Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Egon #98 üzenetére

    Még egyszer mondom, nincs ebben semmi hittérítés. Akkor lenne az, ha minden ok nélkül, csak úgy írkálnám ide a hozzászólásokat. Mindíg más kommentjére válaszolok, mikor leírok valamit. Ez párbeszéd. Ha nem került volna szóba, eleve fel sem hozom a Linuxot.

    Egyébként meg kapcsolódik a témához, mert azzal indult az egész, hogy "Linux guruktól kérdezném tisztelttel: a win10 esetében "nehéz" lenne váltani valami ismertebb linux fájlrendszerre és hagyni az ntfs-t a francba?" Erre mondtuk, hogy a boot megoldhatatlan, ha ext fájlrendszert akar használni, akkor Linux. Innen jött, hogy "De jó-e a Linux". Szóval kapcsolódik a témához.

    Sokaknak meg am azt kellene megérteni, hogy attól, hogy én rühellem a Windows-t, és le szoktam írni a Linux előnyeit, senkit nem nézek le azért, mert Windows-t használ. Ha valakit nem zavarnak a Windows hülyeségei, akkor használja. A másik oldalról viszont rendszeresek a minden alapot nélkülöző "sz...r a linux, meg mindenhez konzolt kell használni, meg nem megy rajta semmi" és hasonló hozzászólások olyanoktól is, akik talán életükben nem töltöttek 5 percnél többet Linux előtt. Ha valaki leír ilyen sületlenségeket, azt már csak nem fogom szó nélkül hagyni, mert akkor igen csak egyoldalú lesz a dolog.

    Az meg, hogy valami működik, egyáltalán nem jelenti, hogy el kell fogadni, és ki sem szabad próbálni mást. Rákényszeríteni semmit nem lehet senkire, de az, hogy meg se fontold, tehát ez a "max. annak érdemes megfontolnia (!) egyáltalán a Linuxot asztali oprendszernek, aki mondjuk szív Windows alatt" ugyanilyen nettó sületlenség. Mint emltettem, rengeteg ismerősöm elégedetten használja a Mint-et, minden gond nélkül, és nem hiányzik nekik a Windows. Ingyenes, alacsonyabb gépigényű, és megy rajta minden, ami nekik kell. Akkor miért Windows-oznának, akkor is, ha nem zavarják őket a Windows hülyeségei?

Új hozzászólás Aktív témák