Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    Lassan ott tartunk, hogy egy asztali gép olyan működési feltételeket igényel, hogy géptermet kell üzemeltetni hozzá spéci energia ellátással, klímával, esetleg központi tűzoltó rendszerrel... :W

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    Mondjuk ezen teljesítmények mellett ideje lenne átgondolni az asztali pc felépítését is, hogy hogyan lehetne normális hűtést rakni a grafikai egységre. Lehet több slotosra kellene hagyni, sokkal több hőcsővel és nagyobb lamellafelületekkel, illetve koncepsionálisan hosszában rendesen átszellőztethető házakkal.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz ArmanD. #92 üzenetére

    Két asztali gép van a szobánkban. Egyikben 1080, másikban 5700. A két gép monitorral együtt szerintem simán megeszik 750-800 wattot egyszerű böngészésnél is. Most még simán nem kell fűtést kapcsolni, sőt, napközben még mindig szellőztetünk mellettük, amikor mennek, pedig azért nincsenek agyonhajtva a nap 24 órájában. Szerintem egy asztali gépnek mindennel együtt (a monitort is beleszámolva) nem volna szabad 350-400 wattnál többet zabálnia, és nagyon rossz irányba megy a "fejlődés" hogy lassan egy VGA önmagában megeszik ennyit. Ezek már inkább ipari cuccok kellene legyenek ilyen teljesítménnyel, nem az asztali gépekbe valók. :( Űbergáz lesz, ha a társadalom elfogadja ezt az "alap asztali gépekbe".

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz abridabri #104 üzenetére

    Kihalás szerintem kevésbé valószínű, inkább arra tippelnék, hogy amikor kezd egyre húzósabb lenni a helyzet, majd jönnek a Thanosok meg a Hitlerek, akik eldöntik, hogy szerintük a továbbiakban ki élhet, és különféle technikákkal akarják/fogják leredukálni a népességet (gondolok itt vallási alapokra, bőrszínre, politikai hovatartozásra, gazdasági helyzetre, képzettségi szintre vagy még lehetne sorolni, amik vezérelvei lehetnek egy őrült népirtási ötletének...). És eszköz is biztosan lesz: atombomba (amit jajj, elloptak, és valahol terroristák felrobbantottak); egyszerű fegyveres fölény kalasnyikovokkal; esetleg komplexebb fegyveres fölény drónokkal, repülőkkel, tankokkal; ivóvízhez való hozzáférés megszűntetése; gazdaságilag nyomorba majd éhhalálba döntés ilyen-olyan védővámokkal meg extra adókkal... nem kell áltatni magunkat, valahol a bolygón most is folyik egy népirtás.
    Az evolúció elmélete szerint minden faj addig igyekszik kihasználni az általa elérhető erőforrásokat, amíg valahogyan egyensúlyi helyzetbe nem jut... persze lehet, hogy átesik a ló túloldalára, mint a Húsvét szigeteki ökológiasi rombolásnál, de szerintem ezt már lesznek, akik nem fogják megengedni, mert olyan hatalmi helyzetben lesznek, hogy megoldhatják fegyverekkel. ha csak párszáz emberrel is, de szerintem egy MAD MAX világ feltehetően túléli. Meg akik időben elmennek a Marsra :)

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz Chaser #158 üzenetére

    Abból indultam ki, hogy egy youtube videónál is felpörög a vga ventillátora, nálam az is böngészés, meg megy a háttérben torrent, stb.
    Szóval egy a biztos, nem fut rajta játék olyankor. De lehet tényleg kisebbek a számok. :R
    Viszont a szobában ez a két gép fűtése rendesen érződik. Ha meg mindkettőn megy game... :W

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

  • vaakuum

    addikt

    válasz NightGT #251 üzenetére

    Vajon lehetne-e olyan megoldás, hogy a tápkockába kell belenyomni a procit, memóriát és a vga-t is (konkrétan azon vannak az aljzatok, és a kocka belső részén olyan szendvics-nyák, mint amilyen az alaplap)? A táp meg tartalmazhatná magában a teljes energia ellátást, VRM-eket, stb... ami ezeknek az eszközöknek kell.

    [ Szerkesztve ]

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák