Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz Lenry #28 üzenetére

    A tescos 30ezres az pont az a kategória ami ha komolyan van használva még fél év se kell neki és mehet nagy generálra.

    Szép bicó, bár én mondjuk az ellentét vagyok az ügyben, hogy a "fajtisztaság" megmaradjon.

    Nekem egy Swinn-csepel kempingem van (ez fontos.. a régi szoci kempingek teljesen mások... lényegesen jobb minőségűek, meg pár ponton mások a méreteik)
    Visszatérve a kempingemre, a héten szereztem egy komplett nexus 3 szettet, az tervezem beletenni, hogy jobb legyen a különböző terepviszonyokban. Ezen kívül távlati tervem valami dupla falú felni a keréknek mert a gyári - még az pár része.. jól bírja... mértékkel, tehát a gyári felni vékony acél lemezfelni, amit ha szeretném hogy ne legyen benne 8-as akkor havonta centrírozhatom.. Valószínű BMX felnit fog kapni, belemegy és jóval erősebb, hátra a nexus 3 adott, és előre is kap majd BMX agyat. Ezen kívül az első tárcsa lehet majd nagyobb lesz, de ez attól függ, hogy ha berakom a váltót akkor, milyennek érzem a "kiosztását".
    Ezért írtam, hogy a "fajtisztaság" nálam nem szempont.

    Viszont azért ez a kemping mert a lakásban helyhiány van, ez meg kis helyen elfér. Plusz, nem sok kerékpár fér be szerintem egy kispolski hátsó ülésére :) (az enyémet simán beraktam félbehajtott állapotban). Ebből kifolyólag bármilyen autóban eltudom szállítani ha az kell külső kerékpárhordozó nélkül. Ez nekem szempont volt, és megérte.. Kicsit továbbfejlesztve meglátom mire lesz még jó..

    De tudom mik az előnyei a nagyobb kerékpárnak, bár a jelenlegi "gépemmel" is sokakat lehagyok, általában csak a versenygépesek hagynak ott.. bár ez érthető.. az áttételek nagyon mások. plusz azoknak más előnyeik is vannak.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz ivana #81 üzenetére

    Én azokat a gumi izéket utálom.. lehet "kompakt" meg nem ront a bicikli összképén sokat, de nem látszik olyan jól.. látni vele meg nem is lehet. Legalább valami elemes (CREED) lámpa kéne a kormányra, annak jó a fénye. A villogók se jók.. lehet távolról könnyebb észrevenni a bicajost, de ha kerülöd autóval nehezebb felmérni a távolságot ha mondjuk az emberke feketében teker.. bár tény még ezek a gumi bigyók is jobbak mint a sok este kivilágítatlanul közlekedő emberkék (kb. minden 2. vagy 3. akit látok ilyen.. itt pesten.. háát.. hol vannak ilyenkor a nappal lámpa nélkülieket szívató rendőrök? ... csak este kéne kimenni és látnának sok csodát.. bár lehet mivel nincs lámpájuk nem is látják őket ezért ússzák meg..).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • DraXoN

    addikt

    válasz Alchemist #120 üzenetére

    A helyzet az, hogy a lánc és a lánckerekek összekopnak.. azaz ha a lánckerék már kopott de új a lánc, akkor a lánc élettartama sokkal rövidebb lesz mint ha a fogaskereket is a lánccal egy időben cserélte volna az ember.
    És ez fordítva is igaz a régi lánc hamarabb elkoptatja az új fogaskereket..
    Ha csak nem mechanikai oka van akkor úgy tudom együtt érdemes cserélni.

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák