Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz #54625216 #127 üzenetére

    Kissé hasraütés jellegű lehet és némileg az is, de az 50%-os jutalékcsökkentés szerintem reális, ha a most domináló online piacterekre gondolunk. Emellett úgy emlékszem, hogy anno is ezt a 15-20%-os rátát tartották elfogadhatónak azok, akik akkoriban (az online piacterek kezdeténél) érveltek emellett.
    Az online disztribúció nem fizikai, tehát nem lehet ugyanakkor a bekerülési költsége. Árszinten tehát nem lehet összehasonlítani. Akkoriban talán éppen a zeneipar fizikai disztribúciós szintjét érvényesítették, ami azért röhej. A mai piacterek mérete mellett különösen igaz, hogy kisebb rátával is fenn tudják magukat tartani.

    A vita és az elv szerintem teljesen jogos és helye van. Az, hogy éppen az Epic indította el a nyílt vitát újra, ezzel a perrel, az szinte lényegtelen. Képmutató bizonyos szempontból, de lényegtelen. A probléma attól még szerintem létezik és jogosnak tartom a csökkentésre vonatkozó törekvéseket. Sokan és én sem veszek részt a demagóg vitában. Az érvelésben hiszek és azt gondolom, hogy az IT területén ez különösen érvényes kell, hogy legyen. Remélhetőleg egyrészt ez a tárgyilagosság, másrészt a piac fog a végeredményben dönteni erről. Szintén remélhetőleg a nagy piaci szereplők nem próbálkoznak meg kartellezni vagy más módon befolyásolni a piacot. Bár ezt éppen az Epic lépése miatt kétlem. A racionális ráta ki fog alakulni, a fentiek figyelembe vételével. Én az a 15%-ot tartom elfogadhatónak és (ismét!) nem a nagy fejlesztő cégek, AAA játékokat gyártó iparvállalatok miatt, hanem az összes többi cégre gondolva. A többi a korábbi hsz-eimben leírtam, kifejtettem. Itt most nem fogom, ha nem bánod. Az én (!) raconalitásom saját tapasztalásra alapul egyébként. Ezt is írtam a korábbiakban. Szóval ne mondd azt, hogy talajtalanok a követelések, mert nagyon sokan hasonló összegekről beszélnek most is. 15-20%. BTW úgy látom, hogy alakulnak ezek a dolgok. Mondjuk éppen a felperes Epic adott hatalmas kedvezményt a nála megjelenőknek. Aztán, hogy ez így is marad-e a jövőben, más kérdés, de biztosan befolyásolja ez is a piacot, ami majd be fog állni egy alacsonyabb szintre az egész folyamat végén.

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák