Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • smkb

    őstag

    És a Hondo alapúak? Mert az AMD demózgatta őket, de nem ngyon hallottam, hogy a gyártók szórnák őket a piacra a Win8 megjelenésekor (mindenki mindenhol csak az atomosokat mutogatta, jelentette be)... azokkal mi a helyzet? Miért nem árasztják el a piacot?

    [ Szerkesztve ]

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz smkb #1 üzenetére

    Hivatalosan még nincs bemutatva így a gyártók sem mondhatnak semmit.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz smkb #1 üzenetére

    Mindenkinek kussolnia kell róla. Semmi specifikáció, semmi demó, semmi dátum, semmi adat, amíg hivatalosan el nem startol. Ezek a Hondo APU-ra a szabályok. Az AMD megmutatta, de ők is csak játékot engedtek rajta futtatni, illetve Anand kedvéért összemérték a Tegra 3-mal, de ennél több nincs.
    Ugyanezek a Qualcomm és a TI tabletekre is a szabályok. Láthatóan mindenki kussol róluk. Persze igazából semmi titok nincs, de egy gyártó egyénileg választja meg a stratégiát. Minden megoldásra látok tableteket, attól függetlenül, hogy az AMD, a Qualcomm és a TI csendet rendelt el a saját platformjaira vonatkozóan. Nyilván utóbbi stratégiát csak akkor érdemes alkalmazni, ha valami nagy dolog készül a háttérben, mert annak lesz akkora átütő ereje, hogy a megjelenéskor elvonja a figyelmet arról a termékről, amelyről már mindenki olvasott egy rakás cikket korábban.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • smkb

    őstag

    válasz Abu85 #3 üzenetére

    "Nyilván utóbbi stratégiát csak akkor érdemes alkalmazni, ha valami nagy dolog készül a háttérben, mert annak lesz akkora átütő ereje, hogy a megjelenéskor elvonja a figyelmet arról a termékről, amelyről már mindenki olvasott egy rakás cikket korábban."

    Nana :) Hát ezekre pont AMD részről láttunk az utóbbi időben erős ellenpéldákat, hogy a nagyon agyonhallgatott termékek nem véletlenül nem kerültek mutogatásr a siralmas teljesítményeik miatt... úgyhogy én nem bíznék ebben, hogy azért kussal a Qualcomm, TI, AMD stb, mert akkora nagy lesz az átütő erő... inkább arra tippelek, hogy szimplán alig épít ezekre valaki terméket ..., mert az egy dolog hogy teljesítmény adatokat nem adnak ki, de az hogy az Asus, Samsung, HP, Dell stb jönnek AMD alapú Win8 tablettel, vagy Qualcomm, TI alapú Win8 RT tabletekkel, azt elárulhatják. Abban az égvilágon semmi titkolnivaló nincs, sőt....

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz smkb #4 üzenetére

    Hát ezekre pont AMD részről láttunk az utóbbi időben erős ellenpéldákat, hogy a nagyon agyonhallgatott termékek nem véletlenül nem kerültek mutogatásr a siralmas teljesítményeik miatt..

    Én siralmas AMD termeket nem láttam az utóbbi években, legfeljebb valamivel gyengébbet mint ami konkurenciának van viszont ami az Atomokkal történik mostanában az tényleg siralmas.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • smkb

    őstag

    válasz atti_2010 #5 üzenetére

    A Bulldozer és HD7990 volt az utóbbi idők, legjobban agyonhallgatott sumákolt AMD terméke... hatalmas átütő sikerek lettek, és igazán remek termékek...tényleg.

    Az, hogy az Atom mekkora retek, vagy nem, azt mindenki tudja már ezer éve. Szimplán kicsit már unalmas, hogy az utóbbi 1 hétben más sem jelenik meg, mint hogy a Clover Trail milyen szar, hogy ahhoz nincs driver, hogy az így szar úgy szar. Minden második cikk második fele végül abba torkollik, hogy az Intel Atomja mekkora gány. Ok. Akkor lássuk a másik oldalt. Lássuk, hogy mi a szuperjó, kik forgalmazzák a szuperjó termékeket, kik gyártják, hol kaphatók, mikor jelennek meg, mikor foghatom a kezemben stb... szomorú, hogy semmilyen mobilipari termékről szóló cikk, nem képes születni Atomgyalázás nélkül mostranra. Én sem tartom semmire az Atomot, vannak más favoritjaim, de ez a totális egyoldalúság nagyon erős, másrészt építőbb jellegű tartalom is lehetne a cikkekben a gyalázáson kívül, a jó termékekről.

    Komolyan, mintha itt valami küldetés lenne, hogy "mindennapi anti Atom cikkünk add meg nekünk ma" és sulykoljuk mindenkibe ha kell ha nem, ...

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz smkb #4 üzenetére

    Eddig semmit sem titkoltak ennyire. Mindenről mutattak korábban legalább egy apró részletet. A Hondo APU-t nagyon titkolják. Csak egy belső marketingslide-ot láttam. Mivel nem köt még az NDA, így le tudom írni, hogy a Clover trail volt táblázatban a Hondóval és a programfuttatás oldaláról volt az egész kivesézve.
    Fel volt sorolva, hogy legacy App ... pipa mindkettőnél, míg a DX11/DirectCompute/C++ AMP/OpenCL/UVAPI App esetében csak a Hondónál volt pipa. Ezeket ugye csak a Hondo képes futtatni. Emellett ott volt, hogy 2k (ugye ez 2000-et jelent) alkalmazás van a Windows 8 piacterén, ami oda volt írva a Clover Trailhez, míg a Hondóhoz az AMD e mellé még odaírta, hogy +500k Android Apps. Ez van a gyártók felé leadva. A többi slide-on is dolgoztam, de csak ezt sikerült megtekintenem. Egyelőre mindent nagyon titkolnak. Az biztos, hogy teljesítményben, szolgáltatásban és funkcionalitásban nem fogja tudni semmi verni. Toronymagasan a mezőny előtt van. Tekintve, hogy Brazos alapokra épül, így ez szintén nem meglepetés. Ami egyedül kérdéses az az üzemidő.
    Ezt hiába kéred, hogy árulják el. Nem teszik meg, ha a Qualcomm, TI és az AMD erre kéri őket.
    Azt biztosan tudom, hogy az Acer épít tabletet a Hondóra, míg a HP a Qualcommra. Ezt sem tőlük tudom, de tudom. Pár fejlesztőnél Acer és HP gyártotta a devcsomag van konkrétan. Azt is tudom a fejlesztőktől, hogy egyedül a Clover Trailnek nincs fejlesztői csomagja, de még dokumentációja sem. Olyannyira nem létezik a rendszer, hogy mindenki a Cedar Trailre dolgozik az App írásakor, és majd a megjelenéskor tudják tesztelni, hogy működik-e a program.
    Nem szeretem Charlie írásait linkelni, de amit eddig ismerek erről a Clover Trailről, hogy 800 dollárért jönnek a jobban felszerelt tabletek, nincs fejlesztői csomag és dokumentáció, és belekalkulálva, hogy a PowerVR-rel az Atom már négy éve szenved Windows alatt, az én fejemben is felmerült, hogy nem lehetetlen, hogy kirakatterméknek csinálják. És az sem tartom lehetetlennek, hogy ez az egész Bloomberg-féle szoftveres mizéria, vagy a bugos a Win8 szöveg csak kifogás a start késleltetésére. Nem tudom elhinni, hogy pont az energiagazdálkodásért felelős szoftverrel ne lenne kész az Intel. Itt inkább az lehet, hogy a Cedar Trailhez hasonlóan el akarják kerülni a média tesztjeit. Nyilván te is láttad, hogy a Cedar Trailről mennyire kevés teszt született. Egyszerűen a gyártók nem adnak terméket, mert tudják, hogy mi lesz az eredménye. Az asztali verzióról konkrétan egyetlen egy teszt sem látott napvilágot, pedig egy éve megjelent. Szerintem ugyanez játszódik le a Clover Trail esetében is, csak most nehezebb elkerülni, hogy ne legyen a termékről teszt, mert nagy a hype. Ellenben talán megéri megvárni, míg ez lecseng, és akkor talán kevesebb teszt fog születni.

    (#6) smkb: Az Atom nem fos. Ez túl általános. Vannak fos generációk, mint például a PowerVR-rel szerelt verziók. A legutóbb a Cedar Trail. Nyilván ezek a fos termékek hozzájárultak ahhoz, hogy a te általános véleményed is az legyen, hogy az Atom egy fos, de általánosítani azért nem éri meg.
    Amint van hír mindegyikről keletkezik beszámoló. A Tegra 3-as tabletekről volt sok hír. A Hondo APU-ról is két hírben számoltunk be az első leleplezéséről. Arról nyilván nem tehetünk, hogy a gyártók nem mondhatnak semmit a start előtt. A Qualcomm és a TI is titkolja a platformokat, amiről szintén nem tehetünk. Amint lesz kézzel fogható adat, megírom. Azt bátran ki merem jelenteni, hogy a windowsos tabletplatformokról megjelent hírek tekintetében, mi vagyunk az egyetlen magyar média, amely mindenről beszámol. Ezt nagyon nehezen lehet egyoldalúságnak nevezni. Főleg annak tudatában, hogy rajtunk kívül senki sem hívta fel a figyelmet arra, hogy a Cedar Trailhez nem lesz túl jó drivertámogatás. Már az első driver előtt megírtuk, és igazunk lett. Ez tájékoztatás, és nem egyoldalúság.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz smkb #6 üzenetére

    Különösen fura hallgatni épp tőled ezt a panaszáradatod mikor egyetlen hozzászólásodból sem felejted el kihagyni hogy az AMD milyen sz@r cuccokat csinál.

    [ Szerkesztve ]

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • smkb

    őstag

    válasz atti_2010 #8 üzenetére

    Szidok egyrészt bármit ami szerintem gyenge, másrészt hol láttál tőlem itt cikket? :) Érdekelne, mely cikkben szidtam az AMD-termékeit...

  • T_Stark

    őstag

    válasz smkb #6 üzenetére

    Mi a baj a Bulldozerrel?
    FX4100 25, FX6100 28, FX8120 38, FX8150 46ezer...
    Ilyen árakon az Intelnek aztán csupa átütő termékei vannak.

Új hozzászólás Aktív témák