Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz Geffry #23 üzenetére

    Semmi probléma...néha én is elragadtatom magam, ám 50 éves koromra megtanultam tisztelni embertársaim "agybaját". :D

    Egyébként szvsz a "legelvonultabb" műfaj, ami igazán senkit nem zavar (fejessel-fülessel zenehallgatás) és bátran állíthatom, hogy hallható különbség van egy pár 10 ezres és egy pár 100 ezres DAP (szerintem célszerű így nevezni) hangja között.

    Elnevezés: Itthon rajta ragadt az MP3 lejátszó...természetesen annyi féle formátumot tudnak, hogy teljességgel megvalósíthatatlan eszerint elnevezni őket, a külföldi DAP (digital audio player) elnevezés áll legközelebb a valósághoz. Mondunk mi stihl fűrészt, flex korongot is láncfűrész és gyors daraboló korong helyett...ez van.

    Kijelző: Én eléggé vak vagyok, már az AK240 kijelzőjén is hunyorognom kell, szerintem jó dolog a nagy kijelző, de vannak olyan extra irányzatok, ahol a kijelzőt elhagyva próbálnak hangminőség javulást elérni (Tera player...2000-6000 dolláros szint) , mondván, hogy minden elektronikai elem-alkatrész, világító kütyü ront a hangminőségen...én menet közben lekapcsolom és eltekintek ettől, számomra fontos, hogy lássam amit hallgatni akarok. Kezelhetőségben egy érintő képernyő agyonveri a kattingatós lejátszókat, erről nem nyitnék vitát, jelenleg is 300 gb-nyi zenét tárolok a DAP-omon, nem kétséges, pörgettyűvel nyomógombbal mennyi idő lenne ez...

    Hangminőség: Szerintem a nagyfelbontású frontra nem érdemes egyelőre gyúrni, én valami térábrázolás javulást érzékelek, de ez is tekinthető placebonak, egy 16/44 jól masterelt, streamelt flac (CD-ről EAC-val) vígan elég minden hordozhatóra...szerintem. De ez végtelen polémia tárgya lehet....

Új hozzászólás Aktív témák