Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Lacielvtárs #14 üzenetére

    Megpróbálok kétkedőként, előítélet nélkül hozzá állni a kábel kérdéshez.

    Az teljesen bizonyos, hogy az áramforrástól (erőmű) a csatlakozó kábelig, több transzformátoron és össze-vissza kábeleken érkeznek az elektronok. Ezen az utolsó méter semmit sem változtat.
    Ha változik valami, akkor az erősítő oldalon kell valaminek változnia.
    Erre a kérdésre csak akkor lehet választ keresni, ha kiderül, mi az eltérés a hétköznapi hamburger áron kapható kábel és a megnyert szuperkábel között?

    A PC tápegységek esetében a földelés hiánya okoz kellemetlenséget. Rosszabb esetben megrázó élményt vagy hardverhibát.

    Volt ismerősöm, aki az erősítőjéről kérdezve elmondta. A szinkronikus zene akkor szól szebben, ha üvegasztal van az erősítő alatt. A rock, faasztalon adja jobban az élményt. Ezt akkor sem és ma sem tudom megítélni. De nem tartom kizártnak, valami természettörvényekkel alátámasztható magyarázat lehetséges.

    Tudományosan megalapozott válaszok nélkül, leginkább a placebóra emlékeztet a dolog.
    A placebo Orvosi hasznosságát most kezdik belátni. Tízből, egy-két emberen olyan esetben is segít, amikor nincs valódi gyógyszer. Az időskori elbutulás gyógyszerkutatási esetében, a placebo bizonyult eddig a leghatásosabbnak. Sőt a betegnek meg is lehet mondani, hogy mit kap. Ha hisz benne, akkor javulhat az állapota. Akár meg is gyógyulhat a beteg. A hatásfokot javítja, ha drágán adják a "gyógyszert".

    Ezért kellene tudományos magyarázatot találni. Ennek hiányában marad a placebo. Vitathatatlan az is javíthatja a hangzást.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Lacielvtárs #18 üzenetére

    "Hallgattal vagy próbáltad már azt amiről szól a cikk?"

    Szívesen meghallgatnám, de.
    Egyrészt távol élek, sokat kellene utazni, hogy meghallgathassam.
    Másrészt én már az idősebb fórumozók közé tartozom. Tisztában vagyok vele, hogy az én hallásom már nem azonos azzal, ami 20-25 éves koromban volt. A hasonló zenei élmény számomra már nem érhető el, illetve jelentős torzítások mellett közelíthető meg a fiatalkori hangzásélmény.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz D1Rect #58 üzenetére

    Vélhetően a berendezés tápegységébe eleve terveznek frekvencia/zavar szűrést. Illetve a berendezések hegyekben állnak egymás mellett, jobban kell tervezni az eszközök egymás zavarása elleni védelmet.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Új hozzászólás Aktív témák