Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greeneye166

    aktív tag

    Véleményem szerint is kapzsiság áll a dologban és helytelen az üzletpolitika

    MERT: Egy dolgot szerintem először meg kell etetni a vevővel és utánna el fogja kérni a desszrtet is mert jól néz ki.
    Ha egy kocsi alapára alacsony, akkor sokan veszik majd szépen lassan ráköltenek egy irreális összeget. Meggyőződésem, hogy egy elektromos ablak, tükör filléres anyagköltség, de mégis horribilis árat elkérhetnek érte, mert extra.

    Átfordítva: A sugárzás ugyan digitális de egyirányú. Innentől kezdve az adatforgalom mennyisége alapesetben nem függ a felhasználók mennyiségétől. Ez a szolgáltatás tehát nem lehet időarányosan fizethető, mert az nevetséges. A havidíjnak csak az infrastruktúra kiépítésének, fenntartásának csak egy részét kell fedeznie.
    A biznisz akkor kezdődik, ha elkezdjük igénybevenni az adott extrákat, ahogy az autós példában is írtam. Pl: 800Ft havidíj mellett egy visszanézés 95Ft/óra. Mivel az emberek lusták, ezért gyakran fogják használni. Számlázása óránkénti és mivel kevés műsor kevesebb egy óránál ezért egy visszanézés gyakorlatilag 190Ft lesz. Ezért már kérhetnek többletpénzt, mivel plussz adatküldést jelent.
    Továbbá pl:
    200Ft teletext havidíj
    1500Ft reklámmentességi havidíj
    500Ft/alapcsomagon felüli adó/15 nap

    A felsorolt extrák mind opcionálisak és részben alapdíjas SMS-el, részben menün keresztül kérhetőek, mondhatóak le.

    Eredmény:
    -Halmozottan több előfizető FIX 800Ft alapdíjal, ami összességében nem olyan kevés
    -Több eladott készülék, újrakötött előfizu (cikkben is elhangzott, de jelen stratégiával szerintem még több lehetne)
    -Nagyobb szabadság érzete a felhasználónak, állandó kísértés az opciók felé ->rendszeres fogyasztás (hát ezt tényleg vissza kell nézni, csak 95, max 190Ft...basszus megint lecsúsztam róla! Na mindegy ez még belefér..ez a TXT meg csak 200Ft és azért nagyon hasznos dolog ennyiért stb stb)

    Megj: Magamból indultam ki tehát én is néha bevállalnám az extrákat.
    Lehúzni az embereket sohasem tisztességes, de attól még elfogadott és használatos.
    Az itt leírt forma is lehúzás, de hiányzik belőle az átlátszó kapzsiság és átb...ás.
    Itt mindenki magával cseszhet ki és meg is fogja tenni! :DDD

    [ Szerkesztve ]

    > kiregisztrálva, ne küldj privátot <

Új hozzászólás Aktív témák