Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz lezso6 #1 üzenetére

    Olyan szoftver kellene, ami torzítja az adatokat, fake-eli "valahogy" (erre nincs ötletem, most csak ágyúval lövök verébre elméleti szinten), így nem nagyon lenne értelme a titkosítás körül lovagolni, mert szarból senki nem épít várat, még a szíájé sem.

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz sh4d0w #25 üzenetére

    Ez igaz és #26 is. Cisco & Co.
    Kellene valami új "internet" , gyökeresen más alapokon. Bűzlik nekem ez a mostani.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz sh4d0w #28 üzenetére

    A gond az, hogy senkiben sincs akkora fegyelem, hogy az ELVEKET betartsa (bááár).. mert mondjuk ha lenne egy központi szoftverellenőrző szervezet, ami akármilyen módon is (leginkább hivatalosan beépülve) 100% meggyőződhet róla, hogy egy program, egy weboldal, egy modul ... stb.. NEM tartalmaz személyiségi jogokat, privát szférát és hárombetűsöknek nyitott kiskaput, akkor működhetne a dolog. De ahogy én itthon nagyot álmodva egy ilyet kigondolok és mondjuk létrehozom ezt a szervezetet, a cimborám új protokollokra és szabványokra épülő hálózatán, előbb-utóbb úgyis megkínálnak egy fenyegetéssel, vagy némi pénzzel, hogy a kiskaput én magam szolgáltassam akkor, vagy hunyjak szemet mint ellenőrző szerv ez-az felett - innentől kezdve meg megeszi a fene az egészet.

    Nem tudom, van-e olyan technikai megoldás, ami egy "új kiberteret" hoz létre, amire felkapcsolódva 100% biztonságban vagyok, az adataim is és a viselkedésemet, cselekedeteimet nem monitorozza-olvassa senki az adott fórumon kívül, hiszen amit ember készít, azt egy másik ember ugyanúgy el tudná készíteni, vagy belemocskolni egy nagyot és pont ez történik manapság is az internettel.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz sh4d0w #30 üzenetére

    Szomorú amúgy ez az egész így.. Még emlékszem tisztán a kamasz éveimre, amikor apámnál a céghez bementem, indult a 486-os erőmű, töltött a Windows 3.11, indult a Netscape böngésző és hírből sem ismertek semmi olyat, hogy a neten lehetne valami szenny, AD Blocker vagy bármi.

    Nem is tudom, jó dolog-e néha kicsit tudatunkkal ki-zoom-olni a mai világból és "kívülről" megnézni, mi is történik és merre halad a technika. Nem szolgálja az emberiséget, hanem leigázza. Az internet még csak "kicsiben" csinálja azt, amit majd a különféle biometrikus és agyi interfészek fognak már nem is annyira sokra innen csinálni.

    Köze nem lesz a világnak ahhoz, hogy jobb legyen ténylegesen. Lesznek vívmányok, kevesebb betegség, több gyógymód, hosszabb élet, kényelmesebb élet, mesterséges szervek, végtagok stb. fejlesztése-fejlődése, tralala tralala, ahogy haladunk az ultimate goal felé (mifelé is...???) .. - de ennek ára irtózatos: kb. megszűnik a szabad akarat, a választás lehetősége, egyre jobban sunyin szép lassan, megszűnik a titok mint olyan, a privátszféra, és minden ami ehhez köthető.

    Végül Morpheus felmutatja a Duracell elemet Neo-nak. Ciki. :(((

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz sh4d0w #32 üzenetére

    Tragedia, hogy technokrata letemre luddita eszmeket kell vallanom es inkabb tavol kell tartanom magam a legujabb fejlesztesektol...

    Dettó és egy kőkocka jóbarátom szintén dettó így gondolja. 1-2 kollégám is, tech cégnél.
    Mindenesetre érdekes lesz az elkövetkező 20-30-50 év.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák