Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    Én bizakodó vagyok.
    Eddig ugye volt a nagy fejetlenség a cégnél, minden részleg kitalálta a maga tutiját, és azt nyomatta, még akkor is ha bődületes baromság volt. Lásd RT, aminek ma már az ég adta egy világon semmi értelme nincs.
    Meg a grafikai megjelenítés, amiről ma már tudható, hogy a nagy többség számára nem vonzó ez a kő buta, pasztelldzsumbuj.

    Az MS mentségére legyen mondva, hogy az elmúlt pár évben igencsak nagyot változott a világ, eltolódtak a hangsúlyok, ők meg kapálóztak. Belekapaszkodtak mobil fronton a Nokiába, hogy majd a patinás gyártó neve eladja a vackukat, de nem jött be. Nos... a Nokiát a mélybe rántották, és most hogy elsüllyedt, az MS egyetlen esély, ha gyorstalpalón megtanul úszni.
    És én hiszek bennük. Kaptak most a piactól akkora pofonokat, hogy meg kellett érteniük az üzenetet.

    Szerintem most az van (már ha van eszük), hogy kő keményen ráülnek a szoftverfejlesztésre, és a WP-ből csinálnak végre egy használható, szerethető, vonzó rendszert.
    Végül is azok az emberek, akik a mostani borzalom irányvonalat kitalálták (Sinofsky, Ballmer) mind belebuktak, kirúgták őket a fenébe, itt az ideje, hogy ne a koncepció, hanem a felhasználó kerüljön fókuszba.

    Igazából az MS-nek tényleg ez az egyetlen lehetősége, már ha komolyan gondolja (és szerintem igen) a mobilpiaci részvételt.
    Ha nem akar egy marginális szereplő maradni, akkor nagyon rá kell gyúrni a felhasználó élményre. És láttuk, hogy az MS az összes nagy pofon után összekapta magát. Mert a Win Me után megkaptuk az XP-t, a Vista után a 7-t, és ezek iszonyatosan jó termékek lettek. Bármilyen banális is, én azt várom, hogy a W8 és a WP8 hibáiból okulva a következő generációs szoftverek tarolni fognak.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák