Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • planbmokus

    senior tag

    válasz b. #14 üzenetére

    Ne kezdd, mert a végén megint valaki bedobja a szipiszupi atomos vackokat :DDD :DDD

    Úgyis 5 percen belül megkapjuk, hogy "Nintifanboy"-ok vagyunk :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

  • planbmokus

    senior tag

    válasz b. #16 üzenetére

    Most miért mondod?
    CoD4 stabil 30fps-el megy rajta (talán), az újabb generációk meg amúgy sem fejlődtek, de legalább 40x annyi helyet foglalnak!

    "Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

  • cskamacska

    addikt

    válasz b. #14 üzenetére

    [moderálva]

    Amúgy a memória kártyás szenvedéssel az a fő probléma, hogy egy átlag SD kártya írás/olvasás teljesítménye nem éri el a beépített eMMC flash tároló képességeit, a lespórolt belső tároló nem pótolható.

    Ne személyeskedj!

    [ Módosította: Qru ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • nonsen5e

    addikt

    válasz b. #14 üzenetére

    Miért, mi nem igaz abból amit írtam?
    Senki sem a grafika miatt vett se Wii U-t, se Switchet, ha meg nem lennének a jól bevált exkluzív címek, akkor a töredékére esnének vissza az eladások.
    Egyáltalán nem vagyok grafika mániás, ha kellően jó egy játék, akkor lehet az bármilyen kidolgozatlan, csúnya, de grafikailag nem nagy eresztés amit felmutatnak már jópár éve (és akkor még finoman fogalmaztam). Azt szóval sem említettem, hogy attól a játékok nem lehetnek jók.

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • hajbel

    addikt

    válasz b. #14 üzenetére

    Bármelyik csúcskategóriás telefon erősebb lesz jövőre

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • hajbel

    addikt

    válasz b. #27 üzenetére

    Veszel/teszel rá ilyen kontorllert és már ugyanott is vagy. Illetve 1 éven belül már előrébb is leszel. Tiszta pazarlás kiadni egy már elavult hardwaret a konzolok világában, miközben a mobilos chipsetek ilyen ütemben fejlődnek. Persze aki szereti az élvezze, én is elgondolkodtam rajta, de nem veszem meg, mert zsebre nem tudom rakni, ha meg annyit utaznék, akkor ott a ps remote. Az exkluzívok közül a Zeldat elkezdtem, de beleuntam. Azért messze nincs Last of Us, Uncharted, Horizon szinten (szerintem), még ha a tartalom és a fizika példaértékű is amit beletettek.

    [ Szerkesztve ]

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • Bugarov

    aktív tag

    válasz b. #34 üzenetére

    A Zelda Breath of the Wild Wii U-ra is kijött. És mivel az emulálható PC-n, ezért akár PC-n is játszhatott az új Zeldával a kolléga.

    [ Szerkesztve ]

  • hajbel

    addikt

    válasz b. #34 üzenetére

    Szerintem azért, mert ha pl. telefonomra jelenik meg a Zelda, vagy más jobb Nintendo exkluzív játék, gondolkodás nélkül megveszem, még ilyen emelt áron is. Asztali konzolnak nagyon gyenge, hordozhatónak pedig nem elég hordozható szerintem. Egy asztali szinten elavult, mobil szinten gyorsan elavuló hardverért nem fogok szignifikánsan többet kifizetni, mint egy ps4-ért ajándék játékkal. Persze ekkor még arról nem is beszéltünk, hogy a játékok drágábbak, mint a fent említett exkluzív címek és grafikailag rosszabbak. Az utolsó Nintendo wow feelingem egy gameboy pocket volt Zeldával. Nyilván vannak rajongók, akiknek ez megéri, de én inkább másra költöm azt a pénzt.

    [ Szerkesztve ]

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • hajbel

    addikt

    válasz b. #57 üzenetére

    1. bekezdés: tudom. Csak ha tönkremegy a 256 gigás microsd és újat kell venni, újra letölteni rá mindent, az nem éppen a legkényelmesebb és pénztárcabarátabb dolog.

    2. Szánom bánom, hogy nem költöttem el £350 fontot, hogy kipróbáljak valamit, ami igazából nem is tetszik, csak túl lett hypeolva, hogy aztán bukjak rajta egy százast. Ez lett volna a helyes döntés, dehát ezt Ti is tudjátok, akik életetekben soha semmit, semmilyen formában nem warezoltatok. Megragadom az alkalmat és bocsánatot kérek minden fanboytól, hogy nem terheltem meg a Nintendo számláját! Én lennék a legboldogabb, ha megtehetném, persze olyan üzlet által, amiben mindkét fél elégedett.

    3. Tudtommal szólásszabadság van. Egészen eddig úgy tudtam, hogy a fórumok azért vannak, hogy az emberek eszmét cseréljenek, megosszák egymással a véleményüket. Nem mondtam egy szóval sem, hogy rossz a switch, csak azt mondtam, hogy aki nem fanboy, annak nem éri meg. Talán sokan jobb felhozatalra számítottak és olcsóbb játékokra, vagy rájöttek, hogy nem utaznak annyit, hogy portable konzoluk legyen. Minden fanboy jelenségnél megtapasztalható, amikor kifogynak az értelmes érvekből a delikvensek, elkezdik "takaroggyozni". Lásd. AMD topikok.

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • #82146048

    törölt tag

    válasz b. #57 üzenetére

    Álljunk meg egy picit. Nagyon magadra vettél mindent, és a Switch tulajok nevében beszélsz, ami azért sem helyes, mert éppen tulajoktól olvastam elég sok negatívumot a Switchről (például akksikijelzés, anyaghasználat, kiálló sarkok, karcoló dokkoló, kevés újdonságot felmutató Splatoon 2, néhol játszhatatlanul szaggató Zelda, túl drága, de erősen ajánlott Pro controller, az egyik joy-con eldobálja a jelet, stb).
    A lassabb eladásokat nyilván a másik két gép adott időszak alatt eladott példányaihoz hasonlítottam, nem a teljes eladásokhoz. Jönnek játékok, ez nem is volt kérdés. Arról volt szó, hogy amik jönnek, azok képesek-e önmagukban eladni a konzolt a nagyközönség számára, vagy sem.
    A sok szar játék mellé rengeteg jó játék is jön a többi gépen, szerintem még egyik konzol sincs a Steam szintjén digitális szemét terén. Szóval szerinted jött patch a Zeldához, ami mindent javított, amit korábban felhoztam? Még egyszer: nem az volt a kérdés, hogy kinek tetszik, vagy hogy jó játék-e, hanem hogy tényleg 10/10, vagyis tökéletes játék-e a többi játékkal azonos mércével nézve.

    "Végén még azért is elítélendők leszünk, mert teszik a gép [...] Ha nem tetszik a gép, nem veszed meg, ha nem tetszik a játék, nem veszed meg", de a lényeg, hogy ne írj semmi negatívumot, mert egyrészt tévedsz, másrészt megmagyarázom, hogy az nem is az, és különben is, Xbox meg CoD.
    Ne írj mindenki nevében, és viseld el, ha valaki kritizálja azt, amit te szeretsz. Próbáltam objektíven írni pozitívat és negatívat is a gépről. Egyszer sem kérdőjeleztem meg senki döntését, vagy próbáltam meggyőzni, hogy a szeretett Switch rossz. Ez pedig még csak nem is a konzol topikja.

    (#54) gege547: Ott elcsúszott az érvelésed (ha az "átlag magyart" önmagában nem nézzük), hogy nincs pénz a közepes videokártyára sem, de a warezolt legújabb játékok viszont elszaladgálnak a gépen. Nekem a netes hozzászólások alapján inkább úgy tűnik, hogy nem egyszer csusszan be egy 1070 vagy egy jobb mechanikus billentyűzet a nem éppen olcsó ház mellé. Tudod, már a 60hz-es monitor ciki. A Switch pedig viszonylag stabilan növeli az eladásait, impulzusvásárlásnak annyira nem nevezném.
    Ja, és ahogy opr írta, bizony nem legális, csak nem üldözik úgy, mint a németeknél.

  • #82146048

    törölt tag

    válasz b. #64 üzenetére

    Ha valaki csak szó szerint értelmezi a hozzászólásokat, akkor tényleg nem talál olyan kijelentést, hogy a Switch tökéletes. Nem csak itt, másik topikban és fórumon is rengeteget olvastam, hogy csak meg kell venni, ki kell próbálni, az egész családnak szórakozás, és tuti szeretni fogod. Van olyan, aki a gamer PC-jét hagyja porosodni állítólag a megjelenése óta. Sok helyen megmagyarázzák az összes hibát, vagy hogy éppen nála nincs az 1%-os bug, így másnál sem lehet. Erre céloztam. Természetesen nem kollektíve értettem a tulajokra.

    A fórumokon talált hibákat arra írtam, hogy amúgy elégedett emberek tapasztalták azokat, és jogosan kritizálták. Ettől még a pozitív dolgokat is elolvasom, és várom, hogy olyant nyújtson, ami miatt elgondolkoznék a vásárláson.
    Azt a listát láttam, tele van multiplatform címekkel vagy n+1 pixelgrafikás játékokkal. Jó, jönnek játékok, amik bármi máson is futnak, akár szebb grafikával, gyorsabban. Ha csak Switched van, akkor nagyon jól jársz, ha van akármi másod, akkor már nem biztos. Ezt mondtam.
    A Splatoonos mondandómat meg olvasd el újra. Én megnéztem mondjuk ezt a videót egy embertől, aki a gyerekeivel Nintendózik és 26 teljes játékgyűjteménye van. Szerinte ha megvan a Splatoon 1, akkor a 2 nem nyújt sok újat. Ettől még nem lesz rossz játék, ezt értsd meg.

    Tisztában vagyok a Switch eladásaival. Augusztusig 4,7 milliót adtak el, a játékeladások több, mint felét a Zelda és a Mario Kart teszi ki. Meglepő, hogy Japánban ennyire jól fogy a Switch, hiszen a Nintendo is japán... ja, nem is, inkább érthető. Az Xbox például sosem tudott értékelhető eladásokat produkálni ott, augusztusban 1 héten belül több PS3 fogyott, mint Xbox One, ami amúgy nem márciusban jelent meg, hanem '13 májusában.

    "de van ezzel szemben szenzációs játékélmény, és innováció a játékokban" - ez megint a te véleményed, mert vannak, akiknek pl. a Zelda játékmenete nem hoz szenzációs élményt. Mindenki különbözik, ez van. Ha valakinek nem tetszik, akkor nem feltétlenül fog finomkodni és kilométeres körmondatokat írni, hogy nehogy megbántson valakit, akinek az élete játéka. Én is szeretek olyan játékokat, amik mások szerint nem jók. Kit érdekel?

    Nekem amúgy nem úgy tűnik, hogy elfogadod a véleményeket, max az ilyen "szerény véleményem szerint a Switch túl drága a hardveréhez képest" mondatok fölött siklasz át, amúgy nagyon vehemensen véded. De mindegy, felőlem maradhatsz minden topikban, nem szólok.

    (#65) gianni85: Bár régi játék, de szerintem kifejezetten jó ötlet újra megjelentetni (mivel kicsit javítanak is rajta). Anno PC-n nagyon hardveréhes volt, szerintem még ma is vannak olcsóbb gépek, amiken nem fut jól. Ha megoldják, hogy ne legyen lassú, akkor lesz egy remek fél-GTA a Switchen, ez az eladásokat is akár megdobhatja (főleg a LEGO City Undercover után, ami állítólag nagyon gyatrán fut).

    (#66) gege547: Nekem is van olyan ismerősöm, aki nagyon gyenge gépet használ, amin már a Win7 lassú lenne, ezért Linux került rá. De ebből véletlenül sem vonnék le az ország egészére következtetéseket, főleg akkor, ha közben azon veszekednek a neten, hogy a 4K 30FPS az milyen gáz már, meg a 144Hz-es gamer monitorhoz milyen VGA kell, vagy hogy az Uncharted 4 miért ronda. Ez még régiótól is függ. Én sem mondom, hogy mindenki megveheti az összes konzolt (sőt, korábban pont arra mondtam példát, hogy a gyenge gép mellé miért éri meg az Xbox), de azt sem mondom, hogy a szegény magyarnak sosincs semmire pénze. Sokak szerint az "átlag" zsíros kenyeret eszik és havi nettó 60-ból tartja el a 4 tagú családját. A következő oldalon az átlagnak már jó a szalonból az új Lada, az óvodába elviszi a gyereket.

  • hajbel

    addikt

    válasz b. #63 üzenetére

    1. Nagyszerű érvelés. Tényleg ugyanakkora a microsd és a HDD élettartama és ugyanannyiba is kerülnek.

    2. Azért tesztekből van egy kis rálátásom a dolgokra, mint már említettem a Zeldát kipróbáltam, beszéltem több emberrel akik végigjátszották, köztük olyannal is aki switchen. Engem más játék ezen kívül nem érdekelt Switchre, de az alapkoncepció tetszett. Valszeg pont azért nem tetszik nekem a felhozatal, amiért a feleségednek igen.

    3. "Aki warezol annak minden drága, hányinger mikor valaki olyan sír az árak miatt aki 2 hozzászólással feljebb arról nyilatkozik, hogy letöltés gomb aztán kész. Akkor lenne neked jó konzol." (Írod ezt egy szoftverfejlesztőnek). Ez már bizony az akkut fanboyság kifejlett stádiumának tünete, AMD Radeon topikokban őshonos. Álatlában akkor jelentkezik, amikor az alany kifogyott az észérvekből és az érzelmileg hozzá közel álló termék észérvekkel való kritizálását személyes sérelemként értelmezi. Csak kiigazításként: Az emlátor tudtommal nem illegális, nem osztottam meg semmilyen linket. Azzal érveltem, hogy nem éri meg más konzolokhoz, PC-hez képest ár/érték arányban az én igényeimhez mérten, és személyes tapasztalataim szerint nem vagyok egyedül ezzel a véleménnyel.

    [ Szerkesztve ]

    "I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

  • #82146048

    törölt tag

    válasz b. #74 üzenetére

    Igen, nyilván csak szerintem van értelme összehasonlítani egy játékot a többi platformon megjelent kiadásokkal, ha pontosan ugyanarról a játékról van szó. De ne tegyük, ez csak egy handheld. Persze ha hozza az elvárt szintet (mert pl. a Skyrim vagy a Payday 2 miért ne tenné), vagy felül is múlja, akkor lehet mondani, hogy igen, erre képes a Switch, Playstation a zsebben. Ha nem, akkor csak egy handheld, csend legyen. Egy megjegyzés: Emlékszem, hogy anno mennyi videó készült a PS3 és a PS4 összehasonlítására, mikor megjelent egy-egy új játék. Előbbinél egyértelműen üresebbek voltak a pályák, alacsonyabb felbontásúak voltak a textúrák, esetleg csak 20-30FPS volt meg, de maga a játék és a játékmenet ugyanaz volt. Senki sem mondta, hogy "figyi, ez egy régi konzol, töröld a videódat", vagy hogy "én arra számítottam, hogy a PS3 elveri az újat". De attól még össze volt hasonlítva.

    Szóval a Nintendo a 3DS-t akarja leváltani? Nyilván ezért jelent meg egy új kiadás belőle a Switch után, és ezért nem készült klasszikus asztali gép a Wii U leváltására. Jó nekik az eddigi fogyasztói kör, nem kell nagyobb, csak terelgetik a meglévőt innen oda.

    "maximum örülni fognak a Nintendo fanok, hogy elérhető pár multi cím is, és szélesebb a kínálat,de ez miatt nem sok emberke fog venni Switchet." Szóval most leírtad pontosan azt, amit én eddig többször, de te pozitívan, én negatívan. Láttad már, hogy milyen cikk alatt írsz? Segítek: szerepel benne egy multiplatform cím, és egy kis kellemetlenség a memóriakártyákkal.

    Pár gondolat:
    * "de hogy mindegyik minőségi, az túlzás. A 1st party játékok azok" Értsd: a Nintendo saját játékai.
    * "akit nem érdekel a Zelda világa, a 10/10-es értékelés majd meggyőzi? :) Ezzel nem azt mondom, hogy rossz játék lenne, sőt, szerintem nagyon jó játék." Csak véleményem szerint nem tökéletes.
    * "Szerinte ha megvan a Splatoon 1, akkor a 2 nem nyújt sok újat. Ettől még nem lesz rossz játék, ezt értsd meg." Már kétszer elmagyaráztam...
    * "vannak, akiknek pl. a Zelda játékmenete nem hoz szenzációs élményt. Mindenki különbözik" Ezt nehezen dolgozod fel, tudom, de hátha. Lásd második pont.

    Gondolkoztam, hogy tovább magyarázzam-e, hogy eddig mit mondtam és mire, mert nagyon nehezen tudod értelmezni az ember mondandóját (és szó szerint), de inkább hagyjuk. Így is tovább ragoztam már a kelleténél.

    [ Szerkesztve ]

  • #82146048

    törölt tag

    válasz b. #78 üzenetére

    Csak az első bekezdésedig olvastam, annyi is bőven elég volt. A "csak a pixelhuszár vagy aki most éppen a multicímek grafikai összehasonlítását végzi egy PS4 pro és egy hordozható masina közöt" részből ismét kiderült, hogy a "fél oldalas" hozzászólások már túl hosszúak ahhoz, hogy értelmezni tudd, rövidebben meg nem tudom neked elmagyarázni az álláspontomat (azért a ráérős idődben nézd meg a te kötekedéseid hosszát is). Odaírtad a sportjátékokat, ez ugye nem változtat a mondat lényegén. Én többször odaírtam neked, hogy a játékok attól még jók, a Nintendo címei jók, a Zelda is jó, a Splatoon 2 is, de képtelen voltál (ezeket is) értelmezni. Ennek nem látom értelmét, részemről befejeztem veled.

    idegen lény: Sajnos ez van, ha az ember le meri írni, hogy nem minden arany, ami Nintendo. De hülyeség volt belemennem a vitába, csak az időmet pazaroltam.

    [ Szerkesztve ]

  • planbmokus

    senior tag

    válasz b. #105 üzenetére

    Ja, az más :DDD :DDD

    "Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

  • Vebber

    tag

    válasz b. #115 üzenetére

    Töltést viszont elég sűrűn. Erre az ágyban fekvős példára pedig tökéletes megoldás a Wii U.
    Kényelmes, ergonomikus gamepad, több mint dupla üzemidő a nagyobb aksival (amit bori néni is bele tud tenni szervíz nélkül). Nem azon gondolkodik az ember, hogy mikor törnek le az irányítók róla.

    A memóri kártya pedig lényegesen szarabb megoldás, élettartama révén.

    Tavasszal többen voltak akik azt bizonygatták, hogy bőven elég a belső tárhely, nem kell bele SD. Ez nem kifogás, hisz ez nintendo.
    Érdekelne mi van ilyenkor, beesik az eső?
    /Úgy emléxem te is bőszen állítottad elég ami benne van./

  • Vebber

    tag

    válasz b. #118 üzenetére

    Már ha megkérdezted, akkor véleményem szerint a jó az lett volna, ha nem veszik semmibe egyik napról a másikra, azt a néhány milliós tábort aki Wii U-t vett, és még támogatják.

    Ha ez nem, akkor egy asztali gépet (is) letesznek az asztalra, a korábbi írásomban kifejtettek miatt, normálisan árazva.
    Legfontosabb pedig az lett volna, ha a korábbi nintendo minőség jellemezné, ami nem. /Nekem volt, tapasztalatból írok./

  • Vebber

    tag

    válasz b. #120 üzenetére

    Ebben egyetértünk, nagyon. Wii U bejött. Ami kihasználja a gamepad-et, pl. Art academy, az sokat használt nálunk, tanulásban is sokat segít, rajzos feladatoknál..

Új hozzászólás Aktív témák