Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #06658560 #33 üzenetére

    Az a vicces benne am, régen nekem is voltak ilyen dilemmáim, mikor először próbáltam elszakadni a windows-tól, de lóf...t nem tudtam a Linuxokról, én is Ubuntut tettem fel, mert elvileg az a legjobban up-to-date tartott disztró, de nagyon nem tetszett. A Gnome3 azért elég fura egy windows-ról jött embernek. Meg őszintén, nekem a Humanity icon pack sem jön be. Olyan giccses az egész. Pár nap kísérletezgetés után ment is vissza a Windows.

    Néhány évvel később már nem is tudom, hogy került képbe megint a Linux, de akkor céltudatosan olyat kerestem, ami sokkal Windows-osabb. Rövid keresés után meg is lett a Mint. Jó, mert ugyanúgy Ubuntu az alapja, szóval rövid késéssel jönnek rá az Ubuntu-ra készült frissítések, viszont a DE sokkal felhasználóbarátabb.

    Utána viszont nagyon rövid ideig használtam csak úgy, mint a Windows-t, mert rájöttem, hogy hihetetlenül könnyen személyre szabható. Itt már nem csak annyi van, mint Windows-on, hogy átszínezed a tálcát, meg esetleg átpakolod oldalra.
    - Eleve tehetsz több panelt is, vagy leveheted az összeset.
    - A panel(ok)ra azt pakolsz ki, amit akarsz. Az összes cucc kezdve a főmenütől, az értesítési ikonokon át az óráig egy-egy pici alkalmazás, amit szabadon lehet pakolgatni akárhova.
    - Olyan szinten le van egyszerűsítve, hogy elkezdtem saját kisalkalmazásokat készíteni.
    - Na meg rengeteg dolgot azért oldok meg terminálban, mert egyszerűbb és gyorsabb, nem azért, mert GUI-ból ne lehetne elérni. Friss Linuxosként azért néztem nagyokat, mikor ezt mások írták le, de igazuk volt. Pár parancs megjegyzésével hihetetlenül meg lehet gyorsítani a dolgokat. A Nemo-ba is raktam terminal bővítményt.

    A lényeg, hogy kell hozzá az elhatározás, de ha valaki nem olyan munkával foglalkozik, ami egyelőre még nem megy Linuxon, annak felüdülés. Aki egyszer váltott, annak soha többé nem fog kelleni a Windows.

  • genlog

    junior tag

    válasz #06658560 #33 üzenetére

    Nem úgy van Linuxon, bármit be akarsz állítani, mondjuk monitorfelbontást, vagy valamit telepíteni, akkor parancssoros ablakkal találod szembe magad? A kompatibilitással meg állandóan gondok vannak? Egy sima hangkártyához lehet, hogy nincs drivered és emiatt ugrott az egész Linux-téma, vagy valami frissítés, és széthullik a már működő rendszered, esetleg valami übereldugott beállítás oldja meg (szinte direkt elrejtett parancsok begépelésével)?
    Nekem ilyen élményeim voltak Linuxszal 10 évvel ezelőtt.

  • btprg

    senior tag

    válasz #06658560 #33 üzenetére

    Köszi a válaszokat :) (te, Pingüino, ricsi99, hunluki)

    Lehet hogy az volt a baj, hogy többet kellett még telepíteni mint használni, mert valami mindig változott (új tesztelő gép, új virtuális gép), nem maradt meg egy se nagyon sokáig, és telepítés után ugye mindent újra végig kell szenvedni. Nincs "just works" érzés :D

    Majd ha már kezd annyira nem támogatott lenni a Win7, hogy már semmit nem lehet vele kezdeni, akkor lehet adok a saját privát gépemen is egy esélyt a linuxnak, mert a Win10 nagyon nem bizalomgerjesztő... Ami visszatart, hogy olyan jó napi szinten használt bejáratott programjaim vannak, mint az IrfanView, Windows Commander, Microsoft Office XP, különböző veterán és kevésbé veterán fejlesztői környezetek, Tina áramkörszimulátor, XVI32 stb. stb., amire csak annyi utánajárással, új programok megtanulásával lehetne alternatívát találni, ami valószínűleg meghaladná azt az időt, amennyim valaha is lesz ( = überszívás)....

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

Új hozzászólás Aktív témák