Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz pengwin #14 üzenetére

    Igen, tudom, de általánosságban értem, hogy a GF ide jutott, pedig az arabokról azt gondoltam, hogy a végtelen pénzükkel bármit megoldanak. Ezek szerint itt akkora technológiai lemaradás volt, hogy nem érte volna meg - gondolom. :U

    (#15) andy19770128: Kinek állt ez érdekében?

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • #65675776

    törölt tag

    válasz pengwin #14 üzenetére

    De komolyan gondolom. Mert nem lehet csak úgy lemásolni a dolgok többségét, főleg az összetettebbeket nem. Ahhoz is kell szaktudás. És akarat. A legtöbb helyen még erre sem hajlandóak. Emellett a kínaiak a másolást minden esetben csak kiindulásnak tekintették, utána elindultak a saját útjukon. (A kínai mikrokapcsolók pl már réges-régen maguk mögött hagyták a Cherry MX-et minden téren. Pedig az nem is egy roppant bonyolult szerkezet.) De ez mindig is működött minden irányban. Ameriakaiak is másoltak orosz vagy akár kíanai technikákat, ahogy európaiak is. Egyik fél sem riadt meg soha sem attól, hogy a másik jónak bizonyult megoldásait átvegye, akár illegálisan. Ezt nevezik ipari kémkedésnek, és igen komoly mértéket ölt a világ minden részén. Európában és Amerikában is.

    Vietnam és Malajzia nem Európában van. Mégsem képesek lemásolni sem semmit. De amióta megszűnt az apartheid rendszer, azóta Dél-Afrika is elég durván visszaesett technológiailag (úgy, hogy egyébként meg a világ élvonalában voltak). Szimplán azért, mert a szaktudás elvándorolt az országból, a mostani rendszer meg nem képes érdemben semmire sem. Főleg az akarat hiányzik. Még a 20-30 éves, korábban sikeresen üzemeltetett, rendszerekkel sem bírnak. Mert a két lényeges dolog hiányzok hozzá, amiket már fentebb említettem: szakértelem, és akarat.

    Olcsó munkaerő van Európában is. Pl a magyar, amely nem kerül többe, mint a kínai. A kínai munkaerő mára drágává vált, ezért vándorolnak a már említett ázsiai országokba a cégek.

    Egyébként a magyar ipar és K+F még a lenézett kíani termékeket sem lenne képes lemásolni. Szóval kár lenézni a másolást, nem olyan egyszerű az sem, mint ahogy sokan hiszik.

    [ Szerkesztve ]

  • Depression

    veterán

    válasz pengwin #14 üzenetére

    Amíg a pénz az úr, és az a cégeknél van, mint itthon is, addig az van, amit te írsz. Ilyen téren a kedvenc példám az artisjus, ami 2 lapáttal tolja a pénzünket az USA-ba, mert ebből nem kis részedesésük van. Kína pont az ellentétje. Ott állami érdek, hogy a pénz hazán belül maradjon. Na akkor ki a hülye? Kínai minimálbér már lassan magasabb, mint itthon.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák