Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz hunyusviktor #38 üzenetére

    Az, hogy a speedtesten, vagy bárhol máshol mit mérsz, nekem nem releváns.

    Engem egy dolog érdekel, azok pedig a vonali paramétereid, azt pedig egy sm50b-s képkivágás tudja prezentálni.

    Ha a program nem megy, annak két oka lehet:

    1. Router van géped és a modem között. Így nem is fog menni soha.
    2. A géped nincs a modeméval egy alhálózatban. Utóbbi esetben állítsd a géped IP címét 192.168.1.2-re a maszkot pedig 255.255.255.0-ra és menni fog.

    De pontosan ezért írtam, hogy ez haladóknak való dolog, aki nem tudja egy meglévő címből kitalálni, hogy a gépén mit kell megadni, mitöbb nincs tisztában egy helyi hálózat alapvető működésével sem, az inkább ne vágjon bele, mert több kárt csinálhat, mint hasznot.

    Egyébként ha más modemmel jóval gyorsabb, akkor javaslom a modem cseréjét, mivel valószínűleg elfáradt benne néhány alkatrész.

    kacsa7: és mindenki, akinek nem világos:

    Amit az sm50b kiolvas, vagy bármilyen modem kezelőfelületén látsz, azok szinkron sebességek vagy szakszóval bitsebességek. Mivel a hálózat működéséhez is szükség van sávszélességre, amit csak a rendelkezésre álló össz kapacitásból tudunk elvenni, meg ugye a hibajavítás is sávszélességbe kerül, így összességében azt lehet, mondani, hogy a modemből kiolvasható bitsebesség 83-85%-a az, ami a felhasználónak "ténylegesen" rendelkezésére áll. Ez azt jelenti, hogy a te 6,8Mbited pontosan annyi, amennyit kapnod kell.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák