Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mutyi

    senior tag

    Nálam itt van most eladásra jópár Archos, többek között van Archos 101 G9-es, van a 8-as G9-es és van egy 7-es aminek a neve Arnova (desgin by Archos)
    Nos vagy én vagyok túl igényes és nagyok az elvárásaim vagy nem tudom, de elsőzör kipróbáltam a sima 7-es cuccot,ami ugyebár rezisztív kijelzővel rendelkezik, olyan mint egy Wayteq GPS-t nyomkodnék. No azzal nem lenne gond, bár nem vagyok a Wayteq érinőképernyőjével sem kibékülve, de arra amirr ott kell, arra elég.
    De itt basszus, ugyebár csúsztatni kellene ide-oda, pörgetni az oldalt,meg ilyenek, én hozzá vagyok szokva, hogy egy Iphone 4 vagy egy Ipad mennyire tökéletesen oldja meg ezeket a feladatokat.
    Szóval folyamatosan úgy éreztem, mintha nem lenne pontos és nem ott érzékelné,ahol kellene.
    Ezek után kipróbáltam a 10-es G9-et. A kijlezője király, szép képe van, hd-s youtube gyönyörűen fut rajta és élesen, szépen néz ki.
    Ezzel nem lenne gond, viszont itt is valahogy mintha nem lenne tökéletes az érintőkijelző. Pedig itt már ugyebár a felső kategóriából ismert érintőkijelző van, amit már valóban lehet lehelletnyi érintéssel is vezérelni.
    A gond ott van, hogy amíg egy Ipad-et vagy egy Iphone-t pl tudok tökéletesen görgetni le meg fel és pörög mint állat, addig ennél szintén pörög de ahogy megpörgetem és elengeden, teljesen kiszámíthatatlan módon simán el is fogadja ahol éppen megáll, azaz mintha entert nyomna az ember.
    Ha hiszitek ha nem, képtelen voltam az elején beállítani a nyelvet, ahol több sornyi nyelv közül lehet választani és ahhoz lefele kell görgetni. Folyamatosan össze-vissza ahol épp megállt azt a nyelvet be is nyomta.
    Olyan kiba... ideges lettem fél órányi próbálkozás után, hogy vissza is tettem a dobozába.
    A 8-as G9-et holnap fogom próbálni. Eddig nagyon nagy csalódás.
    Pár hete teszteltem egy Huewei S7-et és az ehhez képest érintés vezérlésben sokkal jobbnak bizonyult.
    Jah igen. A másik ami iszonyatosan bosszantott, hogy volt amikor simán rányomtam az adott ikonra és elindult, volt amikor nem volt hajlandó, csak ha kétszer kattintottam rá,mint a Windowban. Pedig egy és ugyanazon ikonról azaz programról van szó.
    Na akkor még egy iszonyatosan zavaró dolog.
    Több alkalmazásánál is észleltem, hogy amikor megálltam pl a böngészőben egy helyen és olvastam a cikket, pár másodperc után elkezd basszus rezegni a képernyő mintha shakelné valami. Hogy a fenébe olvasson az ember, ha ez magától elkezd rángatózni?
    Szóval valami nem kóser vagy csak egy hibás cucc van nálam.
    Akinek kérdése van írja meg ki tudom próbálni.

Új hozzászólás Aktív témák