Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shteer

    titán

    válasz Egon #25 üzenetére

    Nagy taps az MNB-nek.

    Inkább a giro-nak, hogy ezt technikailag megoldható. Törvényt alkotni egyszerűbb ;]
    A giro instant-on amúgy a tesztek alapján ~1 mp lesz maga a tranzakció, az 5mp kitűzött cél volt csak. Persze élesen csúcsidőben én is kiváncsi leszek rá

    [ Szerkesztve ]

    ..szerintem jónak tűnik

  • velizare

    nagyúr

    válasz Egon #25 üzenetére

    az afr szempontjából a kártyás történet egyáltalán nem számít, mivel az a maestro/mastercard/visa rendszerén megy át, és egyáltalán nem kerül bele az afr-be.
    az 5 másodperc az nem a teljes tranzakcióra maximális időtartama, hanem inkább egy tipikus érték. a tranzakciót kezdeményező üzenetben szereplő időbélyeg után 20mp-vel kell timeoutoltatni a tranzakciót az éppen aktuális fázisában, és a megfelelő hibakóddal elutasítani a soron következő üzenetben.
    az ún. érdeklődő üzenetre is az a szabály, hogy a tranzakciót kezdeményező üzenetben szereplő időbélyegtől számított 25 másodpercen belül küldhető leghamarabb.

    Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

  • emelhu

    aktív tag

    válasz Egon #25 üzenetére

    "Nyilván fájt volna az ügyfélnek, ha az 5 helyett mondjuk 30 vagy neadjisten 50 mp lett volna a célkitűzés..."

    De igen, fájt volna!
    Az hogy négy óra vagy 5 mp az esetek nagy többségében teljesen érdektelen.
    Ami nem érdektelen, hogy már fekete-afrikában is vannak rendszerek, ahol az eladó egy QR kódot mutat a vevőnek a dinnyepiacon (fix összegre nyomtatva, változó összegre a mobilja képernyőjén), ez tartalmazza a saját bankszámlaszámát és az összeget, a vevő beolvassa a mobiljába a QR kódot, a banki alkalmazásába, az átutalja az eladónak. Az eladónak rezeg a mobilja, hogy megjött a pénz, erre odaadja a dinnyét, ki van fizetve.
    Egyrészt nem kell drága bankkártya infrastruktura, másrészt a horrorisztikus (2%-4% !!!!) pénz fogadási díjat meg lehet spórolni! Az a kereskedő, aki 10% árréssel dolgozik, az odaad 3%-ot a "semmiért" a banknak! (Na jó nem semmi, de a valós költség ennek töredéke, horror nyereséggel húzzák le itt is az ügyfeleket).

    Na erre kell az 5mp!

Új hozzászólás Aktív témák