Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    Újabb lépés a diktatúra felé. Mert az ugyan egy erős indoknak tűnhet a cikkben is említett sértő megjegyzések, ugyanakkor ez inkább csak ürügy az ellenvélemények, azon belül is politikai elhallgattatására, orosz és kínai minta alapján.
    Ne feledjük, egy olyan államról beszélünk, ahol pár évvel ezelőtt azért börtönöztek be egy egyetemista lányt, mert kiírta a Facebookjára: "Erdogan diktatúrát épít." Igen, ennyiért. Lazán kapcsolódik, de amikor ez után nem sokkal volt egy öngyilkos merénylő, akkor a török média nem általlott kihangsúlyozni, hogy egy egyetemista lány volt a tettes.

    #3 Majka26 Érdekes, én inkább a magyar kormány részéről érzek ilyen erőteljes vélemény ráerőltetést, hogy mit egyél, hol nyaralj, milyen értékeket kövess, melyik országo(ka)t szeresd,, mit gondolj Trianonról vagy a homoszexuálisokról - és még folytathatnám.

    #26 METE0 Valahogy sejtettem az első dicsérő kommentek után, hogy a Pesti Srácok elő fognak itt kerülni...

    #32 janeszgol Tudnál erre egy példát mutatni? Mert érdekes volna látni, hogy milyen koronavírus előtti, járványtagadáshoz kapcsolódó cikkeket töröltek. Előre is köszönöm!

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz janeszgol #37 üzenetére

    Ezt én nem először tapasztalom, hogy kiderül egy korábban démonizált élelmiszeri összetevőről, hogy valójában nem is rossz, és vica versa. Lásd a tehén tej megítélését az elmúlt évtizedek alatt.
    Ettől persze én se nézem jó szemmel, hogy csak a vírusos álhírek miatt szedessenek le valós tényeket közlő cikkeket. Ha azt írnák, hogy a D vitamin az univerzális ellenszer, akkor érthető, de az immunrendszer erősítő hatása ettől függetlenül még igaz.

    #35 METE0 "A hivatalos személyeknek saját rendszert ! Amerika elnökét, a Magyar igazságügyi minisztert vagy akár egy tűzoltóparancsnok hivatalos beszédét más ne minősíthesse."
    Márpedig a szólászsabadságban a más ember kijelentéseinek véleményezése is beletartozik, ha pozitv, ha negatív kicsngésű. Az csak a cikkbeli törökhöz hasonló, autoriter rendszerek gondolják úgy, hogy a kritikákat, még a kultúrálisan megfogalmazott, építő jellegű kritikákat is hangoztató emberek a rendszer ellenségei, ezért fel kell lépni ellenük. Nyilván a kultúrált nyelvezetet és a kellő tisztelet megadását ettől még a kritikát megfogalmazónak se szabad figyelmen kívül hagynia.

    A kínai vakcinás részt meg el lehet intézni egy "Lobbista!" is kiáltással, jogosan mondjuk, nekem viszont az az érdekem, hogy a beadott szer az ígéreteknek megfelelően hasson, lehetőleg mellékhatások nélkül. Márpedig én emiatt óvatos lennék, ha relatv agyontesztelt nyugati helyett kvázi teszteletlen kínai vagy orosz vakcinát ajánlanának fel a közeljövőben.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz #09256960 #75 üzenetére

    Elsőre tényleg bicskanyitogatónak tűnhet, ugyanakkor van egy olyan érzésem, hogy a Google a kamufiókokrók indított, pár másodperc alatt beözönlő mass dislike-okat szűrte ki. Mondjuk a második képen még mindig vezet a Like-hoz képest.
    Vadhajtások, mint forrás? :Y

    #82 8th Ez jó!

    [ Szerkesztve ]

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák