Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ripla

    őstag

    válasz Tnil #43 üzenetére

    a klasszikus cyberpunk hangulata és kinézete olyan mint pl. a szárnyas fejvadász illetve a johnny mnemonic.
    korrupt jövő, grafitti és szemét mindenfelé, túlnépesedett emberiség, implantok, hackerek, netrunnerek, cyborgok, drogok, repülő autók, brutális méretű szegénység és olyan hatalommal és egymással szó szerint halálos küzdelmet vívó cégek, akiknek a hatalma túlmutat még a politikusokon is.
    viszont ha mai viszonylatban nézem a dolgokat, akkor manapság már cyberpunk-nak mondható filmek közül pl. a matrix, illetve játékok közül a deus ex és a hard reset.
    de a mirror's edge az nem ilyen. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Chapel

    addikt

    válasz Tnil #43 üzenetére

    Egy mondatban megadom a választ: William Gibson: Neurománc.
    Amúgy meg Szárnyas fejvadász (ha filmben is látni akarod) a tipikus, klasszikus cp hangulatot árasztja.
    Én nem tudok betelni azzal a világgal :)
    (És még sok-sok alap mű van persze, ez csak egy)

    De amit a kolléga leírt, azok a stílusjegyek. Szóval bár imádom a ME-t, az nem igazán ez :N

    Ha egy k..szott jó könyvet szeretnél a témában ami (szerintem legalábbis) jóval emészthetőbb mint Gibson műve, akkor Snow Crash

    Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

  • tobal

    tag

    válasz Tnil #43 üzenetére

    Én már lassan nem is merek ebben a témában írni, ugyanis kiderült az előző topicban, hogy nem értek hozzá. Az előző topicban mondjuk az is kiderült, hogy többek közt a dredd, és a snow crash sem cyberpunk... ja és a szárnyas fejvadászról is, mert abban nincs virtuális valóság :D

    Na mind1, szóval félve jegyzem meg, hogy a Mirror's Edge-ben minden alapvető dolog megtalálható, hogy cyberpunk-nak lehessen nevezni. Az egyetlen dolog, ami miatt az itteniek nem tartják annak, hogy túl fehér, nem esik mindig az eső, és nem a neoncsövek sápadt fényénél kell ugrálni. Szóval én cyberpunk-nak tartom, de az én szavamra ne adj, én nem értek hozzá.
    Ja egyébként Bari Máriusz, aka Damage Von Rock is cyberpunk-nak tartja a Mirror's Edge-et, aki egyébként könyvet is írt a cyberpunk-ról (vagy legalábbis részben arról), és bárki, aki ebben a scene-ben mozog (akár itthon, akár külföldön), ismeri a nevét. De gondolom akkor ő sem ért hozzá.

    Kömlődi Ferenc forogna a sírjában... ha halott lenne :D.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák