Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tothmaxy182

    őstag

    válasz Everman #12 üzenetére

    veled nem fogok vitába szállni... az utolsó mondatod ismét bizonyítja, hogy nem érdemes...

    Minden szavam magánvélemény!

  • crey

    MODERÁTOR

    válasz Everman #12 üzenetére

    A baj az autós hasonlattal, hogy olyan alapzaj van az autóban, amivel a mai hangfelismerő megoldások képtelenek megbirkózni - magyarul használhatatlan. Hiába beszélek viszonylag tűrhetően angolul, és próbálom kerülni a hunglish akcentust, még egy olyan beszédfelismerő rendszerrel sem találkoztam, ami jól használható - akár angolul is.

    A látás károsultakkal kapcsolatban annyit, hogy valóban elég ügyesen használható a VoiceOver funkció, amit nekik találtak ki - mert a menüben navigálni, illetve SMSek felolvasását nagyon jól megoldja, vagy akár a rendszerben alapból meglévő beépített szoftverek használatát is.

    De itt véget is ér a történet, ez nem több, mint amire a feature phone képes. Egy korábbi topikban nem véletlenül jegyeztem meg, hogy "touch telefon a látás sérültnek, olyan mint telefon a süketnek".

    Gondolj bele, applikációk nem támogatják a VoiceOvert, de akár egy weboldal megtekintése is problémákba ütközik. És erre használja a legtöbb mezei ember egy smartphone-t, és a VoiceOver itt vérzik el. Ráadásul, hogy fájdalom mentesen SMS-t írjon egy látássérült, és akár olvashasson (akár Braille írással) is legfeljebb gyenge próbálkozások vannak, nem beszélve arról, hogy nincs jelenleg elérhető áron olyan klaviatúra, ami BT-on keresztül ezt megoldaná nekik.

    (az egyik barátom édesapja látás sérült, tudom miről beszélek, teszteltük. Ráadásul olyan informatikai középiskolában végeztem évekkel ezelőtt, ahova jártak látás sérült diákok is).

    A szőlő nem savanyú, de ahogy anno Apple "reinvented Video Calling", kb. annyira érzem jónak a Siri-t is jelenleg, attól függetlenül, hogy béta.
    Nagyon szépen indult az is, jó minőségű H.264 enkódolt videó hívás... Wifi only módban, két év után is OSX és iOS (most már) három termékére korlátozva.
    Mond meg miben segít a Siri, ha szegény látás sérült rákérdez, hogy milyen az idő jelenleg? Kiteszi, hogy 75F? Meg színes, szagos?

    [ Szerkesztve ]

    Sarcasm: just one of the many services I offer.

Új hozzászólás Aktív témák