Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Freddy76

    addikt

    válasz Volu #377 üzenetére

    Ropi szerintem ékes példa arra, hogy nem minden a technika; nem kell messzire menni, hogy találjunk olyan fotóst, aki csilivili fullframe vázzal xarabb képeket készít. Míg Ropi képei nagyon jók, 40d ide, vagy oda. De szerintem Coxer kezébe is adhatnánk 40d-t, és pont ilyen jó képeket készítene, mint most. Hát ha még normális Nikon cuccuk lenne ;] .

    Én a másik oldalról (ceremóniamester) pofázok bele. Ha szerencséd van, az első néhány esküvődön lesz egy rutinos és normális vőfély/ceremóniamester, aki pontosan tudja a forgatókönyvet, mindig előre szól, és esetleg segít is azzal, hogy röviden felvázolja a várható helyzeteket. Pl. nem csak annyit mond, hogy csokordobás jön, hanem azt is elmondja, hogy a menyasszony honnan hova dobja a csokrot - esetleg megkérdez téged, miként én is mindig megkérdezem a fotóst ilyenkor: mi legyen a háttér, a fények, stb. Ez sokat segítene neked. Amúgy ajánlom, hogy ne csak a fotós oldaláról készülj fel, hanem olvass sokat az esküvőkről: fórumokat, blogokat, esküvős könyveket. Minden fontos neked, nem csak az esküvő menete, hanem az is pl., hogy jellemzően milyen egy dekoráció.

    "Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

  • cOxeR

    Ármester

    válasz Volu #377 üzenetére

    Ropi meg is válaszolt mindent, a kérdéseiddel kapcsolatosan. Lehet kisebb költségvetésből is megfelelően használható felszerelést összeállítani, de az igények kúsznak folyamatosan felfelé... ami azért is van, hogy a elkérhető fizettség is emelkedjen.
    Viszont vannak a háttérben is olyan dolgok, amiket nem lehet megkerülni... amivel sokan nem számolnak, az ügyfelek meg aztán pláne nem....
    Otthoni felszerelés... megfelelően erős pc, kellően sok tárhely, színhelyes képkidolgozásra alkalmas monitor, szünetmentes, fizikailag máshol elhelyezett tartalék mentő egység... és még sorolhatnám a nyomtató és a projektor és az egyéb lassan alapfelszerelésnek számító dolgokat. Ezek gyakran jóval többe kerülnek, mint egy kopó alkatrész... pl gépváz.

    (#379) Freddy76
    Nikon... már az zoomgyűrű tekergetésnél elvéreznék. ;]
    A fotós ha ügyes, akkor minden esetben koordinálja, és jóváhagyja a soron következő eseményeket, és nem hagyja a vőféjt önkényesen koordinálni. Na mikor viszont nincs egy kinevezett ember, hanem a család automatizálja magát... akkor van bajban az ember.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák