Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Goose-T

    veterán

    válasz DarkByte #4 üzenetére

    Végül is elméletileg lehetséges publikus IP hálózaton keresztül is kapcsolódni a szolgáltató telefonhálózatához, de mint a cikkben is írják:

    A szkeptikusak szerint a koncepciót nehéz lesz eladni a nehezebb telepíthetőség és konfigurálhatóság miatt, illetve a szolgáltatóknak is új üzleti modelleket kell kidolgozniuk a femtocellák támogatására.

    Igazából arról van szó, hogy minden egyes eladott femtocellát be kell konfigurálni a központban, hogy lássa és tudja használni az MSS/MGW, ami egyrészt igen sok munka, másrészt nagyon sok hibalehetőséget rejt magában. Szóval hiába kecsegtető a dolog, a telefonközpontok annyira bonyolult szerkentyűk, hogy az operátorok nem biztos, hogy fel fogják vállalni a femtocellák üzemeltetéséhez szükséges tetemes pluszmunkát. Vagy annyira drágán adják majd, hogy kevesen engedhetik meg maguknak.

    Van egy doboz, amiből sok van a szolgáltatóknál (Magyarországon pl. kb. 20 db szolgáltatónként), aminek a neve Media Gateway (MGW). Ezekben egyenként be kell konfigurálni a User Plane Destination-öket (UPD), ami lényegében hozzáférési pontokat jelent a telefonokhoz. Ez lehet RNC/BSC/egyéb, amiből pár száz van Magyarországon operátoronként. Ha most elkezdenének ilyen femtocellákat árusítani, akkor az UPD-k száma ugrásszerűen, drasztikusan megnövekedne olyan mértékben (ugyanis minden femtocella egy új UPD-t jelent), hogy a jelenlegi MGW-k egész egyszerűen nem tudnának ennyit lekezelni. Ennek az abszolválásához szoftverfrissítésre lenne szükség az MGW-ben és az MSS-ben egyaránt, ezzel az igénnyel pedig a MGW/MSS gyártóihoz kell fordulniuk, akik pedig erre veszedelmes pénzösszeget fognak mondani. Namármost én pont egy ilyen gyártónál dolgozom, és pont ilyen konfigurációs adatbázisok fejlesztésével foglalkozom többek között, ezért tisztában vagyok azzal, hogy mennyi munkába is kerülne mindez. Ezért vagyok én szkeptikus. :)

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

Új hozzászólás Aktív témák