Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Depression

    veterán

    válasz atike #8 üzenetére

    Nem is értem ezt a sokmilliárdos üzletet. Egyrészt mi köze a QC-nak a Kirinhez, másrészt attól még nem fognak kevesebb telefont venni, hogy a Huawei kiesik. Márpedig memória és kijelző nélkül hiába lesz nekik SD SOC-jük.
    Szóval ezt a keresetet inkább csak jópofának tűnő cégként adták be, de biztosak benne, hogy úgysem kapják meg. Aztán eladnak mindent a Xiaominak, O+-nak, Meizunak, Samsungnak, LG-nek, stb.-nek, és ugyanúgy meglesz a bevételük, sőt még sokkal több is, hisz sokmilliós példánszámú Kirin, mint vetélytárs kiesett.
    Tekintsünk úgy a mobilokra, mint már most elkerülhetetlen igényre, mint a víz, áram, internet. Teljesen mindegy, ki húzza le a rolót, az igény megmarad, és attól veszik, akik a piacon vannak.
    Maga a mobilpiac is zsugorodik már, mert pár éve még évente volt igény az új telefonokra, mert egy év alatt fejlődött annyit, mint a PC-k 25 éve. De elérték azt a szintet, amivel már nem lehet rávenni az embereket az évenkénti, 2 évenkénti cserére, mert egyszerűen megfelel nekik az, ami van. Én is közéjük tartozom, 6 éve nem nyúltam a PC-mhez, 3,5 éves a telefonom. Kiszolgál, mindent tud, ami nekem kell. És az átlag ilyen, sokkal kevesebb a geek. A mobilomnak meghal lassan az akksija, de ha vennem kell majd egy újat, akkor ugyanezt a teljesítményt/tudást fogom venni, csak már nem felső-középkategóriást, hanem valszeg alsó-közép, vagy alsót.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák