Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ujfelhasznal

    tag

    Nekem inkább csak jegyzetek jutnak erről eszembe.

    Eddig egyetlen regnáló nagy/szuperhatalom sem adta át önként a helyét, és az USA sem fogja. A hidegháború sem csak Truman alatt volt, ha jól számolom, akkor 7 elnöke volt az USA-nak 1947-től a Szovjetunió összeomlásáig. Ezzel arra akarok célozni, hogy teljesen mindegy, ki lesz az elnök ilyen szempontból, a nemzeti érdekek felülírnak minden ilyet.

    Szerintem az a csoda, hogy eddig hagyták Kínát felnőni. Mocskos az USA játéka is (lsd. NSA-botrány), így egy globális hatalmi babérokra törő, saját polgárait nyíltan megfigyelő, a Párt ideológiájával szembemenőket átnevelőtáborba zárató, mellesleg ipari kémkedésből fejlődő diktatúrából simán kinézem, hogy valósak a vádak(persze bizonyítékot erre sem láttunk még, mint a híres iraki vegyi fegyverekre sem). Már a gazdasági háború kirobbanásától, vagy az űrverseny újraindulásától látni lehetett, hogy ismét minimum kétpólusoú lesz a világ.

    Bevethetne minket valamelyik fél, mint szuperfegyvert azt tekintve, hogy az utolsó 100 évben három nagyhatalmat is elfogyasztottunk.

    Trump néhány aspektusból pedig Reagenre emlékeztet. Úgy mint a showman, nagyon megosztó, az újra naggyá tesszük Amerikát, a kemény politikai/gazdasági fellépés a vetélytársak ellen. Vagy 2 éve volt talán, hogy újra fegyvereket akartak telepíteni az űrbe, nem tudom, hol tart most.

    Hogy legyen valami témához kapcsolódó: tényleg sokat innováltak az utóbbi években, és egész jó cuccokat gyártanak, ilyen szempontból kár, hogy kihullottak. Így viszont hátha példaként fog szolgálni a többi gyártónak, hogy merjenek alternatívát teremteni az Androidnak, mert kicsit unalmas már a paletta.

    [ Szerkesztve ]

  • Ujfelhasznal

    tag

    válasz Noukoum #411 üzenetére

    Ebben az esetben a kínai gazdaság is összeomlik, és náluk nincs olyan mennyiségű és minőségű szürkeállomány mint az USA-ban. Az utóbbi években kezdték el ezt kijavítani, de a k+f még mindig az ipari kémkedésre korlátozódik javarészt. Sőt, úgy rémlik, hogy 3-4 éve olvastam(szóval bőven a csetepatéjuk előtt), hogy az USA-nak sokkal erősebb a belső piaca, ergo egy hosszú, gazdaságot igénybevevő konfliktust nem bírnának el. Talán nem is akkora hülyeség, ha belegondolunk, hogy a szélesebb rétegek még most kezdenek felzárkózni Kínában.

    A geostratégiai helyzetük meg csapnivaló, be vannak szorulva Ázsiában, max az oroszok(egy darabig), meg a Kim-család a haverok. Kb. olyanok, mint a szovjetek voltak, pont ezért fognak elbukni.

    [ Szerkesztve ]

  • Ujfelhasznal

    tag

    válasz Ezekiell #444 üzenetére

    Egy részét. A másik részét meg a nyugati hatalmak tartják befolyásuk alatt (igaz, ezek főként a franciák, akik szeretnek távolságot tartani, valamint a britek, akik már 75 éve nem találják magukat - és nem is fizikailag vannak ott). Kínai szövetségesek viszont egyelőre nincsenek Észak-Amerika környékén. És nem hiszem, hogy ezt engedné bármelyik elnök is Kubából kiindulva.

    Arra vagyok kíváncsi, hogy lesz-e új Truman-doktrína a kínai térhódítás megakadályozására.

  • Ujfelhasznal

    tag

    válasz Ricardo #446 üzenetére

    Mint írtam is, pár éve feküdtek rá leginkább, de itt van például egy link, amelyre alapozom ezt a kijelentésem. Tehát: közel sem azt mondom, hogy nincs innováció (egy szuperhatalmi ambíciókat dédelgető államból kell, hogy jöjjön), hanem azt, hogy mai napig előszeretettel használják fel a szellemi termékeket. Bár nyilván fogalmazhattam volna árnyaltabban is ezt.

    Az USA most például beindította az űrprogramot. Jelen tudásommal azt mondom, hogy jobb helyzetből indul a Nyugat, mint mondjuk a II. világháború előtt, ahol a kirobbanásig tétlenül nézték a németek fejlesztéseit, és csak azután kezdtek el komolyabban forrásokat áldozni erre.

Új hozzászólás Aktív témák