Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hangyász2

    aktív tag

    Ezeket a számokat pozitívnak látni a Xiaomira nézve elég fura. 10 millióról 6-ra esett az értékesítésük egy hónap alatt. Az, hogy a Huawei nyeletlen fejsze, rajtuk nem segít. Az egyetlen pozitívabb szám a Samsungé, amely visszafogott (10 % alatti) esést mutat az iparági átlaghoz képest. A Xiaomié még véletlenül sem. Szép dolog a dobogó, de nem hogy érmet, pénzt se adnak érte. Szóval ideológiát sem érdemes gyártani, mert nincs mihez.

    [ Szerkesztve ]

  • hangyász2

    aktív tag

    válasz Giovan! #57 üzenetére

    Szerintem nem fog tovább csökkenni. Mármint a februárihoz képest, nem tavalyhoz. A legnagyobb piacuk Kína (és ők a leginkább Kína-függők is), és ott akkor tombolt a vírus, ez látszik a mostani számokon is valószínűleg. Szép lassan javulás áll be, ők szerintem tuti növelni fogják az eladásokat. Simán visszaelőzik a Xiaomit.
    Az Apple és Samsung sokkal érdekesebb. Az Alma hatalmasat bukott úgy, hogy Kínában már nem akkora tényező. A Samsung meg kifejezetten jól tartotta magát februárban, ez most nem tűnik tarthatónak.
    Izgalmas számok jöhetnek márciusra, várom.

    [ Szerkesztve ]

  • hangyász2

    aktív tag

    válasz Giovan! #62 üzenetére

    Nem veszem félvállról, de ha végiggondolod, ennek semmi köze nem lesz negatív irányban a február-márciusi változásokhoz. Vagy a semminél is kevesebbet fognak eladni belőlük? Ugyanis a bázis nagyjából zéró. De az egész közel sem lehetne hasonló tétel, mint amennyit Kínában ugrani fognak felfelé. Mivel azonban ez is csak javulhat...

    [ Szerkesztve ]

  • hangyász2

    aktív tag

    válasz Giovan! #69 üzenetére

    Igen, de márciusban ez még nem fog jelentkezni, mert nem vonják ki őket. De összesen nem adnak el belőlük annyit, mint amennyit most koppant a Huawei. Tehát Elég nehéz elképzelni, hogy ne visszapattanás legyen. Kivéve persze olyan extrém eseteket, ha bedől az egész piac stb. Továbbra is azt állítom, hogy szinte biztosan növeli piaci részesedését a Huawei márciusra, jó eséllyel a darabszámot is, visszaelőzve a Xiaomit. Hogy hosszú távon mi lesz, más kérdés, de ha maga a piac nem dől össze, akkor abban is a februári lesz a mélypont.

    Annyit még el tudok képzelni, hogy elnyúlik a kilábalás, és inkább áprilisban, májusban lesz látványos. De mivel ez Kína, nem hagyományos piac, én a inkább a gyors javulásra tippelnék.

  • hangyász2

    aktív tag

    válasz janeszgol #89 üzenetére

    Most vettem 39-ért Nova 5T-t Telekomnál. :D Előfizetési díjjal együtt 52-ért.

    doooo

    Exynost vs Kirin? Nézz már meg egy S10+ vs Nova 5T tesztet. :D Na hagyjállógva.

    Meg ha egy almás mondogatná, azt mondom, jól van. Évek óta még a Snapi is csak kullog utánuk, na de az Exynos...

    Ráadásul a Huawei belerakja az eggyel korábbi flagship SOC-ot középkategóriába, így olcsón ad jó telókat. Honor 20 körberöhögi pl. A70-et. Nyilván nem amoled,, nem IP68 stb. de akkor is.

    [ Szerkesztve ]

  • hangyász2

    aktív tag

    válasz janeszgol #107 üzenetére

    Én a Huaweiről is lehúzom, több okból is. Hiába vannak 2011 óta eszközeim tőlük, 5-6 éve, nem vagyok elfogult. Nincs olyan kötődésem, mint mondjuk a Nokiához vagy akár a Moto G-mhez volt. Azért veszem, mert Telekomnál minden évben vannak kiárusításban, és nagyjából tök ingyen cserélem őket, de már kerestem is rajta. Középkategóriát. Ez a Nova 5T kifejezetten ajándék 39-kért (52-ért).

    Visszatérve a SOC-re. Pl. a Kirin 710 hiába volt relatíve erős CPU, azért a GPU nem az igazi, de legfőképpen a BT 4.2 durva. 2018-ban is, de főleg ma, mikor még mindig adnak ki vele telefont, némileg persze kényszerből. Nyilván lehet együtt élni ezekkel, de na.
    Vagy nincs Galileo se. A 659-et meg pofátlanul sokáig húzták, főleg egy P20 Lite-hoz volt kellemetlen.
    Vagy rettentően ciki a frissítési metódusuk. Nem a update-ek kiadása elsősorban, hanem a kiadott buildek OTA kiszórása- HiCare, HiSuite, frissítő tök random dobálja több hónapos eltéréssel ugyanazon a telefonon. Egyidőben egy helyen vett készülékeknél ugyanez. Sőt, vannak olyan telók, amelyek végleg beragadnak adott ROM-on. A hivatalos válasz mindig a IMEI-halandzsa, és hogy várj. A németeknél egyébként megmondják a határidőt, és ha nem kapod meg, felrakják ők. Továbbra sem értem, ha márt zárt BL, miért nem lehet gyári ROM-ot letölteni, és felrakni.

    Ja, és egyébként nekem nem nagyon tűnt fel, hogy komolyabb probléma volna magával a ROM-okkal, akár az EMUI-val, szoktam is nagyokat nézni topikokban. Igaz, egy-két éve legyalulom Huawei launchert, és Novát használok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák