Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz Somatom #22 üzenetére

    totális lutritól szerintem azért messze van:
    - ha az összes úton áll elektromos autó akkor is helyben 0 kibocsátáshoz konvergál (mert még fékpor sincs gumipor is max picivel több mint az autókon - bár ha állnak akkor semmivel se több :D )
    - üzemanyag kipufogás nincs helyben és erőműben is fele harmada (mivel az erőművek kis része szén, gázolaj, gáz ...)
    - körgyűrű ettől még kellene, hogy ne a városon menjen keresztül az átmenő forgalom
    - de a városi autózást a nogo zónák és a dugódíjjal lehetne megoldani... illetve amit már elkezdtek, hogy a család második autója már fizeti a parkolási díjat...
    - lehetne - megfelelő parkoló infrastruktúrával a P+R parkolást és közlekedést megoldani és városon belül meg lehetnének elektromos sharing carok...

    #Kopi31415 ez érdekelne engem, hogy milyen tervezet van én még nem láttam sehol ilyet.

    ugye itthon a teherautókra van már általános útadó amivel a megtett km alapján fizetnek plusz díjat.. Egy ideig volt róla szó, hogy majd a személy autók is így fognak fizetni... De nem merték meglépni még... :)

Új hozzászólás Aktív témák