Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz Evil Snowman #133 üzenetére

    "Az igazán érdekelne, hogy a te olvasatodban hogyan épül fel egy mobilhálózat": elmondom, hogy épülne fel, ha pl. nálunk a lakógyűlésre nem csak koporsószökevény banyák meg x év börtönt letöltött lakótársak mennének:

    szolgáltató, mindegy melyik, megkeresi a számára stratégiailag fontos helyeken levő épületek tulajdonosait, hogy bázisállomást akar építeni. hogy neki mitől lesz stratégiailag fontos, eldöntik, ebbe ne menjünk bele. minket, ahol én lakom, konkrétan megkeresett a digi és konkrétan olyan lakótársak szavazták le az egészet, akiknek még annyi esze sincs hozzá, mint itt pár nagyon felháborodott, de legalább erősen tájékozatlan fórumtársnak.

    gondolom minket azért kerestek meg, mert ez az épület lényegesen magasabb, mint a környéken a többség, a szomszéd épület, ami hasonlóan magas, meg már tele van antennával.

    na szóval megegyeznek, szolgáltató bebetonoz a falba pár erősebb tartóvasat, arra rászerelnek egy-két ip56-os védettségű fémdobozt (tudtommal ma már nem annyira nagyok a bázisállomások).

    a következő kérdés, hogy oké, fel lehet csatlakozni erre a bázisállomásra, de mitől lesz azon telefonszolgáltatás? attól, hogy bekötik a gerincbe. ezt vagy másik frekvencián egy pont-pont mikróval teszik meg, vagy bérelt vonalon. hol van a diginek legközelebb bérelt vonali végpontja a tetőn elhelyezkedő bázisállomáshoz képest? a tizedik emeleti villanyos elosztóhelyiségben. Tehát áttöri a 15. emeleti födémet, hogy lejusson ahhoz a szerelőaknához, amit ő rakott be azért, hogy a 9. emeleti elosztóból a 14. emeleti lakóig el tudja húzni a netet, majd mintegy 32 méter optikai szál birtokon belüli behúzásával rácsatlakozik egy üres optikára, ami itt lifeg az elosztóban.

    na ettől lesz neki egyszerűbb. nyilván nem akartam itt most mély részletekbe lemenni, de azt gondolom, érthető, hogy mire céloztam.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák