Hirdetés

2018. december 12., szerda

Gyorskeresés

(#1) Cathfaern

Cathfaern
(PH! nagyúr)

És ilyenkor ha több hangfogadásra alkalmas eszköz is van és valaki hívja a számot, melyik csörög ki? Mindegyik?

Please note that "oh, It works" it is not always the same as "it will always work" - From IT Support

(#2) dajkopali válasza Cathfaern (#1) üzenetére

dajkopali
(HÁZIGAZDA)

"Minden MultiSIM hívószáma a Te előfizetésed fő hívószáma. Beérkező hívásnál minden SIM kicseng (Fő és MultiSIM(ek)) és az egyik eszközön fogadott hívás esetén a többi eszköz is elhallgat. "

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) gabor7th válasza Cathfaern (#1) üzenetére

gabor7th
(őstag)

Mindegyik.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) AnonymusX válasza Cathfaern (#1) üzenetére

AnonymusX
(lelkes újonc)

Igen

(#5) kali válasza Cathfaern (#1) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

Beérkező hívásnál minden SIM kicseng (Fő és MultiSIM(ek)) és az egyik eszközön fogadott hívás esetén a többi eszköz is elhallgat.

Forrás: [link]

Látom, közben be is lett már idézve.

[ Szerkesztve ]

(#6) hyperspace

hyperspace
(őstag)

Aki csak netet akar megosztani egy további készülékkel (tablet, autó stb.), annak megmarad a Duonet féláron. :)

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#7) AnonymusX válasza hyperspace (#6) üzenetére

AnonymusX
(lelkes újonc)

Kivéve ha a korlátlan netet akarja megosztani.

(#8) azbest

azbest
(PH! nagyúr)

wow, ez érdekesen hangzik. Visznont máris magam előtt látok néhány vicces szituációt. Például olyan appoknál, amikor sms-ben küld a rendszer aktiválást és az app automatikusan feldolgozza azt, az lehet majd a másik telefonon is triggereli az eseményt (ha az appban nem figyeltek rá, hogy csak akkor figyelje az sms-t, amikor kifejezetten várja). :)

(#9) janeszgol válasza azbest (#8) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

SMS csak a "fő készülékre" jön, a megosztottra nem.

Ebben van fantázia. Pl butateló+okosteló, okosteló+simes tablet.

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#10) laleh

laleh
(PH! addikt)

Jó kezdeményezés lesz szerintem.

Ha fontos, inkább telefonon: 06302832078 Apple garanciális ügyintézés: törött is!

(#11) ledgeri

ledgeri
(PH! kedvence)

Vajon miért csak egy slide-ot ért az, hogy figyelj az eszközeidre... Hoppá!

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#12) UnA válasza ledgeri (#11) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Egy nem elég? ;)

(#13) G.FeT

G.FeT
(tag)

Na ez jól hangzik. Elvileg a Telenornak már van hasonló szolgáltatása a mobilnetre vonatkozóan (adatmegosztó SIM), de annak havidíja van, ezért eddig nem vettem igénybe. Pedig van egy beüzemelésre váró, mobilnetre képes laptopom, de szép is volna...

90-es évek? Az nem tavaly volt?

(#14) edk- válasza G.FeT (#13) üzenetére

edk-
(senior tag)

Ennek is havidíja van. 990 Ft másodkártyánként, ami több, mint a telenoros adatmegosztó díja.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://is.gd/edkelado

(#15) FLD1987 válasza edk- (#14) üzenetére

FLD1987
(lelkes újonc)

Viszont lehet korlátlan mobilinternet SIM kártyát kérni olcsón a Telekomtól, ha van korlátlan mobilinternetem a Telekomnál*. Az olcsóság alatt azt értem, hogy nem kell 3 darab korlátlan mobilinternetet tartalmazó előfizetést kötni, hanem elég 1 előfizetés, amihez 3 darab SIM kártya van**.
*Tudomásom szerint a Telenor és a Vodafone nem ad olcsón korlátlan mobilinternethez SIM kártyát.
**1 Fő SIM és 2 mellék SIM.

Acer Aspire 5 A515-51G-33Q0; Huawei Mate 9 Dual SIM; Alcatel Pop 4 (6)

(#16) malnabokor

malnabokor
(senior tag)

A Telekomnál lehetett eddig is tandem kártyát kérni havi kb. 500Ft-ért, igaz az csak adat colt, de annyiért már inkább ráböktem a telefonon a hotspot gombra. Így telefonhívással már érdekesebb a dolog.

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#17) FLD1987 válasza malnabokor (#16) üzenetére

FLD1987
(lelkes újonc)

Magánszemély eddig nem tudott külön adatmegosztó SIM kártyát kérni korlátlan mobilinternettel. Nem kell a fő telefon mellé külön adat SIM kártya és korlátlan Skype vezetékes és mobilhívás. Nekem ez most pénzspórolás lesz még akkor is, ha 4990 HUF lesz a korlátlan mobilinternetet biztosító MultiSIM, amíg 990 HUF a korlátlan mobilinternetet biztosító MultiSIM, addig még több pénzt tudok megspórolni. Én csak korlátlan mobilinternetet használok, korlátlan SMS, korlátlan beszélgetés változatban. Vezetékes internetet kb. 3 éve használtam utoljára (2015. év). Mobilinterneten nézek filmeket az HBO GO online videotékában, hallgatok zenét a Spotify segítségével, stb. Kb. 100 GB - 200 GB között van az adatforgalmam minden hónapban, ezért kell a korlátlan mobilinternet, de havonta 1 TB adatkeret is elég lenne nekem minden hónapban.

(#18) edk-

edk-
(senior tag)

A Telenor üzleti ügyfeleknek és flottáknak nyár végéig adott ki adatmegosztót korláltlan netes SIMekhez. A korábban kiadottak nem szűntek meg. Így van sokaknak, így nekem is két korlátlan netes SIMem összesen havi 5800 Ft-ért. Azt nem tudom, hogy lehet-e igényelni még ettől a flottától. Egy másik flotta havi 3900-ért adja a korlátlan netes SIMek darabját (főkártyát és adatmegosztót is). Tudomásom szerint itt most is lehet igényelni. Bővebben a szaktopikban.

(#19) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Igénylem.

Futáshoz szoktam mobilt használni ,viszont a nagy mobilt kényelmetlen vinni.

Sokkal inkább beneveznék egy olcsóbb, esetleg régebbi kis mobilra

(#20) simauser válasza gabor7th (#3) üzenetére

simauser
(újonc)

Egy élmény lehet, amikor végigmegy egy ÁSZF változtatás sms kampány. Pittyeg, röfög, kattog, nyüszít minden otthon 😂

Pláne a hanghívásos figyelmeztetés adategyeztetéssel kapcsolatban, ami addig hív, míg meg nem hallgatod 😂

[ Szerkesztve ]

(#21) ANOka válasza simauser (#20) üzenetére

ANOka
(senior tag)

Szerintem drága!

(#22) polo493

polo493
(fanatikus tag)

10e ft a korlátlan internet a telkomnál ami rablás sztem telenornál 6e ,a T mindig lehúzós szutyok marad

[ Szerkesztve ]

(#23) edk- válasza simauser (#20) üzenetére

edk-
(senior tag)

Az SMS csak a főkártyára érkezik. Havidíjasnak nincs adategyeztetés. MultiSIM csak havidíjashoz lesz.

(#24) kali válasza polo493 (#22) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

Ezzel csak egy nagy gond van, a Telenornál már nem lehet előfizetni arra az olcsó(bb) korlátlan Hello Data csomagra, mivel megszüntették, már csak azok használhatják (még egy ideig), akik korábban megtették azt.
Telenor flottában is többen jelezték a fórumon, hogy (napi) korlátos lett a korlátlan net, várhatóan szépen lassan korlátozzák minden előfizetőnél az új szabályok szerint.
Ügyfélszerzésről szólhatott (az eladás előtt) a Telenor olcsó(bb) Hello Data korlátlan konstrukciója, de a hálózat sok helyen nem bírta, így az új tulajdonos vélhetően emiatt és esetlegesen anyagi érdekből sem hagyta/hagyja meg úgy, onnantól pedig nincs miről beszélni a másik szolgáltató lehúzós árazásával kapcsolatban.
Jelenleg úgy áll a dolog, hogy ha korlátlan mobilinternetet akarsz a Telenornál, akkor az csak a legdrágább Blue+ XXL csomagban adott, ami konstrukciótól függően 15.990 Ft - 18.990 Ft havonta, de még akkor is van már napi (35 GB) korlát, szóval nem minden tekintetben korlátlan az sem.
Nem akarok a te szavaiddal visszakérdezni, hogy akkor most mi is a helyzet...

[ Szerkesztve ]

(#25) polo493 válasza kali (#24) üzenetére

polo493
(fanatikus tag)

Nyilván Telekomnál sem lehet torrentezni a "korlátlan"10e ft os nettel

(#26) kali válasza polo493 (#25) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

Lehet, de csak csökkentett sebességgel és az úgy van jól, mert a mobilinternet nem arra való.
Én tavaly aktiváltam a Telekomos korlátlan mobilinternetet, amiatt csak 8898 Ft és amíg ki nem kapcsolom, annyi is marad, de ez már csak részletkérdés.
Mindentől függetlenül, jobb ár-érték arányú lett a Telekom korlátlan csomagja, pláne ha az új MultiSIM opciót is nézzük.

(#27) polo493 válasza kali (#26) üzenetére

polo493
(fanatikus tag)

na látod ott se lehet torrentezni,Magyarország legdrágább szolgáltatója ,ami szolgáltat ennyiért egy nagy rakás trágya ,mind falun vezetéken mind parabolán tv,internet..ki viszik a profitott az országból és látszat fejlesztéseket csinálnak ez a T állami támogatás lenyúlják támogatnak filérekért sportot ezt azt de a nagy lóvét lenyúlják,dolgozókat is kizsákmányolják

[ Szerkesztve ]

(#28) kali válasza polo493 (#27) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

Mint írtam, a maga módján lehet torrentezni, de nem is arra való a mobilinternet.
Bár a stílusod és szóhasználatod miatt nem kívánom különösebben folytatni ezt a diskurzust, de azért nézz utána, hogy melyik szolgáltatónál van jó ideje VoLTE/4G hanghívás, 3CA mobilhálózat...stb., szóval a Telekom szépen fejlesztget, ráadásul egyre jobban figyelmbe veszi a felhasználói elvárásokat is, jó példa erre a Maraton csomag, a most bevezetett MultiSIM és hasonlók, amik a többi szolgáltatónál nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#29) polo493 válasza kali (#28) üzenetére

polo493
(fanatikus tag)

mit nem értesz azon, hogy giga vállalat állami pénzből fejleszt ,lenyúlja a profitot és kiviszi látszat fejlesztések amit szarul működnek drágán,lehet mondani hogy mihez-kihez képest ,akkor is trágya marad amit adnak.

[ Szerkesztve ]

(#30) gsmhuszarka

gsmhuszarka
(újonc)

Na végre egy Telenor fanatikus :D

Bujon már a telenor a hulladék ZTE egységeivel stb.. olyan élvezetes az ő általuk kiépített Telekommunikációs hálózat stabilitását figyelni ..

Azért ne felejtsük már el hogy a Telekom nem keveset letett .. illetve Huawei még mindig oda teszi magát ezeknek az eszközöknek a tervezésében stb..
Minden szolgáltatónak megvan a maga hibája ..

De Telenor részemről felejtős :D
:R

(#31) FLD1987 válasza polo493 (#29) üzenetére

FLD1987
(lelkes újonc)

Magyar államhoz közel álló emberek is a magyar államtól kapott pénzből élnek és szarul végzik el a munkát, pl. szarul világító drága lámpák. Ha céget alapítasz, akkor neked is fontos lenne, hogy nyereséges legyen a céged. A gondolkozásod alapján csak olyan cégektől szabadna vásárolni, amiknek magyar a többségi tulajdonosa. Viszont így nem szabadna okostelefont, laptopot, autót, stb. használni. Audi, Mercedes, BMW, stb. sem azért akar Magyarországon lenni, hogy a megtermelt nyereséget odaadják a magyar államnak. Vodafone és Telenor is kiviszi a nyereséget és a tulajdonosnak adja és nem csak a Telekom.

(#32) enginev3.0 válasza janeszgol (#9) üzenetére

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Tényleg csak a fő kártyára jön sms?

Engem nagyon érdekel a dolog, tegnap voltam is bent a helyi telekomba, de a csajok kérték, hogy menjek már vissza pár nap múlva, mert még nem tanulták meg hogy kell csinálni :)))

Korlátlan net mellé 990ft-ért ajándék, tabletbe stb... helyre :K

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#33) Somatom válasza kali (#26) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)

Azt lehet tudni, hogy a Telekomos korlátlan net az NAT -olt, vagy publikus IP -t ad?

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a "#79335424" Nick alatt olvasható.

(#34) kali válasza Somatom (#33) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

Nekem az IPv6 publikus, az IPv4 NAT-olt.
Lehet kérni csak publikust is.

(#35) Somatom válasza kali (#34) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)

Köszi!
Nekem is az a korábban említett, 5800Ft -os, két SIM -es, Telenor hálós, flottás netem van. Tökéletesen elégedett vagyok vele, de mivel a Telenor csukogatja be a kapukat, ezért jó képben lenni a lehetőségekkel arra az esetre, ha ugrani kell.

Harley is the best (Dyna Sport 2003). Az első 25 ezer hsz. -em a "#79335424" Nick alatt olvasható.

(#36) azbest válasza enginev3.0 (#32) üzenetére

azbest
(PH! nagyúr)

a magyar oldalon nem nagyon láttam erről infót, de a német telekomnál például azt olvastam, hogy az egyikre jön. Viszont náluk kiválasztható egy jelkombinációval, hogy melyik legyen aki kapja. Szóval azoknál nem muszáj a simet cserélgetni, ha másik eszközben akarod az sms-t.

(#37) polo493 válasza FLD1987 (#31) üzenetére

polo493
(fanatikus tag)

nem mondtam hogy máshol nem így megy,am telenor is Huawei modemet ad régóta.
az a véleményem ,hogy a Telekom lehúzósabb cég ennyi ,amit meg adnak drágán az kevés vagy trágya minőség.

(#38) slowly

slowly
(újonc)

elővettek egy 20+ éves feature-t, jeee :D

(#39) Somatom válasza polo493 (#37) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)

Sztem félreérted. A Telenor hálózatára (vagyis a tornyokra és egyéb berendezésekre) vonatkozott a vélemény. Ezeket a ZTE biztosítja a Telenornak.

(#40) gsmhuszarka válasza Somatom (#39) üzenetére

gsmhuszarka
(újonc)

Amit hagyjunk hogy milyen .. :D :W

(#41) Somatom válasza gsmhuszarka (#40) üzenetére

Somatom
(PH! kedvence)

Jónak írod. :) Cirka 1996 -ban, egy Nokia 1011 volt az első telóm és már az is Pannonos/Telenoros volt. Összességében elégedett vagyok velük. Az más kérdés, hogy milyen változásokat hoz az új tulaj.

(#42) btprg

btprg
(kvázi-tag)

Már kb. 2 éve használom a T-nél az előfizetésemet úgy, hogy havi 500 forintért van egy másik SIM kártya amivel csak a mobilinternet működik, hívásra nem jó. Ehhez képest mi az újdonság ebben az új MultiSIM dologban?

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#43) kali válasza btprg (#42) üzenetére

kali
(Jómunkásember)

Ha a Duonet SIM kártyára gondolsz, akkor az korlátozott a funkciók tekintetében a MultiSIM-hez képest.
A Duonet SIM csak a mobilinternet megosztására képes, ráadásul bár nem külön előfizetés, de saját, a fő előfizetéstől eltérő hívószámmal rendelkezik.
A MultiSIM megkapja a fő előfizetés hívószámát és nem csak a mobilinternet, hanem a hívások is átvihető arra a fő előfizetésről (több eszközön kicseng egyszerre és bármelyiken fogadhatod a hívást, vagy kezdeményezhetsz is bármelyikről) ráadásul eSIM képében is működik.

(#44) btprg válasza kali (#43) üzenetére

btprg
(kvázi-tag)

Ó, értem, köszi :)

"Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

(#45) Maxximus válasza btprg (#44) üzenetére

Maxximus
(őstag)

A Vodafone-t felhívtam, hogy mikor lesz náluk is Multi Sim-re "válasz", fingjuk sincs röviden...e-sim dettó... :N

Note8Ds,S8P+DEXII+GearS,HuawW2+GearVR324+Gear360*iphoneX**N7(II)*iPad PRO9,7"(LTE)*VIDEO:DJI Osmo2,Mavic AIR*ZENE:FiioX5III+iBassoP5,DragonFly Red,Furutech ADL,AKG N90Q,545,845BT,BOSEQC25,LCD2,Sony MDR1000X

(#46) Keem1

Keem1
(PH! addikt)

Miért van az, hogy az itt felmerült kérdések és csodálkozások mindegyikére ott a válasz a cikkben linkelt Telekom oldalon? :DDD
Igen, sms, kicsengés, stb. mind benne van. :U

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#47) lugosi válasza Keem1 (#46) üzenetére

lugosi
(PH! félisten)

Ne viccelj már, még a duonettel is keverik. Ezek már apróságok.

Egyébként jó szolgáltatás, én be fogok rá fizetni, ha kiforrja magát a kezdeti gyerekbetegségekből.

(#48) Cerebellum

Cerebellum
(őstag)

Ausztriaban 5 eve hasznalok ilyet...

A harmonika nem hangszer. A harmonika egy életforma.

(#49) Keem1 válasza lugosi (#47) üzenetére

Keem1
(PH! addikt)

Én is tervezem, van itthon egy mifim, amit vagy külföldön kinti simmel használtam csak, vagy ha épp volt feltöltős SIM ajándék nettel. Így viszont utazáskor jó lesz a lapotomhoz, nem kell a telefon aksiját meríteni a netmegosztással.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 edge | Nexus 7 (2013) | Dropbox reg: https://goo.gl/6rOnTn | OneDrive reg: https://goo.gl/7VH7RU ... Mindketten +500 MB-ot kapunk. Te is, én is.

(#50) lugosi válasza Keem1 (#49) üzenetére

lugosi
(PH! félisten)

Nekem ez az e-simmel együtt lesz nagy dobás, úgy lehet második számunk a családban, hogy minden érintett telefonján kicsörög, és “aki hamarabb felveszi”.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.