Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Abu85 #14 üzenetére

    Amikor én néztem Shielden akkor volt olyan opció ami úgy nézett ki, hogy kaptam kb egy virtuális gépet (felhő) ahol elindította a saját Steam kliensemet amibe be kellet jelentkeznem. Ezután kb amikor indítottam láttam az ott megvett játékaimat amit oda fel tudtam telepíteni majd el tudtam indítani. Ez tök ugyan az volt mintha VPN -en hazalépve játszanék a steam remote play -el csak ott pld az otthoni "erős" gépen fut a játék és egy akármilyen laptopon (vagy steam link) meg lehet játszani csak ebben az esetben a játékot futtató gép az az Amazon felhőjében futó virtuális gép volt ami a Shield TV- kliensének küldte a játék streamjét.
    Amúgy Amazon [azonosito] -> néven jelent meg a Nvidia által használt gép ezért gondolom, hogy az Amazon felhőt használták :) de aztán lehetett ez saját is hülyén elnevezve ....

    A lényege ha jól értettem kb ugyan ez a GFN -nak is és kb ugye ugyan az mint amit a Steam is nyújt a remote play és amihez árulták is a Steam Link klienseket + most ugye ott van az androidra tölthető app is.

    Ha szigorúan nézzük az NV az kb pénzt kér a szerver biztosításért ami futtattatja a játékot ...
    Biztos van olyan aki futott már bele amúgy leírásokba, hogy lehet felhőbe futtatni játékra alkalmas gépet amire a Steam -et felrakva utána saját magának meg tudta ezt csinálni (pld) ...

    Ezért nem értem, hogy a kiadók mégis miért szólhatnak bele abba, hogy az amúgy megvett játékokat, hogy használjuk. Hol a határ amit már szerintük nem léphetünk át a valamilyen szinten megvett játékainkkal mert akkor az analógia mentén a következő a Steam remote play funkciója lehet ha rájönnek, hogy az nem csak lokális hálózaton működik (ha a vpn-t nem vesszük annak ilyen szinten) akkor kötelezik, pld a Steam -et, hogy korlátozzák a játékuk használatát azon keresztül is...

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz dabadab #58 üzenetére

    Van egy halom leírás, hogy pld amazon AWS -en hogy lehet Steam -et futtatva játékot telepíteni és utána abba a hw dekódolást bekapcsolni és remote play -t használva streamelni a kliensnek a játékot.
    Pont ugyan ez történik itt is csak profibban kivitelezve.
    Ráadásul amikor én néztem az NV megoldását is az úgy nézett ki, hogy kaptam a kliensbe egy steam felületet amibe ha beléptem láttam a játékaimat amiket telepíthettem ha akartam amit már telepítettem az legközelebb ott volt feltelepítve tehát kb biztosítottak egy virtuális gépet amin nyilván a Steam kliens elérésére volt korlátozva minden lehetőségem. Amit telepítettem annál pont ugyan úgy ki kellet várni a telepítési időt ....

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz lenox #91 üzenetére

    De ezt pld. engedik nem ? Most az a kérdés, hogy ha én erre felrakom a Steam "kliensemet" (nyilván belépek a fiókomba a kliensen) utána VPN -el rálépek (innentől megy a remote play is amúgy az egy hálózaton lévő steam klienst futtató eszközökön...) játszhatok e?
    Mert jelenleg pont ez van megtiltva az érintett cégek részéről az NV-nek, hogy ehhez megoldást biztosítson, nem ?

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz lenox #95 üzenetére

    Mégis miben más a GFN. Az amazon-t ezelőtt is használták páran arra, hogy azon keresztül játszanak a Steam -es játékaikkal mert úgy ítélték meg nekik elég amit így ki tudnak hozni és olcsóbb mint venni egy olyan erős gépet amin futnak a játékok. Így adott esetben otthon viszont elég volt egy Steam Link / Android box amin jól fut a steam kliens stb. a TV alá vagy egy egyszerű laptop és kifizették a játék időt az amazonnak....
    Az NV szigorúan nézve ugyan így egy gépet ad bérbe csak nem neked kell mókolni vele, felhasználó barát meg máshogy hívják a klienst és maga a kommunikációhoz nem kell a VPN ... De a kép/hang/vezérlés átvitelét tekintve a lényeg ugyan az ...

    Lehet azon polemizálni, hogy ez most egy virtuális gép vagy rendes gép és hol van éppen. Miért nem mindegy nekik ha a felhasználó ugyan úgy megveszi a játékot, ugyan úgy egyszerre csak egy példányban tudja futtatni ugyan úgy csak ő tud vele játszani mintha ez a gép nem a felhőben lenne hanem a padláson vagy a garázsban és előtte ülsz vagy a másik szobában pld nappaliban egy kliens előtt ....

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Cassi #99 üzenetére

    Szóval igazából ez az analógia mentén akár kihozhatjuk azt is, hogy az NV kérhetne pénzt a kiadóktól is a szolgáltatásán keresztül használt tartalom után, mert ha nem volna ez a szolgáltatása nem is játszanának a játékkal sőt lehet meg sem vennék az.

    Ami amúgy igaz lehet azokra akik csak így játszanának és ezért vennének játékot ....

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz lenox #101 üzenetére

    Mikortól lesz amúgy valami "cloud" mert láttam én már simán FTP egy szerverre mentő szoftvert is "cloud" -ba ment szuper képességgel reklámozni.

    Tehát ahogy nem lokális hálózatban van ?
    Vagy akkor ha "a szolgáltatásokat nem egy meghatározott hardvereszközön üzemeltetik, hanem a szolgáltató eszközein elosztva" ?

    Vagy éppen amire rá akarják húzni a jogászok ?

  • gyugyo79

    addikt

    válasz lenox #101 üzenetére

    Tehát azt gondolják, hogy aki már megvette tőlük a játékot egyszer az azután még egyszer fizetne azért is, hogy azzal játszhasson.
    Mert a játék megvétele nélkül nem lehet játszani! Ráadásul komoly baj van a fejekben ha azt gondolják, hogy az aki ezt a szolgáltatást használná az pont az akiről 2 szer tudnak lehúzni ...
    Mert aki nem veszi meg a hardvert és ezért választja ezt az utat pont az fog egyszer játékot venni utána meg fizetni azért még egyszer a kiadónak, hogy játszhasson vele ...

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Abu85 #137 üzenetére

    Te próbáltad, láttad, hogy működik a GFN ?
    Vagy ha valaki nézte mostanában az mondja már meg, hogy most már nem így megy mint pld ebben a videóban ?

    Tehát nem a Steam-en keresztül megvett játékainkat lehet pld játszani úgy, hogy ugyan úgy elindítjuk egy steam kliensben ami egy virtuális gépen fut ?

    Mert egyszerűen nem értem, hogy van példának pld. a Valve felhozva mint akit ez zavarna ...

    Mert viszont ha így van akkor azt magyarázza meg valaki, hogy miben más ez mintha a nappaliba streameli valaki az egy szinttel fentebb lévő játékra alkalmas gépéről a játékot ?

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz #54625216 #145 üzenetére

    Én régebben néztem meg, hogy milyen DE :

    "a játékok streamre specializált verziója fut" -> Belenyúlnak a játékok kódjába? Írnak saját verziót? Az elég érdekes lenne mert én az utolsó indie sz@rt is láttam a steam fiókomban és el tudtam volna indítani és játszani vele mint ahogy a Steam Linken át. Azt viszont, hogy ezekből nincs speciális verzió az szinte biztos.
    De a különböző kis millió DLC verziók is kezelve voltak. Ha ezt tényleg külön megcsinálták le a kalappal de kb képtelenségnek tartok.
    Azt el tudom képzelni, hogy ha valaki felrakott már XY játékot azt vizsgálják és másnak át linkelik ha hasonlót telepít így az egyformákból csak 1 szer kell letölteni és telepítést végigvárni valakinek. (nekem azt is kellet tehát volt telepítés)

    Most akkor :
    Komolyan készül egy speciális verzió ? Vagy ez csak egy legenda ?
    Alá tudod ezt támasztani egy linkel ?
    Kipróbáltad? Láttad működés közben GFN -t ?

    "Különben első indulásnál a GFN-en is csak egy bios üzenetet kapnál, hogy "missing operating system" aztán telepítheted a saját windows-odat meg amit akarsz a virtuális gépedre."
    Nem, pont ezért fizetek esetleg a GFN -ért, hogy ne ez jöjjön be hanem a feltelepített rendszer amin nekem csak be kell lépni a a Steam (esetleg egy választó ahol, Steam/Origin/Battle.net/stb indítható) kliensbe, minden más meg ami nem kell nyilván tiltva elrejtve ....

    Amikor én néztem :
    Miután beléptem a Steam kliensbe és azonosítom magam megjelentek az általam vásárolt játékok amiket tudtam telepíteni és elindítani utána. Pont ugyan az az elv és lehetőségek voltak mint ami a Steam Linken át is meg tudok csinálni .

    Mivel a Steam fiókon keresztül megy a felhozott példában pont ugyan azok a korlátozások élnek ilyenkor is mintha lokális hálózatból megy az egész ....

    De én régebben néztem ezért is kérdezem, hogy most akkor már nem úgy van mint a fentebb linkelt videóban ?

    Mert úgy érzem, hogy olyanok bizonygatnak itt dolgokat akik nem is látták és értik, hogy működik, vagy már nem úgy működik mint amikor én próbáltam ...

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    Én beléptem és megnéztem most milyen a Shield TV-ről. Hát magát a sort kivárni is kemény ... Amúgy egy NV GRID PC -meg is jelenik a Steam kliensemben a gépen miután be authentikálok a Steam kliensbe.

    Minden játék látszik a kliensemben még azok is amiket amúgy a gépen adtam hozzá a Steamhez + ba (nem Steames játék vagy éppen Program amit a steam link miatt adatam hozzá)
    Tesztnek elindítottam a EU4 -et vagyis akartam mert elkezdte telepíteni és miután letöltötte szépen feljött a EU4 launcher windowsos telepítője amire minek után csak kontroller meg távirányító volt a Shieldbe nem tudtam mit lépni (nem tudtam arra az ablakra váltani sehogy) így itt elakadt az ügy és kiléptem.

    Viszont ezek után már ne is haragudjon az aki itt bármi speciális verzióról mesél, hogy nem hiszek neki úgy, hogy csak ide be van írva bármiféle link nélkül ...

    Azt el tudom képzelni, hogy a játékokat ugyan mutatja és telepíteni nem lehet őket !
    Mivel az EU4 lett volna a teszt és ott elhasalt a teszt félúton a sort meg még egyszer nem várom ki tuti, hogy ezt megtudjam. * szerk erre itt meg is kaptam a választ akkor (#162) gbors

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz gbors #176 üzenetére

    Én ezért kérdeztem már itt többször is, hogy azok akik azt állítják, hogy itt egy speciális verzió van minden játékból így vagy úgy azok próbálták e, megnézték e egyáltalán ...
    Szerintem nem.
    Halkan hozzáteszem azt is eltudom képzelni, hogy van amiből van esetleg "optimalizált" verzió de pld egy Paradox a stratégiai játékát, megcsinálta volna, hogy jobb legyen a késleltetése ...
    De ha le lenne az állításuk bárhova is hitelesen írva szerinted nem raktak volna be egy linket már ide ? Komolyan nem értem, ha ők ezt valahol olvasták akkor itt a így van nem így van helyett nem lenne egyszerűbb egy link ?

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz #54625216 #237 üzenetére

    Ha megnézted volna, hogy hogy megy jelenleg a GFN akkor tudnád, hogy az Epic kb az aki sokkal kevésbé érdekelt mint bármelyik olyan kiadó aki eddig kilépett ....

    Persze elkezdheted azt is megmagyarázni itt nekünk, hogy neki jobb a Steamen eladott PUBG / bármilyen játék mint az Epic store -ban de az a magyarázatod legalább annyi helyen fog vérezni mint az eddigi kitalációid ...

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz b. #243 üzenetére

    Az, hogy az NV nem léphet fel az kb nyilvánvaló. Max annyit tehetne, hogy figyelmen kívül hagyja a kérését a kiadóknak és mindent elérhetővé tesz amit megvett a tőle gépet bérlő játékos és azt mondja, hogy tiltsd meg neki fenyegesd meg őt ...

    Szerintem még így ezzel az árral is bukó amúgy az egész nem hiányzik nekik + az esetleges per is ...

    Jelenleg csak a felhasználók azok akik nem érik el a megvett játékukat az NV- től bérelt szolgáltatásban futó virtuális gépen tudnának max fellépni szerintem. Ezért reklamálhatnak az NV -nél vagy annál akinél vették a játékot pld. : Steam és kb ennyi ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák