Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz ddekany #90 üzenetére

    Felnőtteknél, akik képesek önállóan dönteni a saját jövőjükről, teljesen jól müködik az önképzés. Bár nagyon sokan vannak, akik még akkor is inkább elmennek egy iskolába, mert ha egy tanár jó, akkor a magyarázatát és szemléltetését, legfőképpen pedig a visszakérdezés, pontosítás lehetőségét nem pótolja semmi.

    Fiatalabbaknál meg sajnos nem lehet elvárni, hogy önszorgalomból tanuljanak. Sokuknak fogalma sincs, mit akarnak csinálni később, és nem is érdekli őket. Ezt pedig a covid miatt bevezetett online oktatás jól mutatja. Rengeteg gyerek csak azért nem bukott meg, mert a tanárok mérhetetlenül elnézőbbek voltak, egyébként nem csináltak lóf...t sem.

  • b.

    félisten

    válasz ddekany #90 üzenetére

    Most erre annyit tudok neked írni és nem általánosítva, de azért a mostani digitális generációhoz vonatkoztatva, hogy a legtöbbjük nem tudja elképzelni, hogy az olaj úszik a víz tetején.17-18 éves gyerekek, fiatal felnőttek.
    Ma a tanár( most délután mesélte nekünk) kiment az uzsizs dobozáért, engedett bele vizet és öntött bele pár csepp olajat. Az osztály körbeállt és mint egy kísérletként nézte az egészet többen ámuldoztak.
    Többen mondták, hogy mosogatógép van amúgy is..stb. nem vagyok ez a bezzeg az én időmben, de ezt azért leírtam neked, hogy mennyire nagy hangsúly van a jó tanárokon és az oktatáson a mai világban ( is) és mennyire fontos épp kémiából és fizikából a jó szemléltető, kísérletező magyarázat.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák