Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ZolaMan

    tag

    válasz Alpi. #19 üzenetére

    Köszönöm a szakmai hozzászólásokat! Jó ilyet olvasni!

    OK, a többprocesszoros rendszereknél a memória sebesség a gyakorlatban hogyan összegződik, arra vonatkozólag még fogok méréseket végezni.
    Nyilván AIDA néni, annyit mond a prociknak full synth tesztben, hogy "Uraim írjátok tele valami mintával a memóriátokat, ahogy a csövön kifér" és akkor ész nélkül elkezdik írni olyan adattal, aminek az előállítási költsége kvázi nulla, tehát csak a RAM és a memóriavezérlő közül lesz valamelyik a bottleneck. Így a procik számával gyakorlatilag lineárisan skálázódni fog a sebesség.

    De a memória sebesség/késleltetés hangolásának ténye szempontjából ez a "hány channel" téma irreleváns. Jelentősen lehet gyorsítani ettől függetlenül tapasztalataim szerint.

    A "falba ütközés"/"túl nagy a sávszél" jelenséget én is kimértem többször is, például Haswell Xeon prociknál hiába húztam 1600MHz fölé a sebességet, az írási sebesség nem nőtt tovább 50GB/s fölött. Az olvasás viszont szépen felment még 70GB/s fölé is 1 procis quad channel felállásban. Ez persze összességében még mindig valamekkora gyorsulást eredményez 1600MHz fölött is.

    Tehát nyilván vannak fizikai határok, amit vért izzadva sem lehet átlépni, de azért rengeteg trükk van, amivel sokat lehet nyerni.

    [ Szerkesztve ]

    HW/SW/Sim/Mod/OC

Új hozzászólás Aktív témák