Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz #16939776 #44 üzenetére

    2 hónap után? Nekem ez egy 10 éves kártya, így ma már nem várok tőle csodát.
    Ha megkoptak az emlékek elnézést! De hogy kontextusba helyezzük az éveket:
    2008: HD Ready TV (HD4850 elfogy a 2008-as cell shaded Prince of Persia-ban)
    2009: GTX285 (100K, de nincs többé VGA limit, az ziher:DDD)
    2010: GTX285 SLI (miután az első vizezve lett) +70K talán?
    2011: GTX580 (mert nem megy mindenhol az SLI) ~200K
    2012: GTX580 SLI (már csak a hangulata miatt is) +140K
    2013: FHD TV (és egyben innen már jóval kevesebb játék)
    2015: GTX780 Ti (ami nekem számított kiválóan* elfuttatta) 90K
    2020: 4K TV + GTX1080 (4K@60Hz-hez kellett HDMI 2.0) 100K
    Így visszagondolva, még SLI-t is hajtottam elég alacsony felbontáson (1366x768):
    nem kellett erőlködniük a VGA-knak, nem csoda, hogy szépek az emlékek.:R

    Mellesleg a 4K TV-n kiválóan lehet 1080p-ben játszani. Sok-sok évvel ezelőtt már
    megszoktam, hogy a desktop felbontás simán lehet nagyobb, mint a 3D játéké...
    Mondhatni pont végigéltem az egész 3D gyorsításos forradalmat, úgy, hogy sose
    volt pénz csúcs kártyára (az első fizetésemig), de még egy Voodoo is borzalmas
    drága volt, ezért azt is sok év csúszással tudtam meglőni, egyetemi ösztöndíjból:
    amikor egy Voodoo2 is nagy előrelépést jelent a 2000-es évek elején, az már vmi.

    Ui: tavaly ősszel a 6800XT mozgatta meg a fantáziámat, de amikor kiderült, hogy
    nagyjából 300K lesz, elengedtem a dolgot. Nem is baj, mert egy 10 éves procival
    az is csak lustálkodott volna. A 1080-at sem tudta rendesen "kihajtani" a vasam...
    *: 60 fps fölött nem érdekel a procilimit, de ha alá benéz, az bizony már zavaró.:(
    Ennek ellenére tök jól elvoltam azokkal a játékokkal, amik megfogtak hangulatban:
    sztoriban, élményben... Valamennyi szaggatást az ember el tud viselni, ha amúgy
    jó a játék. Kompromisszum.:K Pont most fogok a GTX1080 alatt pár generációnyi
    vérfrissítést bejátszani: a tesztek alapján ettől már meglesz a fix 60 fps, és kész...
    Ami ugyanezt 4K-ban is tudná, gyakorlatilag megfizethetetlen kategória...:))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák