Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiktivlife

    tag

    Valahogy mintha az almásoknál az innováció teljesen háttérbe szorult volna az elmúlt években. Pedig nyilván nem ostobák ők sem. Valahogy így indult meg a lejtőn anno a Nokia is. Hátradőltek és elment a piac mellettük. Nyilván nem véletlen hogy az óriás gyár már csak a harmadik legtöbb darabot gyártó tech gyár. Évek óta kullognak a piaci újdonságok után. Nem mondom hogy rossz vagy hogy jó a 11-es család de ha nagyon akarták volna akkor bőven lehetett volna még mit belepakolni ebbe a szériába is. Nem mintha hiányozna még az 5G a mindennapjainkból de 3 év innovációs lemaradás amikor évente 3-4 új modellt mutatsz be akkor rémesen soknak tűnik. Számomra legalább is mindenképpen...

  • Fiktivlife

    tag

    válasz akaido #7 üzenetére

    Nem utálok én senkit csak a véleményemet mondtam. Mellesleg ha nem lenne annyi minden ráépítve az iOs-re (és társaikra) mint amennyi valóban rajta van akkor a Jobs féle eredeti telefonfejlesztéssel ma már kissé lemaradottnak is nevezhető az Apple iránya. (bár lehet hogy tudatosan) Nem vagyok Android fun de az egykori úttörő már évek óta csak felzárkózik (látszólag) a konkurencia és a vásárlók nyomásának engedve. Szerintem ez jól látható és olvasható akár itt a fórumokon is ami valljuk be azért visszatükröződik és van benne igazság. Óriási szerencséjük hogy egy földrésznyi embert tudtak évekig a saját rendszerükhöz kötni és ezzel megalapozni a jövőt. Ezért valóban nagy dolog amit Jobs csinált! Csak elkényelmesedtek Cupertinoban a fiúk mert évekig a bab is hús volt ;) Az is igaz hogy Tim Cook a birodalom tetején ,országok éves költségvetésének többszörösével a háta mögött (266000000000 USD a 2018-as bevétele , igen12 számjegyű összeg), pillanatok alatt megteremti azt a minimumot a készülékeikben ami fenntartja saját birodalmukat és a részvényesek optimizmusát. A pénz pedig mint tudjuk nagyon nagy úr ;)

  • Fiktivlife

    tag

    válasz joey04 #14 üzenetére

    Oké. Ne vesszünk el a részletekben.. ;) A 2018 modelleknél piacra dobása után jött be hogy az Apple nem hozza nyilvánosságra a negyedéves jelentéseket.Emellett módosították a megrendeléseket a gyártósorok felé természetesen lefelé,csökkentek a darabszámok,estek a részvények árfolyamai, Kínában 1% alá csökkent a piaci részesedésük. Tegyük a szívünkre a kezünket. Mikor volt bármelyik mobiltesztben olyan utalás hogy az Apple ezt már rég megcsinálta és a többiek csak most érték ezt utol? Én csak ennek az ellenkezőjét olvasom évek óta. Bár lehet hogy csak az ellenfelek ennyire jók. Ami szerintem jó mert nyilván ösztönzőleg hat. A nyertesek pedig végül mi leszünk valahol. Nem tudom... Pedig azt is tudjuk hogy simán legyalázhatnák valószínűleg a piacok nagy részét bárhol ezzel a tőkemennyiséggel. De valahogy mintha csak a tempomat lenne benyomva náluk és a gázt kiszerelték volna. Én ezt érzem....

Új hozzászólás Aktív témák