Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz dabadab #3 üzenetére

    A touchapdhoz fel kell emelned a kezed, a trackpointhoz nem.
    Touchpadhez sem szoktam felemelni a kezem, két hüvelykujjal simán kezelhető (Thinkpad).

    Ráadásul a touchpadok általában olyan helyen vannak, ahol gépelés közben simán meg lehet őket nyomni véletlenül is.
    Sosem sikerült, vagy a driver helyesen kezelte.

    a trackpoint az egérnél is jobban kézre esik, mert nem kell odébbrakni a kezedet, hanem a szokásos gépírási pozícióból az trackpoint meg a billentyűi is simán elérhetőek.
    Igen, az ilyen egy mozdulatos kinyúlást igénylő/nagy precizitást nem igénylő egerészésnél még az is jobb megoldás tapasztalatom alapján, hogy külső billentyűzeten az egeret rámappeltem a Caps+WASD és Caps+QE billentyűkre (scrollozást Caps+Tab+WASD-ra), szóval bal kézzel simán lehet egeret mozgatni. Igaz, hogy béna vele célozni, mert nem lehet szögben mozogni, de még így is megéri, mint nyúlkálni, amikor az UX designer valamit olyan hülye módon álmodott meg,hogy csak a billentyűzet nem elég hozzá.

    Bár én határozottan béna vagyok vele, egyetértek azzal, hogy a trackpoint egy nagyon jó dolog.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • #16820480

    törölt tag

    válasz dabadab #3 üzenetére

    Mondjuk akkor lenne az igazi, ha képesek lennének egy olyan trackpointot csinálni, aminél nincs pointer creeping, ez eddig ahány laptopomon volt, mindegyiken gondot okozott (két Dell és két TP).
    Ezt leszámítva persze marha jó tud lenni, igen. Bár amúgy a casual egerészésre ezek az új Windows precision driveres cuccok is elég jók már (főleg a scrollozás és gesztusok miatt).

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz dabadab #3 üzenetére

    Régebben én is trackpoint fan voltam, de aztán be kellett látnom hogy touchpaddal mégiscsak könnyebben megy a finom navigálás, a trackpoint inkább arra jó hogy gyorsan át lehet küldeni a kurzort a képernyőn, de pixelezésre nem a legjobb. A touchpadból viszont csak az üveges, sima felületűt szeretem, az érdestől feláll a szőr a hátamon.

    [ Szerkesztve ]

  • GeryFlash

    veterán

    válasz dabadab #3 üzenetére

    Script kiddy vagyok (test automation), alapvetően pár száz soros script fájlokat kell néha utánahúznom a weboldal változásainak. Ilyenkor általában kevés gépelés van leginkább ctrl c+ctrlv szóval abszolút egerészős workflow. Ráhúzni egy weboldal elementre a kurzort+jobb egérgomb kimásolni az xpath-t utána kódba kikeresni a sorokat stb ez egy trackpointtal nehézkes lenne, pl. amikor egy pár pixeles pöcök elementre húznám a kurzort az trackpointtal nekem elég idegörlő lenne :D Mondjuk touchpaddal se szívesen csinálnám.

    Reggie0: "Bezzeg a Xbox-on/PS4-en trackpointos taviranyitoval jatszol :)"

    Jogos, de nem is szeretem igazán :D Egy Unchartedhoz is sokszor szívesebben használnék egeret (na nem a platformer részeknél hanem a lövöldözősnél).

    Amúgy így a kommenteket elolvasva látom sokaknak sokkal jobban kézre esik (nem kell felemelni a kezet és le lehet titlani a touchpadot így nincs rátenyerelés) de tényleg nem tudom elképzelni, hogy mennyi gyakorlás kell ahhoz, hogy pontosabban/ugyanolyan pontosan pozicionáljak vele mint akár egy touchpaddal. Főleg ha a kurzort a képernyő túlsó felébe kell vinni ugyanakkor kellően pontosan.
    Meg azt is furcsa nekem, hogy mi az a kiváltó hatás ami miatt az egérhez és touchpadhoz szokott ember el kezd trackpointot használni :D Úgy értem jó pár napos szenvedés lehetett mire megszokod, szóval vagy valami erős motiváció kell vagy valami kényszer szülte helyzet (elromlik a touchpad pl).

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Új hozzászólás Aktív témák