Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz Cifu #4 üzenetére

    A két magos, HT-s Atomok mellett volt PowerVR IGP, volt is velük szívás rendesen Windows alatt. Szerintem nem valószínű, hogy az Intel ilyen tapasztalatok után újra hozzájuk fordulna. Később is csak olyan Atomok kaptak PowerVR IGP-t, amikre nem volt Windows támogatás (35xx széria, ha jól emlékszem).
    Meg az is kérdés, hogy a PowerVR GPU-i hogyan skálázódnak felfelé, mert azért itt lényegesen komolyabb teljesítményre lenne szükség, az Intel nyilván jobbat akarna ebből kihozni, mint pl. a HD Graphics 630 .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz t72killer #18 üzenetére

    Miért sújtana le rájuk a versenyhatóság?
    Nem a PC piacon van jelen az Intel, hanem a CPU piacon, ahol szerintem most is csak kisebbségi szereplők a Qualcomm de akár a MediaTek mellett is. Oké, hogy egy ARM alapú CPU nem ugyanazt a teljesítményt nyújtja és teszi ezt töredék áron, de ettől az Intel CPU-i nem alkotnak külön piacot, csak az egységes CPU-piac felső szegmensében vannak.
    Sajnos szembe kell nézni azzal, hogy a félkegyelmű lyúzerek 99%-ának a bugyuta ARM-es eszközök kielégítik számítástechnikai igényeit, ezért egyre kevesebb embernek van igénye x86/x64-es gépre. Többek között ezért sem lehet azt mondani, hogy konkurencia nélkül maradna az Intel az AMD nélkül, elvégre már csak a konzumer piac töredéke van tényleg rájuk utalva... és az AMD csődje leginkább emiatt a piaci szegmens miatt lehetett volna probléma.

    Szerintem több CPU gyártó cég is nagyon nagy bajban lenne, ha a processzoraik egyes felhasználási területein elért részesedésüket venné figyelembe a versenyhatóság. Pl. az Intel is bajban lehetett volna szerver fronton.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

  • pengwin

    addikt

    válasz Cathulhu #118 üzenetére

    Nem értem a hasonlatodat se... Ferrari és John Deere? Traktor-traktor, nem? ;]
    Egyébként egyáltalán nem butaság: az AMD jelenleg is csak notebook és desktop vonalon van jelen, értékelhető szerver CPU-juk évek óta nem volt, vagyis csak konzumer vonalon jelentenek konkurenciát az Intelnek, a hsz., amire reagáltam pedig azt mondta, hogy ha innen eltűnnek, akkor megy a versenyhatóság az Intel ellen.
    De a konzumer vonal miért lenne külön piac az ARM alapú eszközöktől, mikor az emberek döntő többsége csak olyasmit csinál desktopon, amire elég már egy lebutított, érintős, UX-re gyúró mobilplatform is?
    Nincs rendes Windows ARM-re? És? A felhasználók hány százalékának van tényleg szüksége rá a feladatai elvégzéséhez? Az elenyésző számú profi felhasználónak és azoknak, akik komolyan játszanak. A többieknek minden piaci statisztika szerint inkább mobileszköz kell.
    Az, hogy egy piac, nem jelenti, hogy ugyanazok a szoftverek és OS-ek rendelkezésre állnak mindenhol.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv, pengwin

Új hozzászólás Aktív témák