Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Auratech

    őstag

    válasz _cHAos_ #425 üzenetére

    Nyugodtan tehetsz megjegyzést. Nem vagyok sértődős és minden további nélkül elfogadom a jobbító szándékú kritikát. Visszaolvasva nekem se tetszik.. :)

    A nem pont ide tartozó (Apple) termék fórumában sokszor mondtam, hogy nem a vas, vagy akár az oprendszer adja el a terméket legjobban, hanem a ráírt alkalmazások és/vagy azok jó integrálhatósága. Legjobb negatív példa a windowsos Lumia 950, ami kiváló vas de nem produkál eladást az oprendszer zsákutca jellege miatt és a piactere is fos. Volt Omnia7-em és Lumia640 is nálam egy ideig. Az oprendszer "csak" keret. Ha mindent az csinál, az se jó, ha mindent külső app, az se tökéletes.

    Az Apple esetén kiváló alkalmazások vannak a jól optimalizált hardverhez, viszont az integrálhatóság nehézkes az oprendszer biztonsági megoldásai (pld - sandbox) miatt.
    iPad tulajként sokszor bosszankodtam az alkalmazások által kezelt állományok nehézkes, áttételes átvitele miatt. Például egy egyszerű csatolmány kezelése nem magától értetődő a különböző appok esetében. Minden appnak saját fájlkezelő, megjelenítő protokollja van.. Formátumok.. Bár javul a helyzet valamennyire..

    Azért vettem Xiaomi Redmi Note3 Pro telót (és imádom), mert pont az kellett, annyiért, amit az tud. Jó teljesítmény, nagy képernyő, bővíthető háttértár, a lehető legjobb akku. A használat során látom, hogy az appok is javulnak de a platform hardveráradata miatt nincs az a teljesítmény, ami a mindenen futó androidot egy naprakész ios eszközt alázó szintre hozna a felhasználói élmény tekintetében. Csak majdnem..
    A mobileszközön lévő képperem egyre keskenyebb. Nekem a Sharp megoldása is nagyon bejön, de azt könnyedén beszerezni jóformán esélytelen volt. A Xiaomi meg itt van és vehetem. Ha nem jó, az majd kiderül. A perem vastagsága a legtöbb esetben nem ergonómiai, hanem technikai, árképzési eredetű.
    Szerintem a képernyő szélének érzékenységét az adott alkalmazáshoz igazodva jól lehet kezelni, ahogy a tabletek rajzprogramjainál a képernyőre letett kéz sem jelent gondot a toll használatakor..
    A képernyőarány nekem olyan, mint a házakon az ablak. A nagyobb ki-betekintő felület modernséget sugall, és a nem hasznos terület/hasznos terület aránya lényeges ergonómiai, fejlesztési szempont.

    [ Szerkesztve ]

    Auratech Field Recording

Új hozzászólás Aktív témák