Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz 392mhz #34 üzenetére

    A cikkben elsőként linkelt kommentszekcióban futottunk ezzel egy pár kört, és ott (is) az jött ki, hogy sajnos a (jelenlegi) szabályozás nem az, amit sokan hisznek, hogy "legyen minden telefonon egységes töltőport." Megnéztem ezt az új beadványt / tervezetet, és nekem ebből ugyanez jön le: mindenkinek jó lesz, mindenki akarja, de a végén:
    - nem lesz belőle semmi, mert nem egyeznek meg a nagyok, vagy
    - lesz belőle valami olyan megegyezés, ami csak az alapokat tisztázza, például ahogy eddig is kiadtak egy szabványt, amit be kell tartani azokban az esetekben, amikor a mobiltelefon képes adatátvitelre és kompatibilis az egységes mobiltöltővel. Semmi értelme ennek a megoldásnak.

    Ne legyen igazam, de a feljebb részletezett roaming-mizéria is hasonlókra enged következtetni (ennek még nem néztem utána részletesen, így a kolléga írására hagyatkozom).

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz net84 #68 üzenetére

    "5V/2A? mire elég? A 4 éves telefonom is csak nyugalmi helyzetben töltötte, Ha már futott valami normálisabb app (nem a face és társai), csak szinten tartani volt elég (vagy az sem)."

    Milyen volt az a 4 éves (vagy akárhány éves) telefon, amire a fenti leírás igaz?
    Nem vagyok hardveres, de nekem más számok rémlettek, és ahogy látom, így is van: például az A15-nek 8,7W (más források szerint 6,9W), az A14-nek 7W a maximum fogyasztása (A13 6W, A12 5,5W) - arról nem is beszélve, hogy ha jól tudom az A15 a mostani legkomolyabb SoC mobilba (de ha nem is, akkor is top 3-ban biztos ott van). Az 5V-ból és 2A-ből nekem 10W jön ki. Android fronton ennyire pazarlóan bánik valamelyik gyártó a fogyasztással (itt nincs kéznél a csúcs - főleg, mivel nem is tudom mi lehet az -, de az eszközök amiket megnéztem azokra se jön ki ekkora fogyasztás)? Én nézek be valamit nagyon? :F

    (Amúgy ha megméred, egy átlagos usb portból maximum 500-900mA-t (A és C port) fogsz tudni kiszedni (5V-on). Sokan így töltik, szóval még ennyivel sem lehetetlen, nemhogy 2A-rel.)

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz net84 #71 üzenetére

    Pedig érdemes megnézni azokat a gyári adatokat. Ahogy előttem is írták, a kábel is könnyen lehet bottleneck.

    Androidra vannak appok, amik elvileg meg tudják mérni, hogy mennyi amperrel töltesz éppen - nem tudom ezek mennyire megbízhatóak. Továbbra is fenntartom, hogy szerintem egyik 4 éves telefon sem fog 2000mA-rel merülni csak úgy. Bár ha mindent csutkára tol a felhasználó, max fényerő, meg még mondjuk kriptót is bányászik, akkor lehet :DD szóval kiegészítem hogy normál használat mellett - kinek mi a normál persze.

    Nem kell a gyári kábellel rodeózni. Ahol én vettem a kábelt, ott le volt írva: 60W-ot tud. Köszönöm, megvettem (bár nem volt olcsó - összehasonlításképp a wishen "ugyanilyen" kábelt nagyjából 20-30-adjáért lehetett venni), megmértem, és tényleg (a wishest is megmértem a poén kedvéért, azt akármibe dugtam, 500mA fölé nem tudott menni :DDD ). Az eszköz amivel használom általában 60 alatt használ, így a töltés sima, de van, hogy felkúszik 90 fölé is akár - ekkor persze nem tölt.

    Amikor Androidos voltam, akkor még működött emlékeim szerint :) esélyesen azóta jóval többet fogyasztanak a telefonok. Nem mondtam, hogy 500-900mA-rel kell élni - de kétségkívül ez is egy opció. iPhone-okra pont feljebb írtam a példát, ezzel csak alátámasztod nagyjából, amit mondtam: 5,5-8,7W-ot tudnak fogyasztani (a SoC), emellé minél több mindent kapcsolsz be, annál többet kér - a 900mA sehogy se lesz elég neki ebben a környezetben. Én nem tudom mennyivel töltöm, egy átlagos USB-C-n egy átlagos kábellel töltöm mindig, de olyan hamar feltölt, hogy mindig csak nézek...

    Röviden: számomra a megoldás alapja a megbízható telefon, megbízható kábel és megbízható hálózati adapter, aztán minden más körülménnyel lehet sakkozni.

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz net84 #78 üzenetére

    akkor máris megdől a szabályozásba vetett hit, hiszen adott telefonhoz adott kábel kell

    Részben igen, részben nem. Ez a szabályozás szerintem is haszontalan lesz - de ettől függetlenül nem kell adott telefonhoz adott töltő. Tölt mindegyik*, csak természetesen ha "gagyi" a kábel (értsd: olcsó, nem minőségi anyagokat felhasználva készül stb.), akkor kevesebb kakaó megy át rajta. Tölt, csak lassabban. Akinek nem tetszik, az persze vehet többszörös áron mindenből gyárit. Vagy néha ezt néha azt használva stb.

    *: oneplusról hallottam hogy ez nem így van, ennek valami fizikai háttere van, mert náluk a töltőadapter alakítja át az áramot, ami miatt a telefon kevésbé melegszik, és emiatt várhatóan tovább bírja az akksi (nem értem ennél mélyebben, egy cikk átgörgetése után ennyi jött át :DD ). De ez egyedi megoldás, ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni amíg nem állnak be a sorba

    akkor minek a szabályozás? Csak, hogy egységes legyen a telefon alján a nyílás? Arra szerintem felesleges. Te is, én is megveszem a szükséges kábeleket és töltőfejeket.

    Így van. Egyetértek :D na jó, annyival ezt ki kell egészíteni, hogy tervben van a gyorstöltés előírása is valamilyen szinten, de ebben én nagyon kételkedem. Ez szerintem olyan lesz, mint a cikkben linkelt korábbi szabályozás: a lényege megmarad (tehát C lesz), de az ilyen tényleg hasznos részeket (mint például akkoriban az, hogy az iPhone ki tudott bújni a szabályozás alól, vagy most a gyorstöltés hiánya) megnyirbálják.

    Amúgy a legtutibb (számomra, szerintem) venni minden eszközhöz egy macbook töltőt + kábelt (kábelből nem gyárit, hanem strapabíróbbat + pl. mfi-set). Ezek fixen tudják a 60/90/x wattot tapasztalatom szerint :DD persze egyáltalán nem mondom hogy ez olcsó megoldás...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák