Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok !
    Nem vagyok egy nagy Magisk expert.
    Most tapasztaltam elsőnek olyat, hogy egy app (Telekom) nem indul el a root miatt. Magisk-ot használok természetesen a Xiaomi Redmi 3 PRO - MIUI 9.5.2.0 Stabil (EU) telefonon.
    Magisk Hide funkcióval beállítottam, hogy a Telekomnál jó legyen de sajnos továbbra se jó !
    Tegnap telepítettem újra teljesen a telefont, akkor nem tudom milyen Magisk verzió volt de azt tudom, hogy akkor még jó volt a Telekom app :\

    Magisk: 19.3 (19300)
    Magisk Manager: 7.3.4 (235)
    Tehát a legfrissebb stabil Magiskot használom !
    Esetleg valaki tud adni tanácsot, hogy merre kapisgáljak, hogy rootolt maradhasson a telefonom de a telekom app is elérhető legyen ?

    Érdekesség, hogy kb 30perce - 1 órája megnyitottam simán a telekom appot s be is állítottam amiket akartam. Akkor is már rootolt volt a telefonom ! Most akkor mi van ? :D

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz dugo_ #32 üzenetére

    Egészen eddig nekem se volt.
    Lehet régebben a EU dev romot használtam. Bár nem úgy emlékszem. Mert a stabil előrébb volt biztonsági frissítésben.
    A Telekom üzenet pedig: "Rootolt eszköz" "Sajnos számodra nem elérhető a Telekom alkalmazás, mert a te eszközöd rootolt"
    Lehet hogy Telekom app frissítéssel jött ki ez az új "funkció" :D
    crok
    Igazad van nem olvastam el, elnézést!
    Sürgősen kellett a segítség, viszont el fogom olvasni mert érdekel a cikked ! Köszi az irományért mindenképpen !
    Köszönöm szépen a segítségedet is. Most, hogy már meg volt a "Magisk Manager Hide" is így más jó ! Azt viszont megnéztem, hogy ez mit is takar. Ügyes kis "trükk" :)

    Egyébként az számomra az kicsit furi, hogy kell "Magisk hide" és "Magisk Manager hide" is.

    Köszi mind a kettőtöknek ! :)

    [ Szerkesztve ]

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz dugo_ #35 üzenetére

    Ahogy sejtettem ! Az update volt a ludas :)
    Kicsit megnyugtat, hogy nem csak nekem csinálja, mert akkor legalább tudom már, hogy nem én rontottam el valamit ! :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok !
    Adott egy Xiaomi.eu V11 (legfrissebb) rommal megáldott Redmi Note 7, amelyen a BL nyitva, rootlva van. (magisk rejtett -> repackage)
    Total Commandert használok fájlok menedszelésére. A root jogokat megadtam neki már régebben !
    És mostanában azt vettem észre, hogy folyamatosan feldobja a toast üzenetet amiben az áll, hogy a total commander megkapta az engedélyeket a su-hoz... :\
    Eddig is felugrott de csak egyszer amikor megnyitottam és kész. Most viszont folyton :'(
    Illetve egy másik fura dolgot is észre vettem. A Manager (his rejtve van a Magisk) appra nyomok néha akkor nem nyitja meg és ilyet szól nekem üzenetként a toast, hogy a "tasker megkapta az engedélyeket a suhoz ..." TASKER !? :D Mi köze a kettőnek egymáshoz ? :)

    Valaki tapasztalt már ilyet ? Egyéb ötlet a megoldásra ?
    Magisk verzió: 20.0
    Manager verzió: 7.4.0

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz crok #128 üzenetére

    Arra kellett volna ötlet, hogy a total commanderes folyamatos popup felugrálást hogyan szünthethetem meg.
    Azzal nincs baj ha feladatonként kéri DE amikor semmi su igényesben nem vagyok akkor eddig se kérte, most viszont ilyen VOLT.

    Úgy néz ki a stabil 20.1-re való frissítés megoldotta. Vagy lehet az, hogy a hideot kikapcsoltam majd vissza amiután frissítettem. A lényeg hogy jó. Persze lehet az is segített volna ha csak simán újrahúzom...
    (Tcmd-t is újra raktam a 20.1-re frissítés alatt de a 20.0 alatt is volt egy reinstallja s nem segített)
    A ha tcmdvel volt a baj akkor az is furi, mert a magisk supersu log azt írta, hogy a system/bin/sh-val akart csinálni valamit....
    Nem túrkáltam abban az tuti, mert csak a küls sd kártyámban túrtam.

    Továbbá a toastokkal nincs bajom, kifejezetten szeretem tudni, hogy mikor mi van a suval.

    A Taskerbe meg nincsen semmi olyan profilom ami komolyabban túrhatna valakiben, csak időben aktiválós (notificationt ír ki s kész) van .....

    Az ürüléknek nevezett MIUI meg tökéletesen feldobja a requestet nekem !

    Az, hogy adott egy magiskos fórum nem véletlen ide jönnek az emberek, mert autómatikusan arra gondol az ember hogy itt hamarabb talál megértő(bb) fülekre s tudnak segíteni mint egy globálisabb fórumon.
    Persze ott is valszeg lehet találni embereket :)

    Arra nem láttam semmilyen utaló jelet, hogy ide nem lehet másfajta DE magiskos kérdéssel fordulni.
    Ez esetben egy jó tanács. A blogbejegyzés elejére vagy a fórumos összefoglalóba írd le, hogy témánál maradjunk. Szerintem úgy mindenkinek könnyebb lesz :) neked is, hisz nem kell elmondogatnod. A többieknek is mert akkor nem teszik fel a kérdést itt. S ezzel magadat is megmented rgy picike feszkó forrástól s a másik embert is. Mert nekem pl rosszan esik ha hibázok.
    Ha meg nincsenek "szabályok" tisztázva akkor nehéz betartani azokat, pedig igyekszek.

    Elnézésedet kérem.

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz crok #135 üzenetére

    Abból gondoltam, hogy jöhet ide mert Magiskos, félre értettem. Bocsánat ! Köszi a felvilit :)

    Egyébként Note 7, xiaomi.eu stabil (legfrissebb)
    Deelhiszem,hogymásnak nem jó természetesn, s az tény hogy voltak régrbb miuik amik stabilabbak voltak. (Még akár azokból az időkből js amikor csak egy rom volt)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

Új hozzászólás Aktív témák