Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.Anonymus

    addikt

    válasz thiclyoon #317 üzenetére

    Szia
    Kezdem az egyszerűbb kérdésekkel ;)

    "A Range az a hatótávolság, az Attack Rate meg a "támadás sebessége"?"

    - A range, hogy milyen messze tudsz lőni, ütni a fegyverrel, tipikusan melee weapon esetén a legkisebb ez az érték. Az SMG-k (dual uzi, MP5K, Scorpion), valamint a shotgunok (Ithaca, Jackhammer, SPAS ) szintén nem acélosak ebben, cserében viszont nagyobb attack rate-el (fire rate a korábbi neve) vagy nagyobb sebzéssel kárpótolnak.
    Az attack range az ütő fegyver esetén azt jelenti, hogy hányszor tudsz idő egység alatt lesújtani vele.
    Lőfegyvereknél pedig hány golyót lő ki idő egység alatt.
    Sokszor látom más fórumokban hogy hasra esnek egyesek egy nagy damage érték láttán, pedig gyakran egy fele akkora sebezésű de 4er akkor attack/fire rate-ü fegyver többet ér (Egyszerrű szorzás alapján;) ).

    "Akinek már van Brainmill-je és/vagy Chainsaw-ja, az el tudná mondani, hogy az ammo mit takar?(a láncfűrészé 1.10, ezért gondolom, hogy a Brainmil-nek is van ilyen értéke, de azt nem írták még ki; tehát ez az 1.10 mit jelent pontosan?))"
    Az ammo a fegyver mellé alapból kapott lőszer mennyiségét jelenti, de ez esetben nyilván az akkumulátor méretét.
    Én sem a Brainmillt sem a chainsawt nem kedvelem, kicsit olyan agyatlan zombi pépesítő fegyverek.
    Semmi taktika csak mész előre és hentelsz.
    Mindemellett ugye más ütőfegyverekkel szemben itt ki is fogyhat az akksi, amit ugyanúgy a zombik után leejtett lőszerekből tudsz feltölteni.
    A másik dolog ami miatt nem kedvelem ezt a két fegyvert, hogy gyakran még a zombik utolsó mozdulatukkal eltalálnak, így nekem nem is tűntek annyira biztonságosnak, de nem teszteltem őket sokat - lehet hogy ha hozzájuk szokok akkor ez nem fordult volna elő.
    (Ha e közül a kettő közül akarsz választani akkor egy fokkal talán jobb a chainsaw a nagyobb range miatt.)

    És végül a legnehezebb kérdésed: :DDD
    "Melee weapon-ok közül melyiket érdemes használni?"
    A butterflyt még updatelem, úgyhogy arról nem tudok érdemben nyilatkozni.
    A többi ütő fegyver megvan, ez alapján nagyon vegyes a kép.
    Nagyon attól függ milyen stílusú játékot folytatsz.
    Úgy látom a fórumokon, hogy az Axe a legkedveltebb az új fegyverek közül, végsősoron méltán - mert tényleg jó. Valahol félúton van: nem túl lassú a fegyver, nem is túl gyors, nem is túl keveset üt, nem is túl nagyot.
    A Machette hasonlít a Crowbarhoz, de nekem nagyon bejön mind2, nagyon gyors a haladási sebességed velük, így szinte körbe tudod táncolni a zombikat sértetlenül miközben küzdesz.
    A Hammerhez kellett egy kis idő amíg hozzászoktam, mivel nagyobb a hatótávolsága mint a többi ütő fegyvernek, úgyhogy ezt szokni kell, de hatékony csak lassú. 1 ütés 1 zombi általában garantált vele. Panzerek ellen is elég jó.
    A studded bat az a fegyver aminek eddig legkevésbé találtam a stílusát, lehet hogy ez csak hozzászokás kérdése, de nekem annyira nem jött be. Ebben a súlykategóriában az Axe jobbnak tűnt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák