Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz <Lacy85> #108 üzenetére

    Nem erted. Az atlagfelhasznalo nem jatszik, soha nem akar harom sorosnal komplexebb barmilyen ms office dokumentumot megnyitni, nincs sokcsatornas hangrendszere, nem akar hdr kepet kuldeni a TV-re, nem akar az egysegsugarunal komplexebb (mondjuk sajat titkosito programos) pendrive-ot hasznalni, teams-et/nativ zoomot/stb hasznalni, nem hasznal asztali megosztast.
    Viszont az atlagfelhasznalo minden nap (az amugy tenyleg elbaszott) windows gephazban koborol, mert allitgatni akarja a rendszert, csak nem talal semmit.

    Legyel mar kepes vegre felfogni, hogy az atlagfelhasznalo definicioja az, hogy amire a linuxot gond nelkul teljeskoruen hasznalni lehet. :K

    ui.: Es amugy tovabbra is azert ennyire idegesito ez az egesz, mert tenyleg rengeteg dolog van, amiben osszehasonlithatatlanul ezerszer jobb a linux, mint a hulye windows. Csak az a baromsag, hogy ki tudja valtani. Pont annyira tudja kivaltani, mint amennyire a windows a linuxot (azaz semennyire).

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Pingüino

    senior tag

    válasz <Lacy85> #108 üzenetére

    Nem vagyok nagy játékos, de én eddig amit próbáltam, mind futott buherálás nélkül.
    Plusz a Steam sem véletlenül építette fel a SteamOS-t, ami ugyanúgy Linux alapú. Ha nem mennének rajta a játékok, akkor nagyot buknának vele.

  • #89309696

    törölt tag

    válasz <Lacy85> #108 üzenetére

    Sok, Wine-nal se kell már annyit szarakodni. A baj az, hogy Windowson 100% fut, addig Linuxon ha csak 99% fut akkor k..a élet, hogy az embernek mindig az az 1%-nyi játék kell.
    Másik gond mikor a játékosok szeretnének a játék miatt egyéb dolgokat is csinálni. Az alaplapomhoz való ventilátoros progi meg se mukkan, a fejhallgatóm gamer szutyok szoftvere meg se mukkan, overclockos szofver, monitorozó hülyeség játék alá... és még bele se mélyedtem mik nem mennek vagy ami van alternatíva rá az vagy sokkal butább vagy haladó szintű konzolozás kell hozzá. A monitoromhoz van szofver, hogy ne kelljen a hátán lévő gombokat nyomkodnom kényelmetlenül (falon van), az se megy.

    Én még ezeket is elnéztem a Mintnek, használtam alapon ahogy P&P felismerte őket. De egy idő után úgy voltam vele, hogy minek szopjak ezzel, mikor használhatok Windowst is amin minden megy három katt után. A Windows is szopatni fog, de nagyobb arányban működik minden. Normális ember meg két szopató rendszer közül azt választja amin a több dolog működik.
    Az viszont való igaz, hogy anyunak a facebookozást kiváltani tök jó. Őskövület ganyé gépeken is marha jól fut, nem lassítja vírusirtó és bármire rákattinthat böngészés közben, ebben sokkal jobb a Windowsnál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák