Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz ROBOTER #4 üzenetére

    Elárulom neked, hogy ez akkora urban legend mind ide Mokszva... Nem ez ösztönzi hülyeségre a fejlesztőket... Teljesen más a probléma forrása.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz ROBOTER #46 üzenetére

    Jézus ereje.... :Y

    Csak tovább rontod az amúgy is rossz helyzeted... Nem erre gondoltam, de totál nem vagy képbe milyen a szoftverfejlesztés...

    Láttam már ilyen ügyfelet. Excelbe összehúzott magának egy design-t, vagy HTML-be összehákolt valamit, aztán utána meg jött, hogy kéne neki weboldal. Már majdnem kész... Meg értetlenkedett a fejlesztési idő és ár viszonyában mert neki pár óra alatt megvolt... De hát kipróbálta!!! És ez nem mai történet, úgy látszik a fejekben azóta is erős zavar van.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz ROBOTER #50 üzenetére

    A magad fajta szakértő ügyfelek miatt kellett mindig kompromisszumot kötni...

    A helyesírásom lehet nem 100%, de ide nem is kell hogy az legyen... 2 szóban volt ilyen toldalek ami fájhatott. Nekem meg az egész hozzászolasod alatt ez volt az érzésem.

    Amúgy meg Bill te vagy az? 600 kB még mindig mindenre elég?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz #11114240 #58 üzenetére

    Általában ilyen problémák miatt indul el a sz@rlapátolás:
    1. Rossz specifikáció. -> Később extra munkát igényel.
    2. Olyan extra funkciót kérnek ami alapjaiban érinti az alkalmazást. Újra kell írni néhány dolgot.
    3. Rossz becslés miatt elkezdenek "kompromisszumot" kötni.
    4. Tervezés hiánya.
    5. Management inkompetenciája.

    Mivel minden időre megy, ezért annak közeledtével a pánikfaktor is növekszik... Sokszor üzleti döntés van egy adott technológia használata mellett nem szakmai. Ami azért probléma, mert feladathoz választunk eszközt és nem eszközhöz feladatot. Így az eredmény minimum kétséges.

    De könnyebb azt mondani, hogy hülye fejlesztők minek nekik ennyi meg annyi memória... Közben meg ez egy jóval komplexebb dolog annál minthogy ennyiből lerendezzük a témát.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz #56573440 #62 üzenetére

    Értem. Az extra funkciók miatt újraírt programrész és a rossz spec miatt kell örülni a droidon a 10 giga memóriának.

    Aztán olyan kódot láttál-e már amin 20-30 fejlesztő dolgozott összesen az elmúlt 5 évben? (nem feltétlenül egyszrre) A fűrész 8 része egybevéve kevésbé ocsmány mint az...

    Van a baráti társaságban + melóban körülöttem vagy 30-40 kóder. Amit látok az max a 4-5-ös pont mint reális gond, de aki akar és tud is, az fog is rendes kódot írni. Bármikor. Nyomás alatt is. Csak már nem igazán vannak keretek amibe bele kell férni, akkor minek polírozza még egy kicsit, hogy kevesebb legyen az igénye, van úgyis 4-8-16 giga, elfér.

    Úgy látom ki kell mondanom mert másképp nem lesz érthető. A "kóder" azt csinálja amit a senior fejlesztő meg a team lead mond neki. Ők meg azt amit a projekt manager kiharcol magának a vezetésnél... Ha azt mondják, hogy te márpedig A keretrendszert használsz, B platformon C technológiával együtt, akkor azt fogod csinálni. Vagy nem?

    Van erre egy nem túl kedves mondás amit nemrég hallottam. "Ha kecskeszar alakú házat kérnek akkor azt kapják"

    Cimbora szupersztár lett az új cégénél, ahol kb egy nap alatt -mivel nem szóltak hogy nem lehet megcsinálni az adott ügyfél által évek óta sérelmezett hibát- megoldotta. Csak újra kellett írni azt a 16 sort, ami az adatbázis lekérdezést csinálta, mert lehet hogy az előző projekt ahol használta a kóder jól ment, de itt 2 másodperc alatt futott le. Fél óra alatt írt egy rendeset, és az ügyfél a főnököt hívta fel, hogy nem tudom ez ki volt, de azonnal koronázzák meg.

    Mondjuk ez is milyen már?! Évek óta fennálló probléma, és le van tojva? Azért ez is elárul valamit arról a cégről... Ha elég alacsony a léc akkor nem nehéz átugrani.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák