Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz CPT.Pirk #39 üzenetére

    Mi-mi-mi? :Y

    Haver 4GHz-re fixált órajelű 6700K-val vígan elvan 1080p-ben :))

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz CPT.Pirk #45 üzenetére

    Az a haver nem FPS vadász csak használja a gépét. De rákérdezek hogy mizu. Aztán ha valamikor átugrok majd hozzá akkor rátoljuk a Steam FPS számlálóját és megvizslatjuk a témát :D

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Piftuka #93 üzenetére

    Oda ahol még mindig lelépi őket az Intel.

    Ezért szokták megemlíteni azt, hogy aki csak játszik annak Intel a javasoltabb a magasabb minimum és átlag FPS miatt ami a néhány szálat terhelő játékoknál jön elő igazán.

    Aki meg dolgozik is játék mellett a gépen az AMD-t vegyen.
    Aki pedig vékonyabb pénztárcával rendelkezik annak szintén AMD a jobb választás mert ár-érték arányban jobb ha az alaplap+proci komponensek árát veszed alapul.

    Manapság nem kevés ember rendelkezik 144Hz-re képes megjelenítővel.

    Egy 1920x1080-as felbontás és 144Hz-re képes megjelenítő esetén pedig érezhető a különbség ekkora képfrissítés mellet azok számára akiknek fontos a minél magasabb minimum és minél stabilabb átlag FPS. Ekkora felbontáson pedig a CPU ereje igencsak számít.

    2560x1440-es felbontásnál már a VGA ereje is nem elhanyagolandó és számít.
    Ettől nagyobb felbontásnál meg olyan proci kell ami ki tudja hajtani a VGA-t, mert innentől igazán a VGA erejére tevődik a hangsúly.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Puma K

    veterán

    válasz Darmol #100 üzenetére

    Leírtam mire gondoltam de kiegészíteném annyival, hogy az online-multiplayer játékok esetén főként igaz amit írtam és ott fontos a minél stabilabb átlag FPS.

    Akinek fontosak adott képfrissítés (pl 144-165Hz) mellett adott felbontás (1920x1080 és 2560x1440) esetén a minimum és az átlag FPS-ek, továbbá _csak_ játszik és semmi mást nem csinál annak Intel a javasoltabb.

    Aki viszont dolgozik és esetleg árérzékeny is annak AMD az észszerű választás.

    Semmi nincs kőbe vésve mindenkinek meg van a maga döntési lehetősége hogy mit vesz. Csupán a tesztoldalak méréseit (lehetőleg minél többet) és a felhasználók visszajelzéseit (szintén minél többet) érdemes alapul venni és aszerint venni mire van szükségünk.

    A magam részéről barátoknak és ismerősnek az elmúlt 1-2 évben 3db AMD Ryzen 2600-al szerelt gépet raktam össze adott anyagi keret szerint. Minden esetben úgy választottam a komponesneket és így alaplapot is, hogy a VRM a későbbi 8mag/16szálas processzort is ki tudja szolgálni.

    Kíváncsi leszek, hogy az általam választott B450 chipsetes lapok kapnak-e frissítést és fogják-e kezelni a Ryzen 5000 procikat. Viszont sajnos két MSI B450 Tomahawk még a sima volt. A legutóbbi pedig már Tomahawk Max-al lett szerelve.

    Nyugi nincs sem AMD sem Intel sem pedig Nvidia részvényem. Ez nekem egy hobbi.

    Tavaly majdnem megugrottam egy X470+3700X kombót, de végül az alaplap árazása az ami akkor és azon a napon döntött esetemben. Továbbá egy akkor 3700X/3800X/3800XT-t lelépő használt 8mag/16szálas procihoz fértem hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák