Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weborgon

    csendes tag

    Hát azért tényleg besza**s hova jutottak az árak az uccsó pár évben.. :O Emlékszem, mikor cirka 3 éve amikor végleg nyugdíjaztam a Q6600 -am és vele együtt egy teljesen új platformot építettem, akkor pár hónapja debütált a Haswell, én meg azon dillemáztam napokig, hogy 52e -ért vegyem az akkor legerősebb Haswell i5 -öt (i5-4570K), vagy inkább 56e -ért a leggyengébb Haswell i7 -et (i7-4770S)? Ma meg ott tartunk, hogy ennyiért egy gyenge/közepes i3 kapható a most induló generációból. Bár én még 3 évig tuti nem fogok procit (és vele együtt platformot cserélni), szóval elvileg engem még nem érint, de nagyon-nagyon drukkolok a Rysennek..

    Némi túlzással, de majdhogynem duplázódtak azóta az árak minden proci-szegmensben. Most visszanéztem, és 2013 második felében 220 Ft volt a HUF/USD átlag, ergo 400-450 körül kéne már járnia a dollárárfolyamnak, hogyha pusztán ezzel kéne indokolni. Akár az Intel, akár a magyar kiskereskedők a ludasak, de hogy valahol nagyon elcsúsztak a dolgok, az tuti.

Új hozzászólás Aktív témák