Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz hajbel #100 üzenetére

    "rohadtul égő 18 felett elővenni egy switchet nyilvános helyen."
    Te biztos, hogy Londonban elsz? Csak mert nekem pont az tunt fel, hogy nincs az az itelkezes, mint otthon. Le se szarjak az emberek, mit csinal a barki mas, amig nem egy szal faszban uvolti a metroban a "singing in the rain"-t. Erted, emberek haloingben meg papucsban mennek boltba meg stb, azzal nincs semmi gond, le se szarjak, de a switch ego. Ott, ahol a metron az emberek bele vannak bujva a telefonjukba, es a fele-harmada valami gagyi droidos fost jatszik. Haaaaat, ne haragudj, de ha van pelda tevkepzetre, akkor ez az.

    "Kiében van? Szerintem az emberek 99%-a otthoni, asztali konzolként használja."
    Szeretnek latni erre barminemu bizonyitekot.
    Elvileg ugye londonban elsz, tehat bizonyara Te is tudod, hogy itt az atlag az, hogy 1-1,5 orat utazol a munkahelyedre, meg aztan onnan haza is napi szinten. Ez, ha levonjuk belole az atszallas idejet meg a maszkalast is napi 1-2 ora tiszta jatekido. Vagy pl ott van kollegam, videkrol jar be central londonba, felszall a vonatra, 1 orat ul a seggen, atszall a metrora, 15-20p mulva a melohelyen van. Ez napi netto ket ora tiszta jatekido. Tegyuk meg ehhez hozza az angol mobilnet minoseget, amikor a vonaton megallonkent ketszer disconnectel az online jatek (a metroban meg gsm jel sincs, nemhogy mobilnet), es kaptal meg egy peldat a switch-hez.

    "Ősztől a nintendonak is lesz hasonló szolgáltatása,az ára nem ismert."
    Errol nem tudok, de akkor ezt huzzuk ki, amugyis kb nem oszt nem szoroz szintu dolog, ezert is irtam, hogy nem sokat jelent.

    "ami amúgy a zsebedben el sem fér."
    Az emberek minimum 90%-nal van taska. Sokan meg a mobiljukat/tarcajukat is abban tartjak, a zsebukben meg semmit.

    A problemad, hogy meg mindig nem fogod fel, hogy a switch nem egy asztali konzol.
    Persze, ha kizarolag asztali konzolban gondolkodsz, es nem vagy teljesen ragyogyulva a nintendora, akkor hulye lennel switch-et venni.
    De mivel a switch nem asztali konzol, hanem hordozhato kezikonzol, aminek van egy dokkoloja, az egesz ervelesed hibasan van felepitve. Raadasul baromsagokat beszelsz.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • idegen lény

    őstag

    válasz hajbel #100 üzenetére

    Ezt én sem értem, hogy lehetnek ekkorra tökfejek a Nintendónál, hogy nem mérik fel előre, hogy mire van igény a piacon. :W De majd csúnyán rá fognak erre faragni, ha ezek a szerencsétlen, megvezetett emberek is rádöbbennek majd, hogy egy használhatatlan vackot sóztak rájuk. Jó sokan lesznek: [link]

    [ Szerkesztve ]

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

  • b.

    félisten

    válasz hajbel #100 üzenetére

    Azzal remélem tisztában vagy hogy ezek a kamu számok amikkel jössz, csak a te értelmi színvonaladat és a saját hited kivetülését próbálja alátámasztani, semmi valóság alapja nincs, csak a meggyőződésedet próbálod kamu kitalált statisztikákkal és számokkal megerősíteni.
    idézetek tőled:
    "a vásárlók 2/3 nak porosodik a polcon " + "meg az emberek 99 % nak nem fér bele " +"meg 10 évesek kezében látsz csak ilyet"
    Egy akkor kamu szarság, hogy ilyen légből kapott számokkal és általad kreált kamu adatokkal próbálsz bizonyítani olyat ami nem létezik, csak a te fejedben.
    Ember, a konzol, rekord eladásokat generál, az emberek veszik és szeretik minden hibája ellenére, ezer cikket olvashatsz , hogy nem győzik gyártani és szállítani, odaverte eladásokban több országban a PS4 -et az Xboxról már ne is beszéljünk Vita meg a kanyarban sincs hozzá, egész életciklusa alatt nem adtak el belőle annyit mint most eddig a Switchből. MI a fenét akarsz itt bebizonyítani? Mit akarsz tulajdonképpen itt most elérni ?mi a mondandód célja itt?

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • planbmokus

    senior tag

    válasz idegen lény #102 üzenetére

    Jól fel lehet mérni egy olyan piacot, ami a Switch előtt nem létezett...
    És miben lettek megvezetve? Szerintem senkinek nem tartottak fegyvert a halántékához, hogy vegyen Nintendo-t... :U

    "Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

  • b.

    félisten

    válasz planbmokus #104 üzenetére

    Íróniát használt, azt írta, amit Te. :)

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • planbmokus

    senior tag

    válasz b. #105 üzenetére

    Ja, az más :DDD :DDD

    "Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

  • idegen lény

    őstag

    válasz planbmokus #106 üzenetére

    Mindig a gyengék oldalára állok. ;]

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

  • hajbel

    addikt

    válasz opr #101 üzenetére

    Eléggé szélsőségesek, papucsban, gatyában simán kimennek az utcára, de azért metrón, vonaton ott virít a kezükben a harmadik oldalon kinyitott könyv, hogy okosnak tűnjenek.Ha már baromságot beszélek, mondd már el, hogy hány felnőtt ember kezében láttál eddig a városban switchet! Tisztázzunk valamit: Abból alakult ki a vita, hogy b. és planbmokus minden egyes nekik nem tetsző hozzászólást elkezdtek személyeskedő és sértő hangnemben kommentálni. Látom közben törölted Látom, időközben törölted azt a részt, ahol leírtad, hogy aki nem a fent említett példa szerint utazik az hülye lenne switchet venni, mert még kitagad a fanboy közösség. Inkább kicserélted arra, hogy baromságot írok, ezt hangsúlyozandó, két helyen is megemlíted. Én is pont azt írtam, hogy vannak ilyen kivételes esetek, amikor hasznos lehet, de ez azért igen ritka ha szétnézel a világban. Persze ha valaki fanboy, biztosan jó neki azzal a pár játékkal játszani drágábban, mint egy PS jártékrendszer, azonban ha valaki ezt megemlíti, nem kell rögtön anyázni. Ilyenkor lehet arra számítani, hogy a másik fél a saját eszközeivel visszaszól. Amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten. Nyilván lesznek negatív hozzászólások, mert egy agyonhypeolt, túlárazott termék, aminek a játékkínálata és támogatottsága a jövőre nézve igencsak kérdéses .A visszafelé kompatibitás is csak addig lesz elérhető, amíg fizetsz érte a másik két konzolgyártóval ellentétben. Az összehasonlítgatást más platformokkal nem én kezdtem és nem is csak én hoztam fel érvként. Többek között:
    (#14) b.: "Sokkal jobb az One, tele van exkluzív játékkal, amin csak ott tudsz játszani, kár hogy Nintendo nem adott ki egy 48 magos 8 K képes konzolt tucat játékokra, mert az annyira eredeti lenne... oh, wait.."
    (#56) planbmokus: "Meg amúgy a CoD-ok és a Battlefieldek is már 947. résznél járnak, ott is ugyanazt kapjuk, évente 25-el több szőrszállal arconként, meg 11 plusz szállal fűcsomónként... Ha nem vagy vérpistike, ezt Te is bevallhatod magadnak..." Az érvelésed egy része teljesen helytálló - már nem az, hogy hülye aki otthonra Switchet vesz, mert én ilyet sohasem mondanék és el is határolódom tőle minden tekintetben- hogy jól megfér más platformok mellett otthon a nappaliban.

    (#103) b.: Teljesen jó, hogy mostmár az értelmi szintemmel foglalkozol, miközben 20 hózzászólás óta csak "takaroggy" és "húzzál innen" az ellenérved. Tévedek! Egyszer megpróbáltad, amikor a microsd árát, élettartamát és kényelmi szintjét firtató kérdésre azzal érveltél, hogy a "hdd is elromolhat a számítógépben". Mondjuk az, hogy a Vitáról, mint játékkonzolról beszélsz, azt sejteti, hogy foglmad sincs a Remote Playről. Egy anyázó hozzászólás megírása helyett utána is néhettél volna. opr legalább írt egy élethelyzetet, ami lefedi az általam igen ritkának vélt élethelyzet együtthatót, amikor valaki nem tud/nem akar közelebb költözni valamiért + nem vezet + olyan nagyvárosban él, ahol elég nagyok a távolságok és elég jó a tömegközlekedés, de nincs/rossz/drága a mobilnet (Marseilleben és Barclonában tökéletes a metróban) + nem szégyenli, hogy gyerekes játékkal játszik egy dedikált konzolon nyilvános helyen. Ilyen konstellációban latba vethető a Switch handheld funkciója Remote playel szemben. Azt hangoztatod, hogy kézi konzol, miközben felhoztál egy olyan példát, hogy otthon használod. Akkor most Te mennyire használod handheldként?

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • opr

    veterán

    válasz hajbel #108 üzenetére

    Ne allits valotlant, nem toroltem semmit, konkretan ott figyel tovabbra is a hozzaszolasomban, de ha gondolod, bevagom ide is megint:

    "Persze, ha kizarolag asztali konzolban gondolkodsz, es nem vagy teljesen ragyogyulva a nintendora, akkor hulye lennel switch-et venni."

    Ezt irtam eredetileg is, es ezt most is tartom. Az, hogy nem sikerult ertelmezni, az egy masik kerdes...
    Fentebb pl irtak egy teljesen valid felhasznalast ugy is, hogy utazas kozben nem tervezik hasznalni, tehat eleve baromsag lenne ilyet allitani.
    Azontul, milyen fanboy kozosseg, bakker? Lattad, hol dolgozok? Playstation. Lattad, milyen konzolom van? PS4. Leirtam, hogy nem is tervezek ilyen konzolt venni, mert nem passzol az eletvitelembe. Erdekes, megse lettem letamadva a "fanboy kozosseg altal".

    Egyszeruen annyit kene elfogadnod, hogy ez a konzol nem vetelytarsa egyik jelenleg kaphato masik konzolnak sem. Amint ezt megerted, az osszes "erved" elveszti a maradek sulyat is.
    Nem azert lettel betamadva, mert nem vagy fanboy, hanem mert baromsagot beszelsz.

    Varosban switch-et: Pub-ban es metron is lattam mar felnott ember kezeben switch-et. En egyebkent pont, hogy gyerek kezeben nem lattam meg, de ez lehet azert is, mert nem akkor megyek/jovok meloba, mikor az iskola kezdodik/vegzodik. Plusz, az, hogy ki hanyszor lat milyen konzolt kinel az a legkevesbe se reprezentativ minta, es az alapjan barmilyen kovetkeztetest levonni egy ordas nagy baromsag.

    Egyebkent, valaszolj akkor erre legyszives:
    Tegyuk fel, hogy van egy emberke. Imad jatszani, de foallasa van, csaladja, gyereke, igy egyszeruen nincs ideje arra, hogy otthon jatsszon, vagy csak heti 1-2 alkalommal 1-2 orat (eddig akar en is lehetnek).
    Meloba ugy jar, hogy felul a metrora/vonatra, aztan 1-1,5 oraval kesobb leszall.
    Szerintem ez lefed legalabb 100.000 embert csak Londonban es kornyeken egyebkent, tehat eleg realisnak gondolom a szitut.
    Ajanlj kerlek ennek az embernek minosegi szorakozast kinalo jatekot es konzolt.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • hajbel

    addikt

    válasz opr #109 üzenetére

    razer-blade-stealth
    Elnézésed kérem az előzőért :)

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • opr

    veterán

    válasz hajbel #110 üzenetére

    Ezt most Te sem gondoltad komolyan szerintem. :D
    Es np, megesik. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • hajbel

    addikt

    válasz opr #111 üzenetére

    Persze, hogy nem, de vonaton simán lehet játszani akármilyen laptoppal is. Vagy pl. sokan játszanak Football Manager handheld verzióval Angliában, amivel folytatni tudjuk az otthon abbamaradt mentéseiket. Vagy a pár fontos Limbo(£3.88 most nem akciós), amit ugyanolyan jó volt hazafelé telefonon végigtolni, mint PC-n, vagy a Machinarium (£1.88), hogy csak pár példát említsek. Még véletlenül sem ajánlanám senkinek, hogy ruházzon be egy £280 fontos tabletbe, amire jelenleg fogalmazzunk úgy, igen kevés AAA cím van és a jövőre nézve is kétséges a felhozatal, az az egy biztos, hogy további £50 fontot kell kifizetni játékonként. Aki megveszi/megvette az meg nyilván már rég tud róla, beszerezte és örömét leli benne.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • idegen lény

    őstag

    válasz hajbel #112 üzenetére

    Ezekre nincs Zelda, és talán még memóriakártya is kell hozzájuk. :U

    AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

  • hajbel

    addikt

    válasz idegen lény #113 üzenetére

    Bocs, megváltoztatom a véleményem, így már különösen ajánlott a Switch egy átlagos felhasználó számára :D

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • b.

    félisten

    válasz hajbel #108 üzenetére

    Az hogy hordozható,nem azt jelenti,hogy valaki mindenáron csak úton használja .Hatalmas előnye,hogy a töltésen kívül nem igényel semmiféle külső eszközt,megjelenítő ,dedikált helyet semmilyen kábelt.Ulsz a nappaliban,más nézheti a tv-t közben satöbbi .Akar 5 percre is tudsz játszani,vagy este ágyban fekve...
    Memóriakártyán a most komolyan az az érvel,hogy elromolhat?HDD nem?mozgo alkatrész nélkül ,minimális áram felvétellel ennél jobb megoldás nincs...
    Meg mindig nem tudod megérteni,hogy ez a gép a hordoz hatóságnak van alárendelve,és mivel ilyen opció a többi konzolban nincs,mobil forintnál pedig lényegesen jobb minőséget képvisel ezért sikeres...és ebben van asztali mód is ráadásként.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Vebber

    tag

    válasz opr #97 üzenetére

    Írásod elég mesze áll a valóságtól. A nintendo maga sem kiegészítő gépnek, és főleg nem kézi konzolként állt elő ezzel.
    Tévedsz abban is, hogy ha más nintendo konzol -mint alternatíva- lenne, akkor is csak ez lenne a nyerő. Eszembe nem jutna -és sok más embernek sem-, hogy egyáltalán elgondolkozzak azon, hogy újra megvegyem, ha a Wii U-ra is megjellenne az új nintendo játékok java.

  • Vebber

    tag

    válasz b. #115 üzenetére

    Töltést viszont elég sűrűn. Erre az ágyban fekvős példára pedig tökéletes megoldás a Wii U.
    Kényelmes, ergonomikus gamepad, több mint dupla üzemidő a nagyobb aksival (amit bori néni is bele tud tenni szervíz nélkül). Nem azon gondolkodik az ember, hogy mikor törnek le az irányítók róla.

    A memóri kártya pedig lényegesen szarabb megoldás, élettartama révén.

    Tavasszal többen voltak akik azt bizonygatták, hogy bőven elég a belső tárhely, nem kell bele SD. Ez nem kifogás, hisz ez nintendo.
    Érdekelne mi van ilyenkor, beesik az eső?
    /Úgy emléxem te is bőszen állítottad elég ami benne van./

  • b.

    félisten

    válasz Vebber #117 üzenetére

    A válasz a felvetéseidre mind az előző hozzászólásokban bent van.
    Ja hát igen elég sűrűn kell tölteni, de jelenleg ez a határ ,ami ilyen erős SOC ot folyamatos akár 3 D játék alatt is 3-4 óra játékra eltart.
    Pont ezért nem lett erősebb és brutálisabb a konfig, mert így is nagy fejtörést okozott az, hogy a balansz megmaradjon a teljesítmény és fogyasztás között.( Nintendo eredetileg 6 óra minimum időt akart elérni a tegrával, de nem ment,mint ahogy a drágább NV shieldnek se )

    WII u kontrollerét kézi konzolként említeni merész, bár kétségtelen, hogy az általam felvázolt helyzetben megállja a helyét, de más szinten hordozhatóság tekintetében nem.
    Az akksija persze , hogy jobban bírja, mivel az nem egy önálló 4 magos CPU val és különálló GPU val felszerelt kézi konzol, hanem egy miracastos kijelző, nem több, az asztali konzol nélkül semmit nem ér.( egyébként használjuk második kontrollerként hozzá a Switchet itthon, baromi jó)

    -tehát szerinted milyen megoldás lenne jobb egy hordozható kézi konzolnál, ahol nem kell telepíteni a játékot, -plug and play funkció -működjön, bírja az állandó rázkódás közbeni folyamatos játékot egy memóriakártyánál?

    - Feljebb le lett már írva, hogy Nintendo a gép kijövetele előtt már elmondta világosan, hogy a beépített memória nem elsősorban a játékok tárolására lett kialakítva, hanem mentések, közösségi funkciók , játékok által kreált mikrotranzakciós tartalmak hozzáadására,és ezek elsődleges tárhelyének, amire szükség van a gép általános használatához. Ez mellett a fent maradó helyet fel lehet használni bármilyen céllal, akár játékok tárolására is.
    Pontosan ezért van az, hogy a ha valós fizikai adathordozón veszed meg a játékot, akkor is annyiba kerül, mint ha letöltést és külön tárhelyet igénylő digitálisba vennéd meg. 2 lehetőséged van. veszel tárhelyet és digitálisan játszol, vagy veszel kártyásan játékot és azon játszol, de ez mellé is kell tárhely a mikrotranzakciós vásárlásokkal bejövő tartalmakhoz stb. de ehhez éppen elég a beépített is. Előbbi szerintem hátrányosabb megoldás.
    NBA viszont speciális eset, ami mindenképpen igényel extra tárhelyet,ha kártyásan, ha digitálisan veszed meg, de fizikai adathordozó mellé sokkal kevesebbet. Na itt ez van ,ezt kell szeretni. lehet rajta lovagolni.
    Ebay már tele van Bundle csomagokkal 128 GB kártyákat adnak a Switchez, vagy valaki rászán + 10 K-t és vesz hozzá egyet.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Vebber

    tag

    válasz b. #118 üzenetére

    Már ha megkérdezted, akkor véleményem szerint a jó az lett volna, ha nem veszik semmibe egyik napról a másikra, azt a néhány milliós tábort aki Wii U-t vett, és még támogatják.

    Ha ez nem, akkor egy asztali gépet (is) letesznek az asztalra, a korábbi írásomban kifejtettek miatt, normálisan árazva.
    Legfontosabb pedig az lett volna, ha a korábbi nintendo minőség jellemezné, ami nem. /Nekem volt, tapasztalatból írok./

  • b.

    félisten

    válasz Vebber #119 üzenetére

    Egyet is értek, meg nem is, főleg a minőségi megjegyzéssel, lehetett volna Nintendosabb ilyen téren.Bár, hogy őszinte legyek, azért a WII nunchuk és remote is megadja magát nálunk elég könnyen, már nem tudom hányadik szett. ezzel szemben NIntendo gép még nem romlott el nálam soha, pedig van egy pár a családban. Konkrétan nővéremék és keresztfiam ma is nyúzzák az N 64 gépemet,ami 20 (!!!!) éves és az egyik joy hozzá a gyári . Hihetetlen.
    Valószínűleg azért itt is az alapgép bírni fogja, de a joyconok nem.

    WII U miatt nem sok ember dühöngött többet , mint ÉN. Imádom, jó kis gép- Ott is mindig azt hallgattam, hogy mekkora baki ez az irányító, meg milyen béna stb stb, olyanoktól, akik életükben nem tolták vele olyan játékkal, ami kihasználta a potenciált az új tablet irányítóban, mert ott hatalmas hozzáadott tartalommal bírt.
    Amiért pedig dühöngtem, az az volt, hogy Nintendo így hagyta kárba veszni ezt a konzolt, szinte nulla tartalommal,de valahogy már a megjelenéstől kezdve.Pedig jó kis gép és volt benne innováció. EZ nem Switch hibája mondjuk.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Vebber

    tag

    válasz b. #120 üzenetére

    Ebben egyetértünk, nagyon. Wii U bejött. Ami kihasználja a gamepad-et, pl. Art academy, az sokat használt nálunk, tanulásban is sokat segít, rajzos feladatoknál..

  • n4n3x

    csendes tag

    Valamelyik lapon olvastam, hogy a switchre megszellőztették az új Doom-ot.
    Arról én pl. el tudom képzelni a 25+ GB méretet.
    Egyébként meg szerintem ezekből a switch konzolokból is lesz felupgrade-lt verzió [gondoljunk csak a PS4/PS4 PRO, XBO/XBO Scorpio-ra] amiben már nagyobb tárhellyel van szerelve.
    De egyébként meg ezek az uhs 3-as kártyák már elég tisztességes sebességűek, aki nem akar emiatt cserélni az vesz bele egy tisztességesen gyors kártyát.

  • Fryskitt

    addikt

    Egy 32GB-os konzolkán 25GB-os játék? Meséljetek..... :o :O :((( :( :((

    Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

  • Vebber

    tag

    válasz Fryskitt #123 üzenetére

    Egyszer voltm, hol nem volt ... hol? made - üvegtigris.
    Tovább is van mondjam még?

Új hozzászólás Aktív témák