Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csixy

    addikt

    Slax-v15.0.0 (a Slackware alapú). Most épp a RAM-ba töltve. Már kezdem kiismerni.Komfortosodik lassan.Szívtam vele pár napot rendesen, mire rájöttem, hogy USB-s SSD-re nem lehet felrakni, mert SCSI meghajtón nem találja meg a saját fájlrendszerét , de USB-s HDD-n jól érzi magát. Nem kell hozzá systemd boot. Legacy MBR disken megy. Ha fat32-es partícióra tettem akkor windowson tudtam elindítani a bootinst.bat fájlt és működik UEFI és Legacy boottal is, de így nem az igazi a perzisztenciája, mert a changes mappába csak egy changes.dat fájlt hizlalgat, ami ha 4 gigabájtos határt eléri, akkor vége van a játéknak. Ha a HDD első primary partíciójának egy Ext4-es partíciót csinálok és erre másolom a felmountolt iso-ból a slax mappát és ennek boot mappájából futtatom a futtathatóvá tett bootinst.sh fájt, akkor telepíti az mbr bootot és az EFI mappát is kiteszi a gyökérbe, de ezt a BIOS nem látja és emiatt csak a Legacy boot működik. Ezért csinálni kell egy második primary FAT32-es partíciót és abba áttenni az EFI mappát az első partíció gyökeréből és ebbe még belemásolni az initrd.img és az initramfs fájlt és még a szintén a boot mappában megtalálható két png fájlt és átírni a syslinux.cfg fájlt, hogy eme utóbbi négy fájlra mutasson és így már megy az UEFI boot is. A changes mappába így már igazi fa struktúrás változásokat ment.

    Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

Új hozzászólás Aktív témák