Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz fpeter84 #39 üzenetére

    Azért azt a "jelentéktelen" apróságot is érdemes mérlegelni, hogy a bányászhardver vásárlásánál jobb befektetés is van: egyből ETH-et kell venni!

    No végre, már kezdtem azt hinni, hogy egyedül vagyok ezzel a véleményemmel :) Annyit tennék még hozzá pénzügyi számolgatáshoz, hogy ami az elmúlt két hónapra igaz bányászás fronton, az a következő kettőre nem lesz az, a difficulty egyre meredekebben megy felfelé. A június elejéig igaz havi 60% körüli trenddel is 4-5 hónap múlva már csak az áramravalót keresik meg a VGA-k, és gyanítom, hogy június és július között sokkal több lesz az emelkedés...

    Az alaplapok amúgy nagyon jópofák, bár ahogy elnézem, a 10-15 kártya single slot kivitelben igaz, az meg nem annyira valószerű.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz fpeter84 #46 üzenetére

    Igen, a diff megy fel, a termelékenység lefelé, de ez egészen addig nem katasztrófa, amíg legalább olyan ütemben megy fel az árfolyam ahogy csökken a termelékenység.

    Persze ez igaz elméletben, csak a termelékenység egyre drasztikusabban fog csökkenni, ahogy közelítünk az áramárhoz, tehát ez nem fenntartható akkor sem, ha mondjuk júliusra felmegy 500-ig az ETH. Ráadásul a mostani 260->380 roham még jobban növelni fogja a bányászási kedvet (jún 4-14 között a diff növekedés 1 hónapra vetítve már 80% feletti). Ezért mondom, hogy most már nemcsak jobban megéri ETH-t venni, hanem szimplán felesleges, jó eséllyel nem megtérülő, ha bányászásra veszel riget (nyilván a meglevőt érdemes hasznáni).

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz fpeter84 #89 üzenetére

    42FT-tal számoltam a kWh-t. Az 500-at júliusra mondtam (annak is az elejére gondoltam). Szerintem is fog tovább nőni utána, ezért ellentmondás sincs :)

    Nem egész 1 hete számoltam ki egy 4 kártyás (570) bányászt, most már nevetségesnek hangzó 70k / kártya és 80k / platform áron. Akkor az jött ki, hogy a 60%-os difficulty növekedéssel 4.2 hónap alatt jutunk el odáig, hogy a kártyák csak az áramdíjat termelik ki (az akkori 262 USD-s ETH áron). Tehát:
    - Ha veszel egy ilyen bányászt, akkor 450e FT költséggel (90 az áram) 4.2 hónap múlva lesz 3.76 ETH-d és egy 4 kártyás riged
    - Ha ebből veszel ETH-t, akkor 4.2 hónap múlva lesz 6.2 ETH-d

    Összességében tehát 2.4 ETH áll szemben a megmaradt riggel.
    Ha átszámolom a mai árakra és a 80%-os diff növekedésre, akkor cca. 610-be kerül a rig + áram, 4 hónap a termelési idő, ezalatt 3.16 ETH termelődik, míg venni 5.73-at tudnál. Ez már 2.6 ETH.
    Ha az átlagos diff növekedés eléri 3 hónapra a havi 100%-ot (erre bőven van esély), akkor már csak 3.4 hónap a termelékeny időszak, és 3 ETH lesz az előnye a vásárlásnak.

    Erre lehet mondani, hogy a rig többet ér a 3 ETH-nél - igen, valamivel. De nem sokkal. Emiatt megéri a macera? Szerintem nem. Ha pedig a difficulty még jobban megszalad, vagy egyszerűen csak eltart 1-2 hétig, amíg beszerzed a cuccot, akkor az mind-mind csökkenti a bányászás profitját...

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz fpeter84 #109 üzenetére

    A 4db 570 a múlt héten kb. 2.2-t hozott volna havonta az aktuális diff mellett (most már csak 1.8-at). Ebből csináltam egy napi diff emelkedés chartot (emelkedés együttható: 1.6 a 30. gyök alatt), és így jött ki, hogy a 4.2 hónapos hasznos élettartama alatt nem hozna 4-et sem. Állatira vigyázni kell ezekkel a napi szinten változó exponenciális függvényekkel...

    Persze, a "hőskorban" (az ETH esetében idén év eleje és előbb?) más feeling riget venni, ott simán benne van a kísérletezés öröme, meg ilyenek. De pár hete az ETH is belépett a brute force fázisba, és ugyan most még elvben mindig kifizetődő bányászt építeni, de egyre csökken a várható hasznos élettartam, és ott lebeg Damoklész kardjaként, hogy egyre meredekebben megy felfelé a diff, és nagyon hamar lesz (ETH szempontból) ócskavas a cucc.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz fpeter84 #112 üzenetére

    Mint standalone befektetés, talán még most is megtérül (feltéve, hogy a megmaradt rig többet ér, mint a vásárláskori érték 60-70%-a), bár most már kezd kockázatossá válni, és szerintem nem éri meg a macerát az, amennyit hoz. Ha viszont az ETH vásárláshoz képest relatív befektetésként nézed, akkor valószínűleg már márciusban is volt valóságalapja annak, hogy nem éri meg.

    Yep, ha képben vagy a többi coinnal, akkor az átállás hozhat extra pénzeket - ez azonban további idő és energia. Az ETH-ek ezzel szemben csak ott pihennek a polcon, nem kell őket pátyolgatni :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz fpeter84 #128 üzenetére

    Szerintem 3 hónap alatt jó, ha 3 ETH-et visszahoz. Sztem ezt itt rögzítsük, és térjünk vissza rá - ha továbbra is ETH-en maradsz, akkor 3 hónap múlva meglátjuk :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz shteer #236 üzenetére

    Ha valaki jól ráérez ezekre a hullámvasutakra, akkor az elmúlt 3 hétben iszonyat pénzt lehetett akasztani határidős kereskedelemmel. Csak sajna elég egyszer rossz irányba felülni, oszt' elúszott az egész :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Wolgor #250 üzenetére

    amíg a júnusi rigekkel 16.000$ helyett most lenne 4.000$-om.

    Ezt nem értem, hogy áll össze, tennél mellé részleteket? Kíváncsi vagyok, mert június elején én is úgy számoltam, hogy nem éri meg már bányászcuccot venni.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Wolgor #258 üzenetére

    OK, tehát 3 hónap alatt durván a rig árának felét bányásztad vissza (300 USD-s ETH és 30 USD-s Decred árral számolva), ez kb. összhangban van azzal, amit június elején számoltam (kicsit még kevesebb is). A duplázódást nem értem, a fenti árakon ez 8700 USD.

    Június közepén 400-on csak rövid ideig volt az ETH, és 2-3 hete akár el is tudtad adni 350 felett, szóval ez az összevetés nem igazán jó. Ha a vételi áron el tudod passzolni a rigeket, akkor nyilván megérte bányászni, mert az áramnál még mindig jóval többet termeltek. Ha viszont a 16k USD-t június elején, végén, vagy főleg július közepén rakod ETH-be, akkor megint tök másképp fest a matek.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • gbors

    nagyúr

    válasz Wolgor #260 üzenetére

    OK, értem. Én pont ezért számolok mindent ETH-ben, mert az árfolyamok behozása nagyon torzítja a képet. Csak persze a rig vásárlásánál meg eladásánál muszáj azt is bekombinálni.
    Ha június elején veszed az ETH-t, akkor a 16k USD-ből lesz 60. Ha július közepén, akkor 100-110. Ezzel szemben Neked lett kb. 30 (a Decredeket átkonvertálva), +amennyit a rigekért kapsz. Ha az 16k USD, akkor jelen pillanatban 53 ETH, összesen 83, vagyis a relatív profitabilitás erősen attól függ, hogy melyik pillanatban szállt be valaki, akár napok billenthetnek ide vagy oda.

    Konklúzió, elsősorban magamnak :) Ott tévedett a júniusi kalkulációm, hogy 3 hónap távban a rig eladást csak jelentős veszteséggel tudtam elképzelni a diff növekedés miatt - ezt annyiban most is jogosnak gondolom, hogy ha valaki most ETH bányászatra vesz VGA-kat, az nem tűnik nagyon racionálisnak. De eszerint arra is érdemes bazírozni, hogy valaki túl későn száll fel a vonatra.
    Ha van alternatív bányászandó, ami most megéri, az persze más kérdés.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák