compact, mint típusjelző a Sony "sajátja", és ők legalább valóban csúcskészüléket préseltek össze kisebb méretre. Ez az, amit minden vevő várna. (lsd. Z1 vs. Z1 Compact)
    A Mini jelzés az, amit elkorcsosítottak. Millió példát lehetne hozni. (szerencsére, ezt legalább következetesen használják, így meg lehet ismerni, hogy itt szó sincs apróbb méretű csúcskészülékről :) ).
    Nem feltétlenül kicsi méret (4,3 és nagyobb verziók), és biztosan nem csúcskészülék.
    Annyiban jogos a dolog csak, hogy az aktuális csúcsra hasonlító középkategóriás gépet adnak ki kisebb méretben.

  • BiP

    nagyúr

    válasz azopi74 #41 üzenetére

    Ez igaz, de azon kívül mindent megkapott. (na jó, az akksi is kisebb lett, de ez érthető)
    És a kisebb fizikai méret miatt a kisebb felbontás kevésbé volt fájó. (a ppi csökkenés kisebb, mint az abszolút felbontáscsökkenés). 4,3"-on a HD pedig szerintem bőven elegendő.
    Ha megnézed a többi gyártó "Mini" jelzésű termékeit, akkor ég és föld a különbség a 2 szemléletben a kicsinyítésben.

    (#70) azopi74: Korábban én is határozottan állítottam, hogy nekem a 3,5"-os Nokia C7/701 után max. 4"-os okostelefon kell, nagyobb szóba sem jöhet.
    Ma meg a 4,5"-5"-t sem tartom óriásinak, kb. ez most nálam a lélektani határ. (Azért egy 6"-os 1520 nekem is nagynak tűnik)
    Szóval változunk. Szerintem ha ő is használna egy 4,3-as, 4,5"-ös telefont huzamosabb ideig, és megszokná, a 4,7-et sem tartaná furcsának.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák