Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz sb #89 üzenetére

    Van, aki tudja, hogy a képernyőn nem a valóság van, így nem rémül meg atttól, hogy a való életnél nagyobb valami. Persze, ha valaki nem fél a törpéktől, de retteg az óriásoktól, akkor annak kicsi tévé kell :D

    Lehet azért nem tudom átérezni a problémát, mert két és fél méterre van a székem egy 235 cm (~92") átmérőjű vászontól és egyáltalán nem olyan óriási. Látótér szempontból csak egy picivel nagyobb, mint a tőlem 90cm-re lévő 21.5" monitor. A 60cm-re lévő 32 colos sokkal nagyobb részt tölt ki a látóteremből. De még egy 24"es monitor is nagyobb látótéret töltene ki előttem, mint a vászon.

    Abban viszont igazad lehet, hogy a nagyobb méretű tévék elterjedte miatt manapság jellemzőbb a nagyobb teret befogó stúdiókép. Persze előfordulhatnak még évtizedekkel régebbi 4:3-as felvételek, ahol még a 15 colos tévére optimalizált közelit használtak (az alsó kép 1988-ból, a fölső meg egy harmadával vágott, cikkekkel használt kép). Meg a mozifilmekben is van közeli, ha a rendező azzal akart érzékeltetni valamit.

    Amúgy poénos eset: a napokban anyám panaszkodott, mert a 22" szélesvásznú monitoron valami régi gagyi szappanopera nézése közben két oldalt fekete rész van és nem tetszett neki, hogy miért nem tölti ki a képet... mert bezzeg a reklám. Mondtam neki, hogy képarány...de nem hiszem hogy értette :D Minden esetre a 22"es kijelző a manapság jellemzően sugárzott 16:9 tartalommal nagyobb képet ad, mint a régi, nagyobb átlós képcsöves tévén megjelenő letterboxos mai adás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák